Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Komedie, kterou se Mel Brooks teprve rozehříval k lepším výkonům. Celkově je jen průměrná, ale některé vtípky jsou legendární. Hlavně scénka s onou německou slečnou, která je potmě s černochem a ptá se nějak takhle : "Je pravda, že vy černoši jste v oněch místech nadměrně vyvinutí ?" a mezitím už se sápe zdánlivě do oněch míst. Vzápětí zvolá " Óch, je to pravda" a pak je slyšet jen nějaké mlaskavé zvuky, načež ten černoch řekne "Madam, právě mi lížete předloktí."(23.7.2002)

 • classic
  ****

  Snáď by som už naivne očakával, že Mel Brooks pojme „Divoký západ” absolútne vážne, i keď nechýbajú tradičné westernové prvky o utláčaných obyvateľov...+ typické črty-Nový šerif v Rock Ridge, sprvoti outsider, asi kvôli tomu, že je černoch, jeho budúci parťák, beloch Waco Kid, zaťažený minulosťou, a preto je závislý od nadmerného pitia Whisky, ale našťastie disponuje rýchlymi prstami, a tak je iba otázkou času, kedy bude nápomocný kolegovi Bartovi, aby zabránil vedeniu železnice cez rozkvitajúce sa mestečko, kde sa každý volá JOHNSON. Hedley Lamarr chce všetko preto urobiť, čo je vôbec možné, aby vyhnal všetkých farmárov, najprv povoláva obávanú gorilu Mongoa, keď ani to nepomáha, ďalej skúša nastražiť imitáciu Marlene Dietrich (Lili Von Shtupp), ktorá má za úlohu zviesť šerifa, čo sa jej aj podarí, ale v opačnom slova zmysle, posledná možnosť spočíva v ozname pre ostatných banditov a hrdlorezov, keď prvá skupina už zlyhala, ktorí musia za každú cenu spraviť nevyhnuteľné... Totálne nabrúsení sa vyrútia oproti svojej odmene, a ako to nakoniec dopadne, nie je ťažké uhádnuť ? _ Mel ešte pridáva na razantnej bizarnosti, s ktorou stúpa z filmu do filmu, čiže opäť tu mám 2 in 1, ak ešte nie 3 in 1 ? Obľúbil som si Genea Wildera, ktorý je excelentný, ako jeho menovec-Billy, každý ale vo svojom význame, defacto, obaja sa zaujímali o vzhľad svojich komédií, jeden ich ozvláštňoval svojími hereckými kreáciami, druhý na ne dozeral čisto za kamerou. _Taktiež ma zaujali rezké pesničky, či aj širokoúhla kamera Jožka Biroca. Vedúci sa polepšil, čo som strašne rád.(21.10.2019)

 • Laxik
  **

  Pár geniálních fórů, několik slušných, ale šílená hromada trapných. A ne, nejsem přecitlivělý, zrovna ty kontroverzní narážky se z velký části povedly (ale bylo tam pár fórů na hranici vkusu, případně i za ní). Jen tomu chyběl šmrnc, větší hra s žánrem westernu a občas selhává i nezvládnutý timing vtipů.(28.10.2017)

 • zelvicka.
  ***

  Páni, myslel jsem si, že ten film je novější. Dosazení černocha šerifem předčí jen druhý Tucet špinavců, kde pošlou černocha na tajnou misi do Německa v nacistické uniformě. Vtipy jsou sice sem tam plytké, ale bavil jsem se. Posledních pár minut, kdy se na plátně objevují postavy jak se jim zrovna zlíbí a skutečně jde o velkou melu se mi teda za mák nelíbilo, ale zbytek filmu docela ušel :)(10.3.2012)

 • Shit
  ****

  Nic jsem nečekal a nakonec jsem se skvěle bavil, hned od začátku začína film ukazovat, že to nebude vůbec špatná komedie, dokonce si myslim, že ukazuje úplně pravej opak a v podstatě v nastoleným tempu pokračuje více méně celej film, i když slabší místa se taky najdou, ale ty vynahradí spousta naprosto dokonalejch parodujících scének ze známých i méně známých westernů a i jiný gagy stojej za to. pro mě jeden z nejlepších koediálních westernů co jsem viděl(7.9.2006)

 • - Postavu „Mongo“ měl původně hrát Richard Pryor, nakonec roli hrál Alex Karras. (Pumiiix)

 • - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)

 • - Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)