Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hluboko v podzemí Sovího hrádku je uložen poklad, který střeží zlatá sova a lidskému světu zůstal utajen po celá staletí. O jeho existenci věděli jen pohádkoví skřítkové Kilián a Damián a jejich kamarádka, sova Emilka. A kdyby se tito skřítkové náhodou nesetkali s dětmi Honzíkem a Andělkou (L. Ondřej a M. Prachařová), zůstal by poklad skryt i nadále. Jenže skřítkové jsou bytůstky upovídané a děti zase hodně zvídavé. A tak se zanedlouho o pokladu dozví i lakotná a chamtivá vévodkyně z nedalekého zámku (S. Stašová). Začne o něj usilovat a zatáhne do svých intrik i děti. Na jejich obranu se musí postavit babička (J. Bohdalová) i zamilovaný Andělčin bratr Vojta (J. Prachař)… (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

"Jsem běžná sova hradní." Jo, tak to bych tesala do kamene. Sova pálená, sova sněžná a pak taky sova hradní, to je ta z téhle pohádky, Bubo ze Souboje Titánů je potom sova mýtická, zřejmě taky běžná. Simona Stašová jako hamižná vévodkyně je skvělá, hradní kuchařka babička Jiřina Bohdalová taky, což je běžné, vidět matku a dceru v jednom filmu tak běžné není, ale je to příjemné. A mám chuť na koláč, z čehož soudím, že jsem hradní skřítek. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Podle mne hodně slabá pohádka až zbytečně moc a jasně černobílá, kde vlastně není o co hrát a kde Bohdalová opět hraje svůj standard hodné babičky (což pro ty, kdo ji znají osobně, vyznívá jako výsměch). Když už skřítci a poklad nestačí, objeví se najednou v půlce pohádky problém s odvodem na vojnu. Nějak mne to přes tu výpravou proklamovanou tajuplnost nedrželo a nenadchlo. Navíc hudba je bez ladu a skladu vykradena z archívu ČT, včetně hudby k seriálu Robinsoni z Kronborgu. ()

Reklama

giovanni3 

všechny recenze uživatele

No nejslabší na této pohádce je bezesporu scénář a herecké výkony snad všech herců kromě Simony Stašové a jiřiny Bohdalové, které i zde potvrzují své herecké kvality. Dalšími věcmi co byly velmi slabé byly efekty (duch byl fakt mizerný a byl využíván mnohdy zbytečně) což lze kritizovat s ohledem na rok vzniku filmu. Prostě slabší průměr = 2z5 ()

Tommassi3 odpad!

všechny recenze uživatele

"A zlato prý dají jen tomu, kdo má dobré srdce.." - "Tak to bych snad měla naději, ne ?!" - "No, vás tak nějak vyloučili, vévodkyně.." ;) Zelenka a Troška, zakrnělí samozvaní králové české pohádky.. Troška ve svých kýčích irituje nekončícím diblíkovstvím a přepjatým herectvím, Zelenka Bohdalovou, nablblými příběhy, které nemají co říct, a zhovadile lacinými triky.. Soví hrádek zdobí vše, co je na tuzemské pohádce špatné, ovšem skript samotný platí za to vůbec nejhorší, co jsem za dlouhá léta viděl.. Tyhle soví bobky ať si Kuršová strčí za klobouk.. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Na této pohádce mi vždy trošku vadil jeden detail a to, že je minimálně z velké části (ne-li zcela) postavena na nepůvodní hudbě. Václav Fiala je tak v titulkách pohádky správně označen jen coby hudební režisér, nikoliv autor hudby, jak bylo původně uvedeno na csfd (tímto děkuji uživatelce helianto za provedení změny :-) ). Převzatá hudba je zcela jistě od Václava Zahradníka z jiné pohádky Zdeňka Zelenky Rumplcimprcampr. Samotná pohádka mi jinak přijde jako takový televizní standard, kdy plusem je určitě obsazení Simony Stašové a Jiřiny Bohdalové. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Na konci pohádky je na svatebním stole sklenice se zeleninou, která opakovaně mizí. (vera35713)

Reklama

Reklama