Poklad na Sovím Hrádku (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 68 min

• Tommassi3

"A zlato prý dají jen tomu, kdo má dobré srdce.." - "Tak to bych snad měla naději, ne ?!" - "No, vás tak nějak vyloučili, vévodkyně.." ;) Zelenka a Troška, zakrnělí samozvaní králové české pohádky.. Troška ve svých kýčích irituje nekončícím diblíkovstvím a přepjatým herectvím, Zelenka Bohdalovou, nablblými příběhy, které nemají co říct, a zhovadile lacinými triky.. Soví hrádek zdobí vše, co je na tuzemské pohádce špatné, ovšem skript samotný platí za to vůbec nejhorší, co jsem za dlouhá léta viděl.. Tyhle soví bobky ať si Kuršová strčí za klobouk..(21.4.2019)

"Jsem běžná sova hradní." Jo, tak to bych tesala do kamene. Sova pálená, sova sněžná a pak taky sova hradní, to je ta z téhle pohádky, Bubo ze Souboje Titánů je potom sova mýtická, zřejmě taky běžná. Simona Stašová jako hamižná vévodkyně je skvělá, hradní kuchařka babička Jiřina Bohdalová taky, což je běžné, vidět matku a dceru v jednom filmu tak běžné není, ale je to příjemné. A mám chuť na koláč, z čehož soudím, že jsem hradní skřítek.(21.8.2011)

Pěkná, nenáročná pohádková podívaná s výbornými hereckými výkony rodinného dua Bohdalová-Stašová. Výborný výkon předvedla také Sova běžná hradní mluvící. Vytknout lze jen zbytečný bubák, kterého si tvůrci evidentně vypůjčili z Caspera, nebo Krotitelů duchů. Také scénář není nijak oslnivý, ale závěr se vyvedl. To jak se z vévodkyně stala sova, bylo dobré. Akorát mě napadlo, kolik sov by tam stálo dneska. nebylo by tam k hnutí. Za mne 60%.(24.11.2015)

Dobro vítězí a zlo v podání vynikající herečky (S. Stašové) je po zásluze (své obrvské chamtivosti) potrestáno. Pěkná pohádka i poučná a to že tam nehraje moc herců vůbec nevadí o zábavu se postarají dobré herecké výkony. Chudší výprava, ale rozhodně neubírá na celkovém pozitivním dojmu z této pohádky :-)(27.12.2014)

• honajz

Podle mne hodně slabá pohádka až zbytečně moc a jasně černobílá, kde vlastně není o co hrát a kde Bohdalová opět hraje svůj standard hodné babičky (což pro ty, kdo ji znají osobně, vyznívá jako výsměch). Když už skřítci a poklad nestačí, objeví se najednou v půlce pohádky problém s odvodem na vojnu. Nějak mne to přes tu výpravou proklamovanou tajuplnost nedrželo a nenadchlo. Navíc hudba je bez ladu a skladu vykradena z archívu ČT, včetně hudby k seriálu Robinsoni z Kronborgu.(28.10.2015)