Hop nebo trop (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2004 - 2008, 10 h 3 min (Minutáž: 8x76 min)

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Alice Bendová, Veronika Arichteva, Miloslav Mejzlík, Daniela Vacková, Tomáš Klus, Jiří Kodeš, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Miroslav Šnajdr, Pavel Kříž, Marie Durnová, Martina Menšíková, Ondřej Vetchý, Jan Unger, Petr Meissel, Ivo Niederle, Tomáš Juřička, Jaroslav Vidlář, Jan Musil, Petr Srna, Daniela Bakerová, Radka Fidlerová, Petr Pelzer, Ctirad Götz, Zdena Herfortová, Lenka Krčková, Jiří Šesták, Ivo Machalík, Jaroslav Těšitel, Arnošt Proschek, Jana Postlerová, Jan Nemejovský, Radka Rüster, Martina Popperová, Magdaléna Bianka Ištoková, Soňa Stejskalová, Eva Špreňarová, Linda Stránská, Jiřina Nedvědová, Andrea Zemanová, Milada Jašová, Ludmila Peterková, Jakub Pozler, Adéla Wernerová, Alice Veselá, Tomáš Tichánek, Aleš Havelka, Karolína Erbenová, Kamila Kinštová, Barbora Votočková, Roman Petruška, Radek Havel, Zdeněk Nejedlý, Lukáš Hanč, Jiřina Fingerová, Kamila Šlamborová, Karolína Koutná, Jan Malý, Radek Kříž, Marie Kovaříková, František Zapletal, Julia Issa, Pavla Vašíčková, Lajos Czicze, Petr Kouba, Alena Smetanová

Seriálová minisérie mě mile překvapila už prvními čtyřmi díly a renomé neztratila ani dalším kvartetem. Jako správné kvarteto tvůrci dobře poskládali herce, mezi kterými jasně triumfovala "holka pro všechno" Ivana Chýlková - postupně dokáže odrodit dítě, štěňata, vypořádat se s pubertálními potomky. Ve druhé sérii trošku nadsázka, přece jen ústupky dceři a jejímu Kvasničkovi, nebo role bernardýna zbytečně prvoplánové. Ale pohodový seriál, který si nehraje na vysoké umění a dokáže hlavně pobavit.(5.12.2008)

Hvězdy dávám tři, uvažovala jsem i o čtyřech, ale čtyři dávám za díla, která už považuji za velmi velmi dobrá. Toto je pohodová podívaná. Naprosto plní svůj účel. Kupodivu mi tam nikdo nevadí. Řekla bych, že všichni hrají dost dobře. Příběhy nejsou špatné ani geniální, jde prostě hlavně o to sportování na dovolené. Chvílemi trošku divoká kamera a střih, ale jinak nemám moc co vytknout. Na nedělní odpoledne či večer ideální volba.(22.5.2016)

Povedený seriál. Je to ze života, kdy se parta lidí sejde a něco spolu podniknou. Jednou jedou na hory, kde jedna z nich porodí zdravou holčičku, podruhé zase jednou na vodu. "Vodní" výlet však končí tragicky, smrtí jednoho jejich kamaráda. Poté se vydají na kola a další rok na koně. Prostě pohodová dovolená a pro děti občas nudné prádzniny, ale nakonec jsou i ony spokojené.(29.8.2008)

Parádně obsazený seriál natočený podle dobrého scénáře. Role Ivany Chýlkové byla sympaticky napsaná, téměř na tělo. Také Martha Issová ve své roli mladé maminky je velmi přesvědčivá. Celkově se zde poprvé sešla partička herců, kteří byli postupně společně obsazování i později. Příběh je vyvážený, trocha akce, trocha napětí, veselé i smutné osudy hlavních hrdinů jsou dobře rozpracované, je čemu se zasmát, rozhodně to není nuda.(24.2.2013)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +báječní herci, dobře napsané postavy, melodické hudebné téma, příjemná i dramatická atmosféra, některé scény jsou nezapomenutelné -nejvíce mi vadí, že to má jen 2 řady a celkem 8 dílů./// Tento seriál je velké překvapení. Hned od prvního dílu jsem si ho užíval a velice se těšil na každý další záběr. Sešlo se tu bezvadné herecké obsazení. Charismatický Pavel Řezníček a Roman Zach, sympatický Marek Taclík a zábavný Adrian Jastraban. Kupodivu nevadila ani Martha Issová, překvapila Ivana Chýlková a zaujala Veronika Nová. Často jsem si říkal, že v téhle partě bych chtěl být a vyvolalo to ve mě chuť si taky trošku užít nějaké turistiky a dobrodružství. Každá část je o něčem jiném a přitom je to vždy zajímavé, napínavé, zábavné a dojemné. Doufám, že bude i třetí řada./// Celkem 84%///(1.2.2009)

• - Když se v 1. dílu 1. série "Na lyžích" poprvé baví na terase skibaru Ivan (Pavel Řezníček) s Lenkou (Veronika Nová), je v odraze jeho lyžařských brýlí zřetelně vidět filmový štáb. (rakovnik)

• - Ve čtvrtém díle se původně počítalo, že Ivana Chýlková bude coby Bára jezdit na koni s ostatními. Po prvním pokusu se ale herečka ujistila, že to opravdu nepůjde. Scénář se musel upravit. (Elisebah)

• - V roce 2005 byl seriál nominován na televizní cenu ELSA. Pořad jako takový v kategorii původní televizní dramatická tvorba, v kategorii režie Jiří Chlumský, v kategorii scénář Eva a Ivo Pelantovi, v kategorii herečka Ivana Chýlková a v kategorii herec Pavel Řezníček. (Elisebah)