Hop nebo trop (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2004 - 2008, 10 h 3 min (Minutáž: 8x76 min)

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Alice Bendová, Veronika Arichteva, Miloslav Mejzlík, Daniela Vacková, Tomáš Klus, Jiří Kodeš, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Miroslav Šnajdr, Pavel Kříž, Marie Durnová, Martina Menšíková, Ondřej Vetchý, Jan Unger, Petr Meissel, Ivo Niederle, Tomáš Juřička, Jaroslav Vidlář, Jan Musil, Petr Srna, Daniela Bakerová, Radka Fidlerová, Petr Pelzer, Ctirad Götz, Zdena Herfortová, Lenka Krčková, Jiří Šesták, Ivo Machalík, Jaroslav Těšitel, Arnošt Proschek, Jana Postlerová, Jan Nemejovský, Radka Rüster, Martina Popperová, Magdaléna Bianka Ištoková, Soňa Stejskalová, Eva Špreňarová, Linda Stránská, Jiřina Nedvědová, Andrea Zemanová, Milada Jašová, Ludmila Peterková, Jakub Pozler, Adéla Wernerová, Alice Veselá, Tomáš Tichánek, Aleš Havelka, Karolína Erbenová, Kamila Kinštová, Barbora Votočková, Roman Petruška, Radek Havel, Zdeněk Nejedlý, Lukáš Hanč, Jiřina Fingerová, Kamila Šlamborová, Karolína Koutná, Jan Malý, Radek Kříž, Marie Kovaříková, František Zapletal, Julia Issa, Pavla Vašíčková, Lajos Czicze, Petr Kouba, Alena Smetanová

Díly 1)Na horách, 2)Na vodě, 3)Na kolech, 4)na koních.Moc povedenej seriál s dobrodružným nádechem ve kterém se oběvují moc supr lidi,ne jak nějaká Ordinačka.Chýlková dokazuje že právem patří mezi Naše nejlepší herečky.Moje hodnocení dílů je od nejlepšího a to:Voda,Kola,Koně,Hory.Záběrys Bendovou sou fakt povedené je vidět že se nemá za co stydět(29.11.2008)

• Hromino

Mno, že by mě tento seriál nějak nadchl, to se rozhodně říct nedá. Maximálně Ivana Chýlková a Ondřej Vetchý, kteří jsou už staří dobří ostřílení herci, ale ostatní výkony jsou prachbídné a mizivé. Děj příběhu mě taky nijak nenadchl, takže dávám jednu hvězdu a mizím, ať mě někteří příznivci tohoto seriálu nezadupou do země.(2.2.2009)

První řada je takové amatérské pokoukání na partu příznivců sportu v úsměvných příbězích, kde se objeví i vážnějí momenty ( smrt hlavního hrdiny ) . Druhá řada je točená o čtyři roky později, je daleko profesionálnější - přibyl Ondřej Vetchý a také odvážnější kaskadérské kousky ( absolutní pecka se mi zdálo převrhnutí jachty a závod jachet v bouři ) . Je to pohodový seriál , který neublíží.(1.10.2014)

Výborný seriál o bezvadné partě lidí, které ztvárnili celkem neznámí herečtí nováčci stejně dobře, jako už zasloužilé hvězdy (Ivana Chýlková zde naprosto exceluje). Byla to skvělá podívaná, na každý díl jsem se moc těšila. Druhá řada už o něco malinko slabší, ale pořád bych u ní neslevila ze 4*. Takové seriály dnes potřebujeme, klidně bych zvládla i další a další pokračování. Bohužel se dnes s dalšími díly setkáváme jen u stupidních nekonečných seriálů komerčních televizí. Je to fakt škoda.(1.12.2008)

Z hlediska československé seriálové tvorby slabší podprůměr, když bychom ale zohlednili pouze ohnisko moderních českých televizních seriálů let 90. a novějších, pak by to byl ovšem seriál vysoce kvalitní...inu, dnes je v seriálové tvorbě jak nedostatek peněz, tak i Františků Filipů... Hop nebo trop není seriál špatný, není ale ani nezapomenutelný, je jen jedním z mnoha... (leč svého přímého konkurenta, seriál Proč bychom se netopili, poráží o délku lodě...) Podobné seriály a filmy: Proč bychom se netopili, Rafťáci(2.3.2007)

• - Interiérové scény ve stanech se točily uvnitř stodoly ve vesnici Hruštice poblíž Lipna. Rekvizitáři kvůli počasí postavili stany zkrátka pod střechu. (Elisebah)

• - V seriálu tvoří nepřehlednutelný pár. Ivana Chýlková s výškou 183cm. Roman Zach s výškou 204 cm. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V jedné scéně druhé řady seriálu se Alice Bendová stejně jako v první řadě měla svléknout. Točila ale již šest týdnů po porodu, takže se zrovna necítila fit a hlavně se prý zařekla, že už nikdy svá prsa neukáže. Pro nahou scénu režisér použil dublérku. [Zdroj: Super.cz] (hippyman)