Citizen Gangster

Edwin Boyd

Krimi / Drama

Kanada, 2011, 105 min

• MartinezZ

Nudné kanadské asi-drama o partě průměrných lupičů, co se chvílemi skrývali, chvílemi beztrestně chodili světem a čas od času se jim lusknutím prstů podařilo utéct z vězení (???). Nehorázná nuda bez zásahu dramaturga, kdy nejlepší je až závěrečná scéna a následující vysvětlující titulky. To i ten náš Kájínek byl natočený zajímavěji.(26.10.2012)

• Morholt

Nepovedený pokus Kanaďanů o klasickou gangsterku. A přitom téma a herci nebyli vůbec špatní. Naopak. Jenže to prostě nudilo a vůbec tomu neslušela sychravá atmosféra, která na mě působila až moc vyumělkovaně. Další šlápnutí vedle byl pokus o odlehčení, kdy byl hlavní hrdina během loupeží znázorňován jako vtipný a galantní elegán. Do celkového konceptu se to vůbec nehodilo a navíc byl vtip až příliš nucený. Škoda. 35%(7.3.2014)

Čerstvý kriminální export ze země javorového listu nabízí příjemnou zábavu bez nutnosti podřizování nějakým hollywoodským schématům. Příjemná atmosféra, slušné herecké výkony se Speedmanem v čele, výborná hudba a špetka kanadské kriminální historie. V takové to podobě stačí říct jen jedno: proč ne? [70%](15.8.2012)

• grizly007

Ukrutná kanadská nuda. Jak to jinak nazvat? v Kanadě si prostě řekli "uděláme taky gangsterku" a udělali Céčko až to bolí. Rozpočet musel bejt asi hodně malej protože film na mě působil jako by to natočil někdo z Hallmarku. Scott Speedman a jeho herectví se mi nelíbilo. Jedinej kdo stojí za řeč je v hoooodně vedlejší roli Brendan Fletcher. Tento kluk má talent ale ani za boha nedostane šanci v mega filmu a tak je odsouzen hrát ve sračkách a pokud možno jen křoví. Nechápu. Kanada tak opět ukázala že na své sousedy nemá a mít nebude. Trochu mě překvapuje účast Briana Coxe. Ten snad bere taky všechno. Každopádně jsem to nedokoukal.(11.10.2012)

Bavilo ma to od začiatku až do konca. Hudba hrala dokonale pri každej situácií, či už radostnej, alebo smutnej. Dej sa odohrával prevažne v 40.rokoch po vojne. Scotta Speedmana som videl hrať prvý krát a urobil na mňa veľký dojem. Výborný herecký výkon. Taktiež skvelý bol Kevin Durand, ktorý nepatrí medzi najvyhľadávanejších hercov, ale v žiadnom filme nesklame ani malou rolou. Jeden z filmov, ktorý si mám chuť pustiť hneď znovu.(15.11.2014)