Když jsem byl malej tak jsem si Žhavá sedla poustěl furt na vhs a smál se snad každýmu fóru a ikdyž už nejsem dítě furt se při sledování směju stejně,ale jen a pouze pokud koukam na verzi se starým dabingem.Tuhle komedii můžu jen a jen doporučit,protože stačí se uvelebit a vypnout mozek a každého čeká komediální jízda.Určitě,ale nedokáže snad nikdo vystihnou všechny vtipy na jedno shlédnutí a proto je jen dobře že ho donutí sám film aby si ho pustil znovu. 90%(30.4.2013)

Já nejsu žádnej rasista, pro mne negr jak indián....jen ty irové......Keby som prednedávnom nevidel Buňuelov Zlatý vek, asi by mi táto Brooksova paródia na westerny, respektíve regulérna komédia nepripadala až tak vtipná. Ale je zaujímavé sledovať, kde všade tento režisér bral inšpiráciu. Kravy prechádzajúce rôznymi miestnosťami a zjavujúce sa na nepravdepodobných miestach nech sú toho príkladom. Je pravda, že nahlas sa asi nezasmejete, ale to je pri podobnom druhu suchého humoru akosi samo sebou a nájsť rozdiel medzi trápnosťou a trefou do čierneho je občas dosť ťažké a tunajšie hodnotenia tomu dávajú za pravdu. Ako vypointovať scénu so šachovou figúrkou alebo šiestimi strelcami proti jednému? Jedine maximálne nereálne, keď je brutálne zhodené jedno zo základných klišé westernového žánru a vy neviete, či sa práve pri nej neinšpirovali ďalší majstri žánru, ktorých pokladáme automaticky za geniálnych. V tomto sú Sedlá trochu podcenené. Začiatok super, záver geniálny, to medzitým kolísavý priemer.(30.4.2013)

I když ne výborná, přesto zábavná komedie, která má pomalý rozjezd, ale navýsost výborný konec. Sice se tam objeví pár trapných vtipů, ale ne tolik na to, aby je přebily ty výborné. Je to jeden z prvních filmů Mela Brookse, ale i přesto podle mě velice dobrý. On má velice zajímavý druh humoru, který mě vždy pobaví a zajímavé je jak skloubí realitu s fikcí a je to docela zábava a mimo to rád hraje ve svých filmech a většinou nějaké rozporuplné postavy nebo rovnou záporáky a je vidět, že ho to baví. Velmi zajímavá byla cedule u vrátek toho gangu: --- Před vstupem klepejte na ostnatý drát(26.8.2006)

Jedna z těch lepších parodií (už podle názvu je jasné, že se vše točí kolem westernů). Aby také ne, když jí režíroval odborník na slovo vzatý - Mel Brooks. Ale přece jen nejsem až takový znalec westernů, abych zachytil každý náznak a odkaz na film, který má být parodován. Tím pádem pro mě Ohnivá sedla neměla až takový šmrnc. Ale zase nemohu říct, že bych se nebavil..(8.1.2017)

Komedie, kterou se Mel Brooks teprve rozehříval k lepším výkonům. Celkově je jen průměrná, ale některé vtípky jsou legendární. Hlavně scénka s onou německou slečnou, která je potmě s černochem a ptá se nějak takhle : "Je pravda, že vy černoši jste v oněch místech nadměrně vyvinutí ?" a mezitím už se sápe zdánlivě do oněch míst. Vzápětí zvolá " Óch, je to pravda" a pak je slyšet jen nějaké mlaskavé zvuky, načež ten černoch řekne "Madam, právě mi lížete předloktí."(23.7.2002)

• - Film se umístil na devátém místě v anketě Bravo's list, 100 Funniest Movies (100 nejzábavnějších filmů). (Pumiiix)

• - Postavu „Mongo“ měl původně hrát Richard Pryor, nakonec roli hrál Alex Karras. (Pumiiix)

• - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)