Jedna z těch lepších parodií (už podle názvu je jasné, že se vše točí kolem westernů). Aby také ne, když jí režíroval odborník na slovo vzatý - Mel Brooks. Ale přece jen nejsem až takový znalec westernů, abych zachytil každý náznak a odkaz na film, který má být parodován. Tím pádem pro mě Ohnivá sedla neměla až takový šmrnc. Ale zase nemohu říct, že bych se nebavil..(8.1.2017)

NFR 2006, Oscar 3 nominace: Herečka VR - Madeline Kahn, Střih, Píseň - "Blazing Saddles"(1.4.2004)

• Lima

Těch pár podařených fórků nemůže zakrýt všudypřítomnou trapnost a nevtipnost. Nikdy jsem nepatřil mezi fandy filmů Mela Bookse a ani tenhle film to nezmění.(23.3.2003)

Perfektní parodie s naprosto skvělou závěrečnou honičkou v ... to se nechte překvapit ;-). Fórů je tam tolik, že je všechny napoprvé nemůžete pochytit, a jeden je lepší než druhý.(22.2.2003)

Podle mě je Mel Brooks hodně přeceňován. Kromě Němého filmu a Vesmírných těles je každý jeho film jen průměrná taškařice.(1.7.2003)

Nevím čím to, ale verze, která běžela na ČT mi připadala x-krát vtipnější než režisérský sestřih na DVD. Že by zasáhla americká cenzura? Z původního 90%-ního a následného 70%-ního hodnocení jsem to zprůměroval na slušných 80% Zajímavé komentáře: Radyo, ShaQuan(27.4.2006)

Komedie, kterou se Mel Brooks teprve rozehříval k lepším výkonům. Celkově je jen průměrná, ale některé vtípky jsou legendární. Hlavně scénka s onou německou slečnou, která je potmě s černochem a ptá se nějak takhle : "Je pravda, že vy černoši jste v oněch místech nadměrně vyvinutí ?" a mezitím už se sápe zdánlivě do oněch míst. Vzápětí zvolá " Óch, je to pravda" a pak je slyšet jen nějaké mlaskavé zvuky, načež ten černoch řekne "Madam, právě mi lížete předloktí."(23.7.2002)

I když ne výborná, přesto zábavná komedie, která má pomalý rozjezd, ale navýsost výborný konec. Sice se tam objeví pár trapných vtipů, ale ne tolik na to, aby je přebily ty výborné. Je to jeden z prvních filmů Mela Brookse, ale i přesto podle mě velice dobrý. On má velice zajímavý druh humoru, který mě vždy pobaví a zajímavé je jak skloubí realitu s fikcí a je to docela zábava a mimo to rád hraje ve svých filmech a většinou nějaké rozporuplné postavy nebo rovnou záporáky a je vidět, že ho to baví. Velmi zajímavá byla cedule u vrátek toho gangu: --- Před vstupem klepejte na ostnatý drát(26.8.2006)

Rozpočet $2,6miliónaTržby USA $119,500,000Tržby Celosvetovo $-(11.12.2008)

Průměrná parodie s pár silnými momenty. Naštěstí se později Brooks utrhl ze rětězu úplně a stvořil i něco více než-li pouze obstojnou komedii jako v tomto případě.(26.4.2005)

• Rob Roy

Tak tohle tedy opravdu není můj šálek čaje. Jedna hvězdička za posledních deset minut filmu a hlášky jako "Zabil jsem víc lidí, než C.B.DeMille.(17.3.2003)

Sice sem necekal nejakej vrchol v zanru parodie, ale doufal jsem aspon ve slusnou komedii ve stylu Manituova bota, ale tenhle film je vsechno mozny jen ne komedie. Samozrejme se tu naky vtipy najdou, ale daj se spocitat na prstech jedny ruky a kuli tomu nebudu tenhle film oznacovat za komedii. Ale abych filmu nekrivdil, parkrat sem se skutecne zasmal, treba kdyz to chtel cernoch vytahnout. Nejvic se mi na filmu libila uvodni pisnicka a pak Gene Wilder, kterej vypadal jako silenej chudacek, ale byl to docela frajer. Cleavon nebyl spatnej, ale byl takovej nijakej. Z ostatnich stoji za zminku jen Mel Brooks v roli dementniho guvernera. Furt jsem cekal kdy uz to pride a film se rozjede, jenze celej film je v takovym pomalym, misty az uspavacim tempu a navic tu jsou vylozene strasny sceny, jako treba zpev cernochu. I kdyz jsem se moc nenasmal, tak je film kvalitne natocenej, takze mu ty 3* dam.(20.12.2006)

tak všechny tyhle hvězdy jsou za tu scénu, jak kovbojové jí fazule. ta je k nezaplacení. a pravda je, že jsem si to už dřív taky říkal.(4.12.2005)

• CheGuevara

Od Mela Brookse jsem zvyklý na lepší. A vzhledem k tomu, že tři povedené vtipy na 93 minut je dosti málo, nemůžu jinak, Mele.(21.3.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Černý šerif zachraňuje městečko před bandity, jejichž šéf se chce zmocnit pozemků pod budoucí žleznicí. Na tolik ceněnou filmovou parodii mi přišel humor trochu upšoukaný. Jistě, pár vtípků mi přišlo dobrých, pár slabších a pár jsem jich nepostřehnul, ale celkově jsem očekával mnohem více. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=a4zYXe59yM0(12.11.2009)

Nic jsem nečekal a nakonec jsem se skvěle bavil, hned od začátku začína film ukazovat, že to nebude vůbec špatná komedie, dokonce si myslim, že ukazuje úplně pravej opak a v podstatě v nastoleným tempu pokračuje více méně celej film, i když slabší místa se taky najdou, ale ty vynahradí spousta naprosto dokonalejch parodujících scének ze známých i méně známých westernů a i jiný gagy stojej za to. pro mě jeden z nejlepších koediálních westernů co jsem viděl(7.9.2006)

Nejslabší Brooks a to bezpochyby...(4.8.2007)

Poměrně dobrá a trefná westernová parodie. Mel Brooks má ve své filmografii parodie snad na všechny druhy filmů. Film obsahuje spoustu vtípků povedených (prdící kovbojové u ohně) i ne moc povedených (u guvernéra). Celkově se mi to líbilo, i když "Limonádový Joe" je o hodně lepší.(28.10.2005)

Kdo neviděl, nezná klasiku parodií, jednu z těch nejlepších.!! :-))(4.11.2011)

Ve své době jistě přelomová komedie zásluhou zcela nového stylu parodování a dříve vetovaného vulgárního humoru, dnes už jen poněkud trapná slátanina zesměšňující základní westernové motivy a očividně poukazující na rasovou problematiku. Komické situace tu "bohužel" nabývají nevídaných rozměrů, když vedle sebe stojí vtipy naprosto geniální (šachy, ku-klux-klan), povedené (fazole), trapné i vyloženě ubohé (prvních 20 minut jsem docela trpěl). Ty 3* jsou vysloveně s krvavýma ušima, od Mela Brookse jsem rozhodně čekal víc. 50%(16.8.2013)

• klerik

Mám rád westerny. Dokonca aj tie komediálne (PODPORUJTE SVOJHO ŠERIFA, MAVERICK, MANITUOVA TOPÁNKA), ale Ohnivé sedlá boli na mňa príliš kŕčovité...(19.4.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6