Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1874 a na Divokém Západě probíhá stavba železnice. Když při průzkumu terénu narazí na tekuté písky, tak musí trasu změnit. Jedinou možností je, že povede Rock Ridgem - pohraničním městem, kde se každý jmenuje "Johnson".  Intrikán a generální prokurátor státu Hedley Lamarr chce koupit pozemky podél nové železniční trasy co nejlevněji, a tak se rozhodne vyhnat obyvatele městečka. Posílá na ně gang desperátů pod vedením svého asistenta Taggarta. Zaskočení obyvatelé městečka požadují, aby byl jmenován nový šerif, protože již několik let ve městě žádný není. Na radu Lamarra je vybrán Bart - černoch pracující na stavbě železnice. Ten měl být původně oběšen za to, že udeřil Taggarta do hlavy lopatou. Lamarr se domnívá, že Bart pohorší obyvatele města natolik, že dobrovolně opustí Rock Ridge a on pak převezme "neposlušné" město. Jenže šerif je důvtipný, a když v městském vězení narazí na opilce a bývalého pistolníka Jima, známého jako "The Kid Waco", začne pracovat na překonání nevraživosti vůči své osobě. Lamarr zuří, že se mu nedaří zbavit se Barta, a tak se rozhodne zničit Rock Ridge s pomocí armády kriminálníků. Bart má 24 hodin na to, aby vymyslel, jak město ušetřit. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (119)

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Černý šerif zachraňuje městečko před bandity, jejichž šéf se chce zmocnit pozemků pod budoucí žleznicí. Na tolik ceněnou filmovou parodii mi přišel humor trochu upšoukaný. Jistě, pár vtípků mi přišlo dobrých, pár slabších a pár jsem jich nepostřehnul, ale celkově jsem očekával mnohem více. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=a4zYXe59yM0 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

I když ne výborná, přesto zábavná komedie, která má pomalý rozjezd, ale navýsost výborný konec. Sice se tam objeví pár trapných vtipů, ale ne tolik na to, aby je přebily ty výborné. Je to jeden z prvních filmů Mela Brookse, ale i přesto podle mě velice dobrý. On má velice zajímavý druh humoru, který mě vždy pobaví a zajímavé je jak skloubí realitu s fikcí a je to docela zábava a mimo to rád hraje ve svých filmech a většinou nějaké rozporuplné postavy nebo rovnou záporáky a je vidět, že ho to baví. Velmi zajímavá byla cedule u vrátek toho gangu: --- Před vstupem klepejte na ostnatý drát ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Komedie, kterou se Mel Brooks teprve rozehříval k lepším výkonům. Celkově je jen průměrná, ale některé vtípky jsou legendární. Hlavně scénka s onou německou slečnou, která je potmě s černochem a ptá se nějak takhle : "Je pravda, že vy černoši jste v oněch místech nadměrně vyvinutí ?" a mezitím už se sápe zdánlivě do oněch míst. Vzápětí zvolá " Óch, je to pravda" a pak je slyšet jen nějaké mlaskavé zvuky, načež ten černoch řekne "Madam, právě mi lížete předloktí." ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Sice sem necekal nejakej vrchol v zanru parodie, ale doufal jsem aspon ve slusnou komedii ve stylu Manituova bota, ale tenhle film je vsechno mozny jen ne komedie. Samozrejme se tu naky vtipy najdou, ale daj se spocitat na prstech jedny ruky a kuli tomu nebudu tenhle film oznacovat za komedii. Ale abych filmu nekrivdil, parkrat sem se skutecne zasmal, treba kdyz to chtel cernoch vytahnout. Nejvic se mi na filmu libila uvodni pisnicka a pak Gene Wilder, kterej vypadal jako silenej chudacek, ale byl to docela frajer. Cleavon nebyl spatnej, ale byl takovej nijakej. Z ostatnich stoji za zminku jen Mel Brooks v roli dementniho guvernera. Furt jsem cekal kdy uz to pride a film se rozjede, jenze celej film je v takovym pomalym, misty az uspavacim tempu a navic tu jsou vylozene strasny sceny, jako treba zpev cernochu. I kdyz jsem se moc nenasmal, tak je film kvalitne natocenej, takze mu ty 3* dam. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nic jsem nečekal a nakonec jsem se skvěle bavil, hned od začátku začína film ukazovat, že to nebude vůbec špatná komedie, dokonce si myslim, že ukazuje úplně pravej opak a v podstatě v nastoleným tempu pokračuje více méně celej film, i když slabší místa se taky najdou, ale ty vynahradí spousta naprosto dokonalejch parodujících scének ze známých i méně známých westernů a i jiný gagy stojej za to. pro mě jeden z nejlepších koediálních westernů co jsem viděl ()

Galerie (47)

Zajímavosti (12)

  • Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)

Související novinky

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen…

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

06.12.2012

Když přišel s projektem Méďa, většina hollywoodských studií ho odmítla. Včetně Foxů, pro které Seth MacFarlane vytvořil veleúspěšný animovaný seriál Griffinovi. Nakonec se Méďu ujala menší produkční…

Reklama

Reklama