I když ne výborná, přesto zábavná komedie, která má pomalý rozjezd, ale navýsost výborný konec. Sice se tam objeví pár trapných vtipů, ale ne tolik na to, aby je přebily ty výborné. Je to jeden z prvních filmů Mela Brookse, ale i přesto podle mě velice dobrý. On má velice zajímavý druh humoru, který mě vždy pobaví a zajímavé je jak skloubí realitu s fikcí a je to docela zábava a mimo to rád hraje ve svých filmech a většinou nějaké rozporuplné postavy nebo rovnou záporáky a je vidět, že ho to baví. Velmi zajímavá byla cedule u vrátek toho gangu: --- Před vstupem klepejte na ostnatý drát(26.8.2006)

Jako většina Brooksových filmů jsou Sedla nevyrovnaná,občas vtipná velmi,občas vůbec,ale líbí se mi tady ta Brooksova sebereflexe,která je patrná hlavně v závěru,kdy se postavy dostanou do filmových ateliérů.Gene Wilder s Cleavonem Littlem jsou geniální dvojka a hlavně - smál jsem se dost.Mnohem více než u Spaceballs.Jeden z nejlepších Brooksových filmů,jakkoli je občas velmi laciný.(5.11.2011)

Komédia, na ktorej sa zasmejete len párkrát, väčšina vtipov vyznieva do prázdna, zopár ich je vyslovene trápnych a mnohé očakávate už niekoľko sekúnd pred tým, než sa stanú. Oceňujem však originálnych posledných 10 minút, škoda však, že ani tie nezachraňujú film pred titulom priemernej (a nie príliš vtipnej) komédie.(6.8.2007)

Jedna z těch lepších parodií (už podle názvu je jasné, že se vše točí kolem westernů). Aby také ne, když jí režíroval odborník na slovo vzatý - Mel Brooks. Ale přece jen nejsem až takový znalec westernů, abych zachytil každý náznak a odkaz na film, který má být parodován. Tím pádem pro mě Ohnivá sedla neměla až takový šmrnc. Ale zase nemohu říct, že bych se nebavil..(8.1.2017)

Komedie, kterou se Mel Brooks teprve rozehříval k lepším výkonům. Celkově je jen průměrná, ale některé vtípky jsou legendární. Hlavně scénka s onou německou slečnou, která je potmě s černochem a ptá se nějak takhle : "Je pravda, že vy černoši jste v oněch místech nadměrně vyvinutí ?" a mezitím už se sápe zdánlivě do oněch míst. Vzápětí zvolá " Óch, je to pravda" a pak je slyšet jen nějaké mlaskavé zvuky, načež ten černoch řekne "Madam, právě mi lížete předloktí."(23.7.2002)

• - Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)

• - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)

• - Film se umístil na devátém místě v anketě Bravo's list, 100 Funniest Movies (100 nejzábavnějších filmů). (Pumiiix)