Naprosto trefná parodie! Jaký pocit zadostiučinění po hodinách strávených u pitomých westernů, ve kterých se každý druhý jmenuje Johnson a zápletka se už po stotisící točí kolem plánované železnice. A hlavně si uvědomme, že Žhavá sedla vznikla rok před Svatým grálem Montyho Pythona! Závěrečná (v dnešní době možná trochu ohraná) honička po filmových ateliérech tak dostává jiný rozměr. Chtěl bych být na premiéře, určitě bych se byl tenkrát plácal smíchy do kolen!(21.4.2010)

Celkom podarena parodia na vsetky mozne aj nemozne indianky, kovbojky a westerny a vobec vsetko co sa toci. Ale v tomto pripade sa neda povedat ze Mel Brooks u mna trafil presne do cierneho. Presnejsie povedane trafil do terca ale tak niekde okrajom. Humor je niekedy velmi dobry, niekedy vtipny a bohuzial niekedy/ castejsie/ dost trapny. Navyse to je natocene takym tym nezaujimavym sposobom ako to u parodii byva dost zvykom. Film si ale rozhodne nenechajte ujst pretoze obsahuje velmi vela skrytych narazok v scenari a kto ma napozerane moze sa rozhodne zabavit. Kazdy si tam najde nieco ine a nikto tam nenajde vsetko :). Objektivne silnejsi priemer ale aj tak stojim za tym ze sa to oplati vidiet. Dnes je to vlastne medzi parodiami uz urcite kult.(27.5.2010)

Páni, myslel jsem si, že ten film je novější. Dosazení černocha šerifem předčí jen druhý Tucet špinavců, kde pošlou černocha na tajnou misi do Německa v nacistické uniformě. Vtipy jsou sice sem tam plytké, ale bavil jsem se. Posledních pár minut, kdy se na plátně objevují postavy jak se jim zrovna zlíbí a skutečně jde o velkou melu se mi teda za mák nelíbilo, ale zbytek filmu docela ušel :)(10.3.2012)

• noriaki

Ne, ne, ne, ne a ne. V Americe tenhle film vydělal majlant, takže je nejspíš chyba na mojí straně. I když Babovřesky byly taky extra úspěšné a přitom by se o jejich kvalitách dalo úspěšně pochybovat. A nebo se jim rovnou sarkasticky vysmát a pořádně si před nimi odplivnou. Hvězdičku dám za Madeline Kahn a za ty tři vtipy u kterých jsem se zasmál, tu druhou si Ohnivá sedla zaslouží za závěrečnou zvrhlou bitvu. Slabá komedie, s překvapivě slušným soundtrackem.(2.5.2014)

Tento film se mi nepovedlo dokoukat a to z jednoho prostého důvodu - DVDčko se osm minut před koncem zaseklo a už se mi ho nepovedlo rozběhnout. Takže nevím, jak to dopadlo, a le předpokládám, že dobře :-) No ale myslím si, že ta hodina a dvacet čtyři minut, kterou jsem viděl k utvoření názoru stačí. Žhavá sedla pro mě rozhodně nebyla takovou peckou jako třeba Drákula dead and loving it nebo Young Frankenstein, bylo to taky o něco málo méně vtipné než Brooksův Robin Hood. Nějaké výraznější záchvaty smíchu nepřicházely, ale jinak úplně bez vtipu to nebylo. (To, že jsem se moc nesmál připisuji tomu, že kromě Rio Bravo jsem neviděl filmy, ze kterých si Brooks utahoval). A rozhodně jsem se nenudil a to je myslím u filmu to hlavní.(9.1.2009)

• - Film se umístil na devátém místě v anketě Bravo's list, 100 Funniest Movies (100 nejzábavnějších filmů). (Pumiiix)

• - Postavu „Mongo“ měl původně hrát Richard Pryor, nakonec roli hrál Alex Karras. (Pumiiix)

• - Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)