Wani wa Junha

Šestadvacetiletá úspěšná animátorka Wani žije s laskavým, o rok starším Junhem, který se pokouší prorazit jako scenárista. Žijí spolu obyčejným, ale poklidným životem a na první pohled tvoří sehraný pár. Přesto se zdá, že se nad vztahem vznáší temný, zprvu sotva postřehnutelný stín. Junha dává do vztahu mnohem víc lásky než Wani a mezi oběma nenápadně houstne napětí a roste neviditelná bariéra. Je stále patrnější, že její příčiny mají kořeny v minulosti a vzpomínkách, které jsou pro Wani stále příliš silné na to, aby je dokázala překonat a začít nový život. Její tajemství se začne nepádně poodhalovat v okamžiku, kdy nečekaně na pár dnů přijíždí na návštěvu její energická kamarádka So–yeong. Je to Wanin nevlastní bratr Min, jehož stín se nad vztahem vznáší? A co se stane, když Junha pochopí pravdu? Ustojí jejich vztah těžkou zkoušku? (nash.)

emma53

Pomalu plynoucí příběh, plný nerozhodnosti, tápání a hledání sama sebe, který působí ale velmi mile a příjemně. Někdy je tak těžké vyznat se v citech těch druhých i když po tom moc toužíme, ale mnohdy je daleko těžší vyznat se v těch vlastních. Ale kdo ví, třeba vám bude stačit jen malý lístek přilepený na ledničce a najednou se ty pravé city ozvou jasně a v plné síle, tak jako v tomhle křehkém příběhu hlavní hrdince. Hudební podkres byl kouzelně podmanivý a té rozkošné animace bylo téměř málo, klidně bych jí uvítala daleko víc. Jedno z velmi příjemných překvapení z Jižní Koreje, kde jsem pocítila jemný pel evropštiny. ()

Pethushka

Krásný film, který je podáván nenásilně a po malinkatých kapičkách. I přesto, že řeší poměrně těžkou situaci, udržuje si svoje pomalé a klidné tempo. Divák není zatěžován žádnou zbytečně výbušnou scénou. Občas jsem měla dokonce pocit, že se dívám na balet. Klidně bych uvítala více animace, protože ta byla ze všeho nejrozkošnější. Zvukový doprovod perfektně doplňuje atmosféru. Pékné, silné 4* ()

Shit

Pomalu se odvíjející obyčejnej příběh jednoho páru v sobě skrývá neustále něco nevyřčenýho, jistý napětí mezi hlavními postavami a právě to napětí udržuje celej film pohromadě a je to to, co neustále posouvá příběh kupředu, i když hodně rozvláčně a to co dokáže diváka zaujmout a udržet v pozornosti. Líbilo se mi to a to hodně, i přesto, že se toho v příběhu děje velice málo. ()

Adrian

Pomalé, melanchóliou "prekypujúce" odvíjanie príbehu vás svojou atmosférou vtiahne od samého začiatku. Práve z tohto pohľadu Wanee (ona) and Junah (on) najprv vyzerá na jednoduchú lovestory medzi dvoma ľudmi, ako vystrihnutú z bežnej reality nášho života. Ale skvelými strihovými prechodmi (medzi ktoré patria síce krátke, ale prenádherné animované vsuvky) sa v druhej časovej rovine pomaly pred nami začína odkrývať minulosť Waneeh, ktorej udalosti - ako postupne zisťujeme, majú vplyv aj na jej terajší vzťah s Junahom. Práve toto postupné odhaľovanie jej minulosti je robené veľmi precízne a vždy s presným dávkovaním. Nikdy ako diváci neviem viac než Junah. Samotné vyvrcholenie filmu sa môže síce niekomu zdať ako nedôveryhodné, ale to je iba zdanie. Nehovoriac o tom, že svojím formálnym spracovaním je to záver s veľkým Z. Výborný je aj zvukový doprovod od klavírnej klasiky až po to najjemnejšie romantické vybrnkávanie na gitaru. Výsledkom je ďalší juhokórejský filmík, ktorý pohladí po srdci. ()

Dragoni

Velmi pomalý příběh dvou obyčejných lidí, Wanee - kreslířky animací a Junaha - spisovatele, o hledání jistoty a lásky v životě, který je svým způsobem pojat opravdu pěkně a je prokládaný pěknými animacemi a okénky z minulosti Wanee, která byla na střední škole zamilovaná do svého nevlasního bratra. 80 % ()