Hop nebo trop (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2004–2008, 10 h 3 min (Minutáž: 72–79 min)

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Alice Bendová, Veronika Arichteva, Miloslav Mejzlík, Daniela Vacková, Tomáš Klus, Jiří Kodeš, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Miroslav Šnajdr, Pavel Kříž, Marie Durnová, Martina Menšíková, Ondřej Vetchý, Jan Unger, Petr Meissel, Ivo Niederle, Tomáš Juřička, Jaroslav Vidlář, Jan Musil, Petr Srna, Daniela Bakerová, Radka Fidlerová, Petr Pelzer, Ctirad Götz, Zdena Herfortová, Lenka Krčková, Jiří Šesták, Ivo Machalík, Jaroslav Těšitel, Arnošt Proschek, Jana Postlerová, Jan Nemejovský, Radka Rüster, Martina Popperová, Magdaléna Bianka Ištoková, Soňa Stejskalová, Eva Špreňarová, Linda Stránská, Jiřina Nedvědová, Andrea Zemanová, Milada Jašová, Ludmila Peterková, Jakub Pozler, Adéla Wernerová, Alice Veselá, Tomáš Tichánek, Aleš Havelka, Karolína Erbenová, Kamila Kinštová, Barbora Votočková, Roman Petruška, Radek Havel, Zdeněk Nejedlý, Lukáš Hanč, Jiřina Fingerová, Kamila Šlamborová, Karolína Koutná, Jan Malý, Radek Kříž, Marie Kovaříková, František Zapletal, Julia Issa, Pavla Vašíčková, Lajos Czicze, Petr Kouba, Alena Smetanová
  • Kri-kri

Vzhledem k tomu, že se jedná o českou tvorbu natočenou po roce 2000, která z 95% nestojí absolutně za nic se na tento seriál dá koukat. Tehdy ještě Kavárenská televize byla schopna alespoň občas natočit i nějaký apolitický seriál. Za první čtyři díly, které jsou o něco zábavnější, nápaditější a dobrodružnější ve stylu tradičních čundráckých výletů dávám 2,5 *. Ovšem o pár let později natočené poslední čtyři díly mi naopak připadají méně vtipné, nudnější, vyčpělé až depresivní a na víc jak 1,5 * nemají. Takže jako celek to zprůměruji na lepší 2 *. 40%(8.10.2020)

Druhý díl byl sice trochu slabší, ale jinak je to opravdu zábavný rodinný seriál. Vtipné repliky, zajímavé postavy a jejich logický vývoj, absurdní sportovní situace, dokonalé obsazení snad všech rolí, prostě paráda. Ve druhé řadě sice přibyla výrazná posila v podobě Ondřeje Vetchého, ale roztahané příběhy to nezachránilo (o hvězdičku méně).(29.1.2005)

Tak tenhle náš počin se mi skutečně líbil. Často zajímavé skloubení adrenalinu a napětí vystřídané dobrou zábavou v podání sympatických herců. Opravdu jsem se smál, například komediální umění Adriana Jastrabana muí ocenit snad každý. Rád se přiznávám, že jsem se rád vžíval do nesnadných situací skvělé Ivany Chýlkové.. v příbězích z pera skvělých manželů Pelantových.. Bravo!(14.4.2009)

Na české filmové poměry je to hodně dobrý seriál. Já se u toho vždy skvěle bavil, teda především u tý první řady. Stejně nejlepší byl Jastraban v epizodě "Na kolech" jak zkejsnul u tý selky a její maminky. Hezky si ho vykrmovali. Víc takovýchto seriálů by naší kinemošce prospělo a ne pořád všechno na jedno brdo(VKV, Ordinace...). 75%(29.7.2011)

První série 4*, druhá série 2*. (4+2)/2 = 6/2 = 3*. Škoda těch pokračování, mohl to být povedený český rodinný seriál, takhle si dá za pár let možná ještě jednu reprízu a pak bude pomalu umírat... I když abych zas jen nehanil, vzhledem k dnešní české seriálové tvorbě, rozhodně ten povedenější příspěvek.(24.11.2008)

• - Něterá místa v blízkém okolí statku U dvou koček byla použita i ve čtvrtém díle při skocích koní přes překážky. (Elisebah)

• - Než se v 2. dílu vydají Radek s Ivanem hledat Lenku, táboří všichni na tzv. Soumaráku. Tam se posléze všichni vrátí. Kvůli vzedmuté hladině povodní se scéna místo druhý den ráno točila až za rok. (Elisebah)

• - Interiérové scény ve stanech se točily uvnitř stodoly ve vesnici Hruštice poblíž Lipna. Rekvizitáři kvůli počasí postavili stany zkrátka pod střechu. (Elisebah)