I přez špičkové výkony dětských herců je film jen slabším průměrem toho co ve skutečnosti tehdejší filmoví tvůrci uměli. Výkony tehdejších mladých herců, kteří byli na velmi vysoké úrovni (na rozdíl od současných křečovitých , umělých rychlokvašek bez talentu a umu) nemohli bohužel zachránit mizerný scénář a to je škoda.(21.1.2014)

• dobytek

Celkem obyčejnej příběh o nějakejch prvních láskách se utápí v hromadě naprosto zbytečnejch a nicneříkajících scén. Navíc mladý herci v hlavních rolích jsou ve většině případů totální dřeva, což filmu taky moc nepřidá. Aspoň to teda neni žádná normalizační šeď o uvědomělých pionýrech a svazácích.(6.4.2013)

• slunicko2

Jako kdybych si objednal v hospodě vepřo-knedlo-zelo a dostal suchý knedlík a k němu obrázek prasete. 1) Nijaký film s rozpačitými hereckými výkony. 2) Na první pohled neodpovídá věk protagonistů, kterým má být kolem 14 (jsou to žáci 8.c), zatímco herci jsou 16 - 18letí. 3) Příjemný 16letý Martin Krb (chudý kytarista Standa) dal po několika letech přednost studiu a svou slibně se rozvíjející hereckou kariéru ukončil. 4) Příjemný 16letý Jiří Devát (bohatý karatista) se sexy pomalou mluvou skončil s herectvím napřesrok a stal se později mj. i generálním ředitelem Microsoftu pro ČR a SR.(29.7.2014)

No je to strašná pitomost, ale když jsem byl cca patnáctiletý hipík, seděl jsem si takhle jednou u pivka a tvářil se zarputile osmnáctiletě, kdosI zahlásil : V Neubuzi v hospodě se točí film a potřebují komparz .Pití a cigára zadarmo. Autobus pro komparzisty byl přistavený kousek od hospody. Plný byl v mžiku. Pak v Neubuzi v hospodě se dlouho nic nedělo a nedali nám ani pivo, ale nakonec se to rozjelo a pivo teklo proudem. Točilo se to do noci. Bylo to fajn, ale je fakt, že jsem si pak doma komparz filmu: ,,Do zubů a do srdíčka!" pořádně vypil.....(16.5.2009)

Film se strašným způsobem rozchází s knižní předlohou, kterou je titul "Ach jó" od Petra Bartůňka. V knize, kterou jinak vřele doporučuji zejména kvůli silnému příběhu a bravurním slovním obratům, jenž bychom ještě dnes mohli označit pouličním termínem "cool", žije Standa Stuchlík v Lovosicích a je žákem 9. C na nové škole. S Robertem Sůrou (ano, s kroužkem) nikdy nekamarádil, jeho přítelem je spolužák Polla. Také se ani na moment nestalo, že by Sůra a Stuchlík pálili za stejnou kravkou. Stuchlíkovou madonou je učitelka přírodopisu Magda. Teprve k samému konci Standa zabalí zbytečnou snahu a kývne spolužačce Stáni, kterou pro změnu léta marně uhání Sůra. Ale mnoho momentů tvůrci přesto vystihli.(5.3.2008)

• - Manžele Sůrovi ztvárnili skuteční manželé Jiří Samek a Dáša Neblechová. (Ganglion)