poster

Přítel pod stromečkem (TV film)

 • USA

  A Boyfriend for Christmas

 • Slovensko

  Priateľ pod stromček

 • Slovensko

  Priateľ pod stromčekom

Romantický / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zdenny
  ***

  Klasická hollywoodská romantická komedie s milionkrát ohranou stavbou a zápletkou. Je to ale vánoční film a myslím, že vánoční atmosféru navodit umí. Je zde i malá komediální dávka, rozložená celkem citlivě, takže se člověk nepopadá za břicho. Ale to mi na vánoční romantické komedii vůbec nevadí. Herečka v hlavní roli také nebyla z nejkrásnějších, ale byla příjemná a její herecké umění na film tohoto typu stačilo. Shrnuto, nedivím se celkovému hodnocení uživatelů, ale od vánočního filmu neočekávám nějakou duchaplnost. Neříkám, že to bylo úchvatné. Ale svůj účel to splnilo.(16.10.2010)

 • Djkoma
  **

  Přestože Patricka Muldoona nemám rád od dob Melrose Place (a možná ještě víc od jeho role v Hvězdné pěchotě:)) jako Přítel pod stromeček byl překvapivě snesitelný. Možná to bylo vánoční náladou nebo dopoledním programem v televizi, kdy moje požadavky na kvalitu filmu nejsou tak velké... Jinak tradičně obyčejná a naivní pohádka, která však během vánočního období určitě neurazí.(13.12.2009)

 • Jirkacek
  *****

  Snímek Přítel pod stromečkem z roku 2004 se rozběhl na naší TV obrazovce v čase odpovídajícím tématu tohoto filmu. Měl jsem však obavy, jakou kvalitou bude disponovat, jelikož jsem viděl už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. Nicméně po prvním shlédnutí jsem byl natolik spokojen, že o rok později jsme si doma přítele pod dřevěným bohatýrem pustili znova. Potěšilo mne, že ve filmu nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodinu či muže v červeném. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh, v němž se sympatické Holly Grantové v podání Kelli Williams splnil dětský sen. Když jí totiž bylo třináct let, Santa Claus jí slíbil, že o 20 let později jí na vánoce pošle kluka jako dárek. Zatímco ona na tento slib dávno zapomněla, sympatický chlapík v masce Santa Clause rozhodně mínil svůj slib splnit. A tak poslal ráno po štědrém dnu do jejího bytu muže, který se živil jako advokát a shodou okolností zapomněl přijít k soudu, v němž Holly hrála důležitou roli. Svou chybu pak ihned napravil a tak přišel do bytu k Holly jako dárek pod stromeček. Postupně se tak sblížili, že Holly nechtěla, aby po vánočních svátcích dárek odešel. Romantika čišela z celého 90 minutového filmu jako libá vůně z česnekové polévky, ale to mi vůbec nevadilo. Zároveň totiž nabídl slušnou zápletku, disponoval slušnou porcí humoru a i jeho dva hlavní hrdinové byli sympatičtí. Líbil se mi i snímek samotný, vhodný přesně do období vánočního shonu, protože jsme si pěkně jsme půldruhé hodiny odpočinuli, zasmáli se a hlavně jsme nasávali vánoční atmosféru, i když v americkém podání. Mimochodem jim závidím, že si dárky rozbalují o den později než my. Mají tak celý den si vše užít a nemusejí spěchat od štědrovečerní večeře ke stromečku, protože už to děti prostě nemohou vydržet. Suma sumárum Přítel pod stromečkem ode mne získal pět přátelských hvězdiček pod stromečkem *****.(8.12.2016)

 • nash.
  **

  Včera konečně nasněžilo a tak to chtělo oslavit nějakou stylovou podívanou. Přítel po stromečkem je tradiční vánoční televizní zábava se Santou, nesplněným/splněným přáním, láskou, milostnými komplikacemi, nedorozuněním a happyendem. Jak to skončí je jasné už když to začíná, takže sice nic překvapivého, nic originálního, přesto, když za okny sněží, snesitelné a místy i milé.(10.2.2012)

 • Necrotongue
  **

  "Jsem váš strýc Baloun a budu u vás bydlet."Tahle věta sice nepadla a Patrick Muldoon přinesl i stromek,ale hned jsem si na dvojici Šimek/Grossmann vzpomněl.Film nebyl nijak úžasný,ale dalo se na něj dívat bez toho,abych začal krvácet z vnitřních orgánů,a to beru po dnešních televizních zážitcích jako plus.Vcelku pohodová romantika s fungujícím příběhem.(24.12.2016)

 • - Dům, v kterém ve filmu bydlí rodiče od Holly, můžeme vidět i v jiném filmu televizní stanice Hallmark a to ve filmu Santa se žení (2005). (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace