poster

Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

 • flanker.27
  *****

  Jeden psychologický a syrový a jeden satirický a komediální příběh. Hrobničce Šafránkové by asi podlehl nejeden jinak solidní a rozvážný muž.(3.10.2005)

 • Radek99
  ****

  Tyhle televizní inscenace byly výkladní skříní Československé televize a režisér Pavel Háša byl trochu něco jako jejich specialista. Nápad adaptovat nějakou z povídek Guy de Maupassanta není úplně nový, ale spojení Pavel Háša a Guy de Maupassant se zřejmě zrodilo pod šťastnou hvězdou. Obě adaptované povídky jsou nosné a zdařilé, subjektivně mne o trochu více oslovily Hrobničky, snad kvůli neodolatelné Libušce Šafránkové, které bych coby muž jistě v podobné situaci rád podlehl. Tahle satirická miniatura se i po více jak sto letech ukazuje coby hodně nadčasová...vzpomeňme na všechny ty naše dnešní ,,zlatokopky"...(13.4.2012)

 • Fretakata
  *****

  Skvelé spracovanie skvelých príbehov, skvostná Libuška šafránková. Bavila som sa od začiatku do konca.(27.7.2009)

 • LiVentura
  ***

  Příjemné, výborní herci.(20.7.2013)

 • PollyJean
  ***

  hezké jednohubky, takové hladké, víceméně nekonfliktní. Preissův Leon je v závěru velmi dojemný. Kostkovo břitké jednoslovné odsouzení postavy Solange je docela vtipné, vzhledem k tomu, jak mlsně na ni od počátku nahlížel a vzhledem k tomu, že sám patrně dlouhá léta nefungoval jinak. Jenže on platil a vyprávěl, že.(8.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace