Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

• rodo

Dost ubohá pohádka s absolutně amatérskými hereckými výkony. Nelíbila se mi ani režie, ani kamera se zažloutlým (místy až žluklým) filtrem. Prostě všechno špatně :-((2.1.2011)

Uhozenost téhle pohádky (Taclík jako princ? WTF?!) naštěstí vyvažuje casting (sympatická Nikola, která bohužel dostala jednoduchou roli, Sobotka, Menzel a především skvělá Ševčíková). Od TV pohádky moc nečekám, speciálně od takové, která má 52 minut. Takže se má "očekávání" splnila - průměr. 50 %.(12.7.2011)

Pohádka se slušnou ponurou atmosférou a odpornou intrikánskou macechou hlavní hrdinky. Do průměru je sražená nepříliš povedenou hudbou, ochotnickými výkony některých herců a v komentářích zmiňovanou blbostí postavy Kateřiny.(4.12.2010)

Exteriérová pohádka s tradičním dějem o zlé maceše, hodné dceři a dobráckém králi. Pohádka není nikterak poutává, děj se poměrně dlouho vleče, spíše totální průměr. Hudba: Marek Štifter, Pavel Fanta & Kryštof Hanzlík(16.1.2013)

• salahadin

Proč musí být hlavní hrdinka (Kateřina) tak BLBÁ?? Šlechetnost, dobrota nejsou projev totální mozkové obrny...možná že to je povinný prvek pohádek, ale když to zahrají poloviční herci, co hrají tělem od pasu dolů, tak to rve oči, uši a mozkovou buňku. Takže jsem se dostal k hereckým výkonům, které mně osobně přijdou tak na úrovni Základní umělecké školy. Přijde mi, že herci se do svých rolí nehodí. A od nehrajících herců jsme u režie, která připomíná spíš natáčení homevidea, jen na slušné technické úrovni. No a pár poznámek k scénáři...ten snad vznikal přímo na place veselou improvizací.(26.12.2009)

• - Natáčelo se také v Jizerských horách. (Karlos80)

• - Natáčelo se na hradě Křivoklát. (M.B)

• - Hudbu a texty složil režisér Kryštof Hanzlík, zpívá sbor Bambini di Praga. (M.B)