Bez ženské a bez tabáku (TV seriál)

Komedie

Československo, 1980, 3 h 38 min (Minutáž: 4x55 min)

• zette

Interiery vypadaji jako z nejake lacine televizni pohadky. Dej serialu je strasne roztahany, vse podstatne by se veslo do 90-ti minutoveho filmu. Pokud k danemu kraji nemate nejaky vztah, na serial se vyplati podivat jen kvuli vyborne herecke dvojici Kroner-Ranosova. Cekal jsem vice.(23.12.2014)

Ještě jedna přísada chybí dědovi Kubáńovi (Jozef Kroner) a jeho svobodnému synovi ke spokojenému životu,,= žena.Potřebují hospodyńi jako sůl,jinak hrozí,že si sami při domácích pracích snad ublíží.Která z žen se nakonec stane domácí ve valašské horské chalupě....? Tento stylový komediální seriál ukáže,jak vše dopadne ,,,,,,U mě za 3 ***(2.11.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.2.1982 - pôvodný televízny seriál (2.4.2009)(2.4.2009)

"Zemáky a zelé, živobytí celé." Toto valašské moudro jsem slýchával už od malička, že ho ale někdy uslyším i z televize jsem si nikdy nemyslel. Na tento mini-seriál jsem narazil jen náhodou, ale o to víc jsem byl překvapený. Svou poetikou, pomalým vyprávěním a celkovou vtipností mě okouzlil, navíc je to jediný seriál (alespoň z části) v mém rodném (valašském) jazyce, který jsem kdy viděl. Nicméně to je i jeho největší mínus, protože když i ty starší postavy v každé druhé větě vypustí z "paštěky" nějaké nevalašské slovo, pak to dost ubírá na věrohodnosti. Ale i tak všem doporučuji, hlavně díky výkonu pana Kronera, ten je bezkonkurenční.(22.11.2010)

Rok 1980 už začala být doba, kdy se točilo dost angažovaně. Tento seriál tomu napovídá.(27.12.2010)

• - Seriál se několikrát vysílal i v Maďarsku. (Zdroj: Seriály od A do Z) (M.B)