Reklama

Reklama

Chraň si svůj život

  • USA Defending Your Life (více)
Trailer

Obsahy(1)

Daniel Miller přijde o život při dopravní nehodě a po smrti se dostává do Soudného města, což je něco jako čekárna před vstupem do dalšího života. V jakémsi soudním procesu musí člověk prokázat, že s úspěchem překonal svůj strach. Celý jeho dosavadní život je zaznamenán, aby soudci - žalobce i obhájce - mohli posoudit, jak se vyrovnal se životem, který právě ukončil. Pokud neprojde a něco se mu nepodařilo, pošlou jej zpátky, aby se znovu pokusil udělat to správně... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by (americký) svět vypadal, kdyby lidé využívali svůj mozek na 48% nebo i více. 1) 44letý scénárista, režisér a kapku jalový představitel hlavní role Albert Brooks zplodil docela pěkný snímek._____ 2) Bohužel však zřejmě nikdy nebyl trapped near the inner circle of thought, čemuž odpovídá i poněkud vlažné provedení nesporně zajímavého námětu. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Filmy o zivote po zivote ma velmi bavia, avsak dolezity je aj scenar, dalej ako ma film bavi a to najdolezitejsie, ako mi ten film utkvie v pamäti. Mna tento film sice bavil, avsak mam obavy, ze ak by som si o par mesiacov matne na tento film spomenul, mohol by som si pomysliet, ze bol to taky priemerny snimok. Nechcem prezradzat o com ten film je, len mi bol trosku divny sposob analyzy cloveka po smrti, ale ako som uz pisal, je to komedia a par zabavnych miest sa tu naslo. Najviac ma zaujala moja oblubena herecka Meryl Streep, ktora sa tu ukaze asi az v 27 minute, ale potom uz bude na scene dost casto a bola velmi sympaticka. Ako som sa tak na nu dival, premyslal som, ako skvele dokaze zahrat mrchy napriklad vo filmoch DABEL NOSI PRADU (2006) alebo POCHYBY (2008). Albert Brooks natocil len par filmov, ale z jeho hereckej filmografie by som spomenul tie najznamejsie: TAXIKAR (1976), VOJIN BENJAMINOVA (1980), CENA ZA NEZNOST (1983), VYSILAME ZPRAVY (1987), ZAKAZANE OVOCE (1998), DR. DOLITTLE (1998), HLEDA SE NEMO (2003) alebo SIMPSONOVI VE FILMU (2007)... 11.12.2009 ______ Albert Brooks - (Daniel Miller) +++ Meryl Streep - (Julia) +++ Michael Durrell - (Šéf agentúry) +++ James Eckhouse - (Majiteľ Jeepu) +++ Gary Beach - (Predavač aut) +++ Peter Schuck - (Stan) +++ Rip Torn - (Bob Diamond) +++ Sharlie Stuart - (Susan) +++ Hudba: Michael Gore +++ ()

Reklama

Melies 

všechny recenze uživatele

7 / 10 Kiež by každá komédia mohla byť rovnako inteligentná a vtipná zároveň. Brooks a Streepová sa perfektne dopĺňajú a celkom vás presvedčia, že sú pre seba ako stvorený, aj keď o tom ešte sami nevedia. Apropo, námet - ten je vo svojej vnútornej jednoduchosti, no až 'filozofickej' hĺbke, tak jedinečný, že si sám o seba zaslúži tie štyri *. Keď sa tomu priráta ojedinelá absencia 'hluchých' miest, niet čo riešiť. Plné hodnotenie nedávam len preto, že z celého filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Nebojím sa povedať, že keby sa autori sústredili viac na psychiku postáv a odpustili si nejaké komediálne prvky, bol by to v tom čase horúci oscarový kandidát. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

No, další film, na který jsem se koukla díky Meryl. Ta mě opět nezklamala. I její protějšek Albert Brooks je sympaťák a oba tvoří příjemnou dvojici, která se hezky doplňuje. Námět je neotřelý a zajímavý, ale zdá se mi, že i přese všechno tady něco nefunguje. Film mě místy nudil a celkově mi přišel jako milý, ale nemastný neslaný. Je to škoda, Meryl má mnohem lepší role i filmy, tohle je takový průměr, co neurazí, ale ani nenadchne. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Film o posmrtnym životě zcela oproštěnej od náboženství. Žádnej ráj, žádný peklo, žádnej bůh, ale Judgement city. Tohle se mi docela zamlouvá. Pokud si odmyslíte, že hlavní postavy jsou po smrti, tak je to v podstatě romantická komedie. Já romantický filmy moc nemusim, ale tohle patří rozhodně k tomu lepšímu. Docela přijemnej film, na kterej se rád podívám, když náhodou běží v televizi. 65% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (5)

  • Scéna, kdy se Daniel (Albert Brooks) ptá Julie (Meryl Streep), jak zemřela, odpoví mu, že zakopla, udeřila se do hlavy, spadla do bazénu a utopila se, a to i přesto, že plave dobře a ráda. Meryl Streep, která Julii hraje, opravdu dobře plave, na střední škole dokonce byla jednou z nejlepších a dodnes se plavání vášnivě věnuje. (jezurka42)
  • Tramvaje použité ve filmu jsou původní vozy, které byly používány v Universal Studios Hollywood. (jezurka42)

Reklama

Reklama