Hop nebo trop (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2004 - 2008, 10 h 3 min (Minutáž: 8x76 min)

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Alice Bendová, Veronika Arichteva, Miloslav Mejzlík, Daniela Vacková, Tomáš Klus, Jiří Kodeš, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Miroslav Šnajdr, Pavel Kříž, Marie Durnová, Martina Menšíková, Ondřej Vetchý, Jan Unger, Petr Meissel, Ivo Niederle, Tomáš Juřička, Jaroslav Vidlář, Jan Musil, Petr Srna, Daniela Bakerová, Radka Fidlerová, Petr Pelzer, Ctirad Götz, Zdena Herfortová, Lenka Krčková, Jiří Šesták, Ivo Machalík, Jaroslav Těšitel, Arnošt Proschek, Jana Postlerová, Jan Nemejovský, Radka Rüster, Martina Popperová, Magdaléna Bianka Ištoková, Soňa Stejskalová, Eva Špreňarová, Linda Stránská, Jiřina Nedvědová, Andrea Zemanová, Milada Jašová, Ludmila Peterková, Jakub Pozler, Adéla Wernerová, Alice Veselá, Tomáš Tichánek, Aleš Havelka, Karolína Erbenová, Kamila Kinštová, Barbora Votočková, Roman Petruška, Radek Havel, Zdeněk Nejedlý, Lukáš Hanč, Jiřina Fingerová, Kamila Šlamborová, Karolína Koutná, Jan Malý, Radek Kříž, Marie Kovaříková, František Zapletal, Julia Issa, Pavla Vašíčková, Lajos Czicze, Petr Kouba, Alena Smetanová

První sérii patří 4*, opravdu jsem se těšila na každý další díl. Ivana Chýlková exceluje. Druhé sérii dávám skoro 3*, vadilo mi, jak v každém díle prostě muselo dojít k nějaké katastrofě, nehodě, vzbouření přírodních živlů apod. Na druhou stranu, v době nekonečných seriálů je tenhle víc než příjemný.(14.7.2009)

Vlastne jsem toto nechtel ani sledovat, ocekaval jsem ze to vypnu brzy,ale nakonec jsem byl i zvedavi na dalsi dil.Pekne , usmevne, lidske.Nejvice se mi libil dil druhy.I kdyz musim pripomenout dve sceny, ktere mi nezapadaly do deje ani atmosfery serialu.Prvni byla vuplne pohodove atmosfere, kdy cela parta jede na vodu se zniceho nic stane rekneme nehoda s lodemi,ktere jsou pripevnene na strese automobilu a pri prujezdu podjezdem se nachazeji vyse nezli zminovany podjezd a tudiz se nam velice lehce nici.Cele je to vsak natoceno pro mne jako horor a prichazi to uplne z cisteho nebe, kdy by to nikdo neocekaval.Dalsi bylo utopeni jednoho z hlavnich hrdinu na konci tohoto dilu, nechce se mi polemizovat proc se tak stalo, scenar jsem necetl ,ale prijde mi ze to tam urcite nebylo.Spise to byla inprovizace,ze byla potreba s hercem ukoncit spolupraci anebo nevo podobneho.Podobne sceny jsem hledal i v jinych dilech, ale uz jsem je nenasel.Zaverecny seskok padakem se tomu nepriblizil.Kazdopadne 4 hvezdy.(16.6.2006)

Seriálová minisérie mě mile překvapila už prvními čtyřmi díly a renomé neztratila ani dalším kvartetem. Jako správné kvarteto tvůrci dobře poskládali herce, mezi kterými jasně triumfovala "holka pro všechno" Ivana Chýlková - postupně dokáže odrodit dítě, štěňata, vypořádat se s pubertálními potomky. Ve druhé sérii trošku nadsázka, přece jen ústupky dceři a jejímu Kvasničkovi, nebo role bernardýna zbytečně prvoplánové. Ale pohodový seriál, který si nehraje na vysoké umění a dokáže hlavně pobavit.(5.12.2008)

Sice jsem měl od třetího dílu pocit že tempo poněkud vázne, jakoby tvůrci najednou nevěděli co se zbylým časem (možná se zde projevilo i to, že původně měl být seriál jen třídílný), ale rozhodně bych se přimlouval za pokračování. Díky tomuto seriálu jsem strávil 4 příjemné večery a partou, se kterou bych i já docela rád někam jel - nejsou to žádní géniové ani supermani, prostě jen skupinka lidí, která se ráda dobře baví, mají své chyby a jsou dost skuteční. Kromě toho si myslím že tenhle seriál je přímo "reklamou" na naší krásnou českou přírodu a že nejden člověk po shlédnutí bude uvažovat o tom, jeslti přece jenom nepojede v létě na vodu nebo nevytáhne kolo ze sklepa o něco dřív ...(14.2.2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +báječní herci, dobře napsané postavy, melodické hudebné téma, příjemná i dramatická atmosféra, některé scény jsou nezapomenutelné -nejvíce mi vadí, že to má jen 2 řady a celkem 8 dílů./// Tento seriál je velké překvapení. Hned od prvního dílu jsem si ho užíval a velice se těšil na každý další záběr. Sešlo se tu bezvadné herecké obsazení. Charismatický Pavel Řezníček a Roman Zach, sympatický Marek Taclík a zábavný Adrian Jastraban. Kupodivu nevadila ani Martha Issová, překvapila Ivana Chýlková a zaujala Veronika Nová. Často jsem si říkal, že v téhle partě bych chtěl být a vyvolalo to ve mě chuť si taky trošku užít nějaké turistiky a dobrodružství. Každá část je o něčem jiném a přitom je to vždy zajímavé, napínavé, zábavné a dojemné. Doufám, že bude i třetí řada./// Celkem 84%///(1.2.2009)

• - Díky povodním bylo nutno měnit místa natáčení podle toho, kam se štáb mohl dostat a kde bylo také ještě štábu filmování povoleno. Ve scéně, kdy Mikuláš táhne Andreu i s kánoí sice ještě není patrno, že tato scéna už byla natáčena během povodní, ovšem další záběry, kdy se celá parta probudí do deštivého rána a zatopeného tábořiště, jsou opravdu z nefalšované potopy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Interiérové scény ve stanech se točily uvnitř stodoly ve vesnici Hruštice poblíž Lipna. Rekvizitáři kvůli počasí postavili stany zkrátka pod střechu. (Elisebah)

• - Ve čtvrtém díle, kdy se na koních se Mikuláš (Roman Zach) a Bára (Ivana Chýlková) usmiřují, stojí opřeni o vozidlo a kolem projíždí skupina cyklistů, je možné v záběru vidět koně. Ten však v následujících záběrech mizí. (Chip89)