poster

Bez ženské a bez tabáku (TV seriál)

Komedie

Československo, 1980, 3 h 38 min (Minutáž: 48–60 min)

 • JARDAHONDA
  ***

  Ještě jedna přísada chybí dědovi Kubáńovi (Jozef Kroner) a jeho svobodnému synovi ke spokojenému životu,,= žena.Potřebují hospodyńi jako sůl,jinak hrozí,že si sami při domácích pracích snad ublíží.Která z žen se nakonec stane domácí ve valašské horské chalupě....? Tento stylový komediální seriál ukáže,jak vše dopadne ,,,,,,U mě za 3 ***(2.11.2011)

 • PetrHej
  ***

  "Zemáky a zelé, živobytí celé." Toto valašské moudro jsem slýchával už od malička, že ho ale někdy uslyším i z televize jsem si nikdy nemyslel. Na tento mini-seriál jsem narazil jen náhodou, ale o to víc jsem byl překvapený. Svou poetikou, pomalým vyprávěním a celkovou vtipností mě okouzlil, navíc je to jediný seriál (alespoň z části) v mém rodném (valašském) jazyce, který jsem kdy viděl. Nicméně to je i jeho největší mínus, protože když i ty starší postavy v každé druhé větě vypustí z "paštěky" nějaké nevalašské slovo, pak to dost ubírá na věrohodnosti. Ale i tak všem doporučuji, hlavně díky výkonu pana Kronera, ten je bezkonkurenční.(22.11.2010)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.2.1982 - pôvodný televízny seriál (2.4.2009)(2.4.2009)

 • Kri-kri
  *

  Velmi slabé, nudné, nezáživné, rozvláčné a nikam se neubírající. První díl obsahující alespoň špetku humoru jsem ještě zvládl dokoukat při plné pozornosti, ale zbývající tři už jsem měl spíš jenom jako zvukovou kulisu při brouzdání internetem a jenom občas jsem přepnul na obraz. Snažil jsem se udržet u toho pozornost, ale marně. Jak už někdo přede mnou poznamenal, jedná se o hodně slabý odvar Slovácko sa nesúdí, přestože ani ten jsem si nijak zvlášť neoblíbil, ale v tomto případě to ani Króner nezachrání. 20%(25.2.2018)

 • Všežrout
  ****

  Role p. Krónera (starý Kubáň) připomíná roli p. Brodského (starý Dubiňák) v seriálu Stříbrná pila i se všemi jeho charakteristikami (staromilství, nesoulad s moderní dobou, život dle starých pořádků a hodnot, neustálé kverulanství). P. Krónerovi však sedla o poznání lépe a lze mu jí tak zcela uvěřit, včetně valašského dialektu. Jeho neustále hláškující postava je tím hlavním důvodem, proč si tuto "televizní hru" pustit ("mám v hubě, jak cigán po chlebě" apod.). Hned v prvním díle se podařilo nastínit jasný kontrast "jeho" světa s tím současným, industriálním - výprava kočárem do Ostravy, les vs. továrna, moderní technika a provoz jako novodobé nestvůry, kulturní šok "návštěvníka z jiné doby". Seriál je i na svou dobu vlažně angažovaný a přesto, že se v posledních dílech celá dědina chystá na příjezd partyzánské delegace, neuvidíme z ní ani jednoho účastníka a nedojde ani na žádný státo(strano)tvorný projev. Za to nás v posledním díle čeká pravá hospodská mela jak od Lady, při které se nikdo na věk neohlíží a rány tu rozdává i řimbaba Srstka.(11.2.2018)

 • - Seriál se několikrát vysílal i v Maďarsku. (Zdroj: Seriály od A do Z) (M.B)