Hop nebo trop (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2004–2008, 10 h 3 min (Minutáž: 72–79 min)

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Alice Bendová, Veronika Arichteva, Miloslav Mejzlík, Daniela Vacková, Tomáš Klus, Jiří Kodeš, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Miroslav Šnajdr, Pavel Kříž, Marie Durnová, Martina Menšíková, Ondřej Vetchý, Jan Unger, Petr Meissel, Ivo Niederle, Tomáš Juřička, Jaroslav Vidlář, Jan Musil, Petr Srna, Daniela Bakerová, Radka Fidlerová, Petr Pelzer, Ctirad Götz, Zdena Herfortová, Lenka Krčková, Jiří Šesták, Ivo Machalík, Jaroslav Těšitel, Arnošt Proschek, Jana Postlerová, Jan Nemejovský, Radka Rüster, Martina Popperová, Magdaléna Bianka Ištoková, Soňa Stejskalová, Eva Špreňarová, Linda Stránská, Jiřina Nedvědová, Andrea Zemanová, Milada Jašová, Ludmila Peterková, Jakub Pozler, Adéla Wernerová, Alice Veselá, Tomáš Tichánek, Aleš Havelka, Karolína Erbenová, Kamila Kinštová, Barbora Votočková, Roman Petruška, Radek Havel, Zdeněk Nejedlý, Lukáš Hanč, Jiřina Fingerová, Kamila Šlamborová, Karolína Koutná, Jan Malý, Radek Kříž, Marie Kovaříková, František Zapletal, Julia Issa, Pavla Vašíčková, Lajos Czicze, Petr Kouba, Alena Smetanová
  • Hromino

Mno, že by mě tento seriál nějak nadchl, to se rozhodně říct nedá. Maximálně Ivana Chýlková a Ondřej Vetchý, kteří jsou už staří dobří ostřílení herci, ale ostatní výkony jsou prachbídné a mizivé. Děj příběhu mě taky nijak nenadchl, takže dávám jednu hvězdu a mizím, ať mě někteří příznivci tohoto seriálu nezadupou do země.(2.2.2009)

První sérii patří 4*, opravdu jsem se těšila na každý další díl. Ivana Chýlková exceluje. Druhé sérii dávám skoro 3*, vadilo mi, jak v každém díle prostě muselo dojít k nějaké katastrofě, nehodě, vzbouření přírodních živlů apod. Na druhou stranu, v době nekonečných seriálů je tenhle víc než příjemný.(14.7.2009)

Druhý díl byl sice trochu slabší, ale jinak je to opravdu zábavný rodinný seriál. Vtipné repliky, zajímavé postavy a jejich logický vývoj, absurdní sportovní situace, dokonalé obsazení snad všech rolí, prostě paráda. Ve druhé řadě sice přibyla výrazná posila v podobě Ondřeje Vetchého, ale roztahané příběhy to nezachránilo (o hvězdičku méně).(29.1.2005)

Tak tenhle náš počin se mi skutečně líbil. Často zajímavé skloubení adrenalinu a napětí vystřídané dobrou zábavou v podání sympatických herců. Opravdu jsem se smál, například komediální umění Adriana Jastrabana muí ocenit snad každý. Rád se přiznávám, že jsem se rád vžíval do nesnadných situací skvělé Ivany Chýlkové.. v příbězích z pera skvělých manželů Pelantových.. Bravo!(14.4.2009)

Nemám slov. Po druhém shlédnutí přidávám i pátou hvězdičku. Tenhle super seriál vyzařuje tak krásnou a realistickou poetiku, že mě až občas mrazí (a ono taky není divu...). Možná je to proto, že i přes to, že život je tak zatraceně krutý, si ho partička hlavních hrdinů dokaže užívat. Člověk jim prostě musí závidět... :-)(22.8.2005)

• - Ve všech dílech seriálu se objevuje postava německého turisty. Je to architekt Jan Tobola. Tvůrci v první realizovaném dílu Na Vodě cítila, že by scéna, kdy se Andrea na voru opaluje "nahoře bez", potřebovala nějak ozvláštnit, a tak vymysleli onu bezejmenou postavu. Nakonec prolíná všemi epizodami. (Elisebah)

• - Lezení po skále absolvoval herec Marek Taclík sám. Při skoku z mostu ve druhém díle ho zastoupil kaskadér. Pro tuto akci ovšem musela být pod vodou vyhloubena jáma. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve čtvrtém díle na koních láká Loser (Adrian Jastraban) svoji přítelkyni do spacáku, ona si k němu vleze do rozepnutého spacáku. Když se poté skutálí z kopce dolů, jsou oba ve spacáku zapnuti. (Chip89)