poster

Poslední koncert (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 1997, 19 min

Režie:

Jan Hřebejk
 • Karlos80
  ****

  Nemilé a nečekané události, jsou právě ty nejlepší:-) Skvělé humorné momenty zejména ten ve vlaku s tou uvízlou botou v ha*zlu nebo samotný koncert v domově seniorů v Lysé nad Labem..Ty obličeje neměli vážně chybu:-)! Co to je? To je Petr Janda s Olympikem? Styďte se mlaďoši! Průměrný příběh a zpracování ale herecké výkony byly dobré, zejména pak díky velké herecké čtyřce ve složení Sovák, Brodský, Suchařípa a Hálek. Kteří se nám tu představili jako seniorské hudební kvarteto.(2.1.2008)

 • Ironfood
  ***

  Čtveřice postarších muzikantů v podání čtveřice hereckých legend na cestě na koncert do domova důchodců v Lysé nad Labem. Bohužel souběžná linka s rodinkou Klepl-Holubová mi přišla spíš rušivá. Klidně bych se bez ní obešel a dal větší prostor Vaškovi Koubkovi, který se tu blýskne jako železničář zatížený hmotnou zodpovědností za hajzlik.(13.9.2016)

 • rakovnik
  *****

  Spíše než "opravdový" koncert, jedná se poslední nebo jeden z posledních hereckých koncertů mých milovaných filmových hvězd, dá-li se to tak říci. Bělovlasí dědouškové v hlavních rolích byli skvělí a můžeme jen smutně konstatovat, že byli...úsměvná zápletka a příjemné vyústění mě vždy pobaví. A jen ty pohledy Jiřího Sováka a Vlastimila Brodského na konci filmu stojí samy o sobě za pět hvězdiček.(6.5.2011)

 • altaica
  ***

  Poslední společná jízda Titánů českého herectví. Plaché úsměvy na smutné tváři. Humoreska jak má být, krátká, svižná a vtipná. Každý občas šlápne do h*vna, ale jen skutečný mistr tím dokáže zastavit vlak a vyjít i s uříznutým hajzlem na noze a uříznutou ostudou. A obojí zvládne s noblesou. Neskutečné. A prázdné oči seniorů při “poslechu” pubertálního masakru hudby ukazují, že být hluchý nemusí být nutně handicap.(4.2.2013)

 • igi B.
  ***

  Vcelku docela vtipné, bohužel ku škodě věci jinak rutinně televizní (byť troufám si říct patřící k tomu lepšímu z jinak tristní tehdejší i současné české televizní tvorby), trpící dosti i tím, že většina herců prostě není schopná ztvárnit ROLE a hraje pořád dokola k uzoufání otravně svá naučená klišé. Zvláště zoufalé je to u dvojky Klepl - Holubová, u kterých už pomalu nerozeznáte kus, ve kterém předvádějí své >arttristní< kousky. Ale na druhou stranu - poctivých 20 minut.. :o) - - - P.S. Takhle měl vypadat "Kolja" ! :-) Možná by naši současní čeští >úmělci< vůbec měli zůstat u takovýchto malých - a krátkých (!) - kousků. Ušetří se tím (byť nechtěně - jasně, chápu) spousta peněz a i něco z dobrého vkusu trošku náročnějších diváků...(22.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace