poster

Ve vlaku je šerif (TV film)

Krátkometrážní / Komedie / Western

Československo, 1987, 15 min

Předloha:

O. Henry (povídka)

Scénář:

Ladislav Rychman

Kamera:

Jiří Lebeda
 • sator
  ***

  Naivní pointa ale mikrofilmík si na nic nehraje...(7.11.2012)

 • Snorlax
  ****

  Filmy z cyklu "Povídka pro..." bývaly i mnohem kratší, tenhle by si zkrácení skutečně zasloužil, zbytečně dlouhý začátek, velmi záhy zřejmá pointa, jenže ty herecké výkony, ty herecké výkony.(10.4.2013)

 • Aky
  ****

  O´Henry je vždycky lákavá a vhodná předloha. Velmi povedená dramatizace vlastně spíše anekdoty než povídky. Škoda jen, že pointu autoři prozradili dřív, než nastala. To by jim O´Henry asi neodpustil, a tak za něj jednu hvězdičku strhávám.(18.4.2011)

 • otík
  ***

  Krátká povídka z cyklu Povídka pro napsaná pro otce a syna Prachařovi ve své podstatě začíná až v sedmé minutě, kdy se začne dít "děj" povídky. Do té doby pouze sledujeme pasažéry vlaku uhánějícího si westernovým západem. Pak proběhne dialog mezi Prachařovými a mladinkou spolucestující Veronikou Jeníkovou a pak je konec. I přesto však to není naprostá nuda, ale příjemná čtvrthodinka s českými herci.(25.7.2014)

 • Matematicka
  ****

  Souhlasím s Akym, pěkná zfilmovaná anekdota. Já tvorbu O'Henryho neznám, takže nemůžu posoudit. Herecky šlo spíše o koncert Veroniky Jeníkové - její naivní slečinka byla úžasná :-)(26.2.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace