Chraň si svůj život

Defending Your Life

Obhájiť svoj život

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1991, 112 min

7 / 10 Kiež by každá komédia mohla byť rovnako inteligentná a vtipná zároveň. Brooks a Streepová sa perfektne dopĺňajú a celkom vás presvedčia, že sú pre seba ako stvorený, aj keď o tom ešte sami nevedia. Apropo, námet - ten je vo svojej vnútornej jednoduchosti, no až 'filozofickej' hĺbke, tak jedinečný, že si sám o seba zaslúži tie štyri *. Keď sa tomu priráta ojedinelá absencia 'hluchých' miest, niet čo riešiť. Plné hodnotenie nedávam len preto, že z celého filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Nebojím sa povedať, že keby sa autori sústredili viac na psychiku postáv a odpustili si nejaké komediálne prvky, bol by to v tom čase horúci oscarový kandidát.(21.2.2005)

JOj to tu je malo hodnotení.Veľmi inteligentná romantická komédia s prvkami fantasy.Dvaja ľudia si nájdu k sebe cestu keď sa má rozhodovať o ich budúcnosti buď znova okúsiť pozemský život alebo naopak skúsiť niečo nové neobjavené ísť o sféru vyššie.Rozhoduje sa na základe ich životných momentov či boli dosť odvážny alebo nie.Musím uznať že veľmi milé dielo oplatí sa pozerať.(19.6.2009)

Film o posmrtnym životě zcela oproštěnej od náboženství. Žádnej ráj, žádný peklo, žádnej bůh, ale Judgement city. Tohle se mi docela zamlouvá. Pokud si odmyslíte, že hlavní postavy jsou po smrti, tak je to v podstatě romantická komedie. Já romantický filmy moc nemusim, ale tohle patří rozhodně k tomu lepšímu. Docela přijemnej film, na kterej se rád podívám, když náhodou běží v televizi. 65%(26.7.2010)

No, další film, na který jsem se koukla díky Meryl. Ta mě opět nezklamala. I její protějšek Albert Brooks je sympaťák a oba tvoří příjemnou dvojici, která se hezky doplňuje. Námět je neotřelý a zajímavý, ale zdá se mi, že i přese všechno tady něco nefunguje. Film mě místy nudil a celkově mi přišel jako milý, ale nemastný neslaný. Je to škoda, Meryl má mnohem lepší role i filmy, tohle je takový průměr, co neurazí, ale ani nenadchne.(15.6.2013)

Inteligentní romantická komedie se zajímavou zápletkou a nesmírně sympatickými postavami. Málokdy jsem hlavnímu hrdinovi tolik fandil a tak s ním soucítil jako v tomto případě, stejně jako mě dokonale okouzlil žoviální advokát Ripa Torna. Pokud jde o romantické komedie, nenapadá mě mnoho příjemnějších, chytřejších ani vtipnějších.(7.11.2010)

• - Scéna, kdy se Daniel (Albert Brooks) ptá Julie (Meryl Streep), jak zemřela, odpoví mu, že zakopla, udeřila se do hlavy, spadla do bazénu a utopila se, a to i přesto, že plave dobře a ráda. Meryl Streep, která Julii hraje, opravdu dobře plave, na střední škole dokonce byla jednou z nejlepších a dodnes se plavání vášnivě věnuje. (jezurka42)

• - Ethan Embry v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)