Snáď by som už naivne očakával, že Mel Brooks pojme „Divoký západ” absolútne vážne, i keď nechýbajú tradičné westernové prvky o utláčaných obyvateľov...+ typické črty-Nový šerif v Rock Ridge, sprvoti outsider, asi kvôli tomu, že je černoch, jeho budúci parťák, beloch Waco Kid, zaťažený minulosťou, a preto je závislý od nadmerného pitia Whisky, ale našťastie disponuje rýchlymi prstami, a tak je iba otázkou času, kedy bude nápomocný kolegovi Bartovi, aby zabránil vedeniu železnice cez rozkvitajúce sa mestečko, kde sa každý volá JOHNSON. Hedley Lamarr chce všetko preto urobiť, čo je vôbec možné, aby vyhnal všetkých farmárov, najprv povoláva obávanú gorilu Mongoa, keď ani to nepomáha, ďalej skúša nastražiť imitáciu Marlene Dietrich (Lili Von Shtupp), ktorá má za úlohu zviesť šerifa, čo sa jej aj podarí, ale v opačnom slova zmysle, posledná možnosť spočíva v ozname pre ostatných banditov a hrdlorezov, keď prvá skupina už zlyhala, ktorí musia za každú cenu spraviť nevyhnuteľné... Totálne nabrúsení sa vyrútia oproti svojej odmene, a ako to nakoniec dopadne, nie je ťažké uhádnuť ? _ Mel ešte pridáva na razantnej bizarnosti, s ktorou stúpa z filmu do filmu, čiže opäť tu mám 2 in 1, ak ešte nie 3 in 1 ? Obľúbil som si Genea Wildera, ktorý je excelentný, ako jeho menovec-Billy, každý ale vo svojom význame, defacto, obaja sa zaujímali o vzhľad svojich komédií, jeden ich ozvláštňoval svojími hereckými kreáciami, druhý na ne dozeral čisto za kamerou. _Taktiež ma zaujali rezké pesničky, či aj širokoúhla kamera Jožka Biroca. Vedúci sa polepšil, čo som strašne rád.(21.10.2019)

"MY MIND IS AGLOW WITH WHIRLING, TRANSIENT NODES OF THOUGHT CAREENING THROUGH A COSMIC VAPOR OF INVENTION." ------------- Nemusím mať napozeranú kompletnú filmografiu, aby som vedel, že sa jedná o najlepší film dvojice Mel Brooks – Cleavon Little (a keby nebolo Willyho Wonku, k tejto dvojke by sa pripísal aj Gene Wilder, aj keď na päty tesne dýchajú Producenti). Blazing Saddles – filmová legenda v zámorí, dosahujúca status kultu, veľa úspechov a pozornosti v našich končinách nezožala. To sa stáva pomerne často, netreba nad tým moc krútiť hlavou. Nad čím však treba je môj štvrtý replay, ktorý ani s opakovaným nárastom zhliadnutí nestratil nič na pôžitku porovnateľne identickom so zhliadnutím prvým. Cleavon si to tu neskutočne dáva, totálne ho žeriem každou jednou sekundou a vždy len čakám na tento záber, to je úplné nebo. A nie je to len môj osobný pocit, o jeho priam ikonickom stvárnení čierneho Barta som toho načítal už hodne, práve preto nerozumiem trajektórii jeho kariéry. Mel tu (spolu s Producentmi) započal svoje, Gene sa už len nakopol v úspešnom hereckom živote, no a Cleavon, pre ktorého to bola konečne jedna z väčších rolí po Vanishing Point, a ktorú zvládol doslova bravúrne, ho neposlala na výslnie, ale na smetisko dejín alias k drobnej hŕstke hlúpych TV filmov, ktoré nikto poriadne ani nevidel. Aspoňže vďaka Ohnivým sedlám zostane navždy v pamäti.(9.6.2019)

Nic jsem nečekal a nakonec jsem se skvěle bavil, hned od začátku začína film ukazovat, že to nebude vůbec špatná komedie, dokonce si myslim, že ukazuje úplně pravej opak a v podstatě v nastoleným tempu pokračuje více méně celej film, i když slabší místa se taky najdou, ale ty vynahradí spousta naprosto dokonalejch parodujících scének ze známých i méně známých westernů a i jiný gagy stojej za to. pro mě jeden z nejlepších koediálních westernů co jsem viděl(7.9.2006)

• Ozzy2

Tak jsem se dodíval na film, o kterém tu jistý hovado napsalo,že dostal od pár CHYTRÝCH HLAV nic moc hodnocení.No tak já to upravím a dám tomu hodnocení, které si skutečně zaslouží.Jo, to hovado má nick kagemush.Ono když někdo používá slova jako "kemoška", "aj" a pak z něm vypadne, že to viděl zhulenej jako kráva, tak to osobně ani neberu:))(28.10.2017)

Páni, myslel jsem si, že ten film je novější. Dosazení černocha šerifem předčí jen druhý Tucet špinavců, kde pošlou černocha na tajnou misi do Německa v nacistické uniformě. Vtipy jsou sice sem tam plytké, ale bavil jsem se. Posledních pár minut, kdy se na plátně objevují postavy jak se jim zrovna zlíbí a skutečně jde o velkou melu se mi teda za mák nelíbilo, ale zbytek filmu docela ušel :)(10.3.2012)

• - Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)

• - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)

• - Postavu „Mongo“ měl původně hrát Richard Pryor, nakonec roli hrál Alex Karras. (Pumiiix)