Páni, myslel jsem si, že ten film je novější. Dosazení černocha šerifem předčí jen druhý Tucet špinavců, kde pošlou černocha na tajnou misi do Německa v nacistické uniformě. Vtipy jsou sice sem tam plytké, ale bavil jsem se. Posledních pár minut, kdy se na plátně objevují postavy jak se jim zrovna zlíbí a skutečně jde o velkou melu se mi teda za mák nelíbilo, ale zbytek filmu docela ušel :)(10.3.2012)

První cca hodina trapná nuda. Pár necitlivých až rasistických vtipů na úrovni tak Kameňáku. Nezasmál jsem se ani jednou... Zhruba po hodině přichází zajímavý výstup jakési "lady" a pak už se to celkem chytá. Závěrečných zhruba 10 minut přináší zcela nečekanou pointu, konečně nám, divákům, dochází smysl vší té "roztomilé" trapnosti a přimhuřujeme trochu oko.(27.1.2013)

Typický humor Mela Brookse. Sprostá slova (shitload of dimes), politicky nekorektní slova (nigger), legrace z historických (prezidenti) i žijících osob (Hedy Lamarr), absurdní řeči (indiánský náčelník se židovským přízvukem; "You men are only risking your lives, while I am risking an almost-certain Academy Award nomination for Best Supporting Actor!") i logika (odjezd taxíkem či limuzínou), parodie (guvernér), protiklady (černoch šerif v městě bělochů; německá armáda na Divokém západě) a přehánění (kat jako ze Shakespeara). Když se spolu objeví šerif Bart a pistolník Waco Kid (Gene Wilder), hned se vnukne myšlenka, proč šerifa nehraje Richard Pryor. Ten byl tehdy, bohužel, nespolehlivý kvůli drogám, a tak jenom zůstal jedním ze scénaristů. Před závěrem se uskuteční pravděpodobně největší bitva ve filmu – pobili se v ní dva filmy a celá herecká kantýna. Bitva pak pokračovala i na ulici před studiem. Pro Mela Brookse žádná blbost nebyla dost absurdní a všechno našlo své místo ve scénáři. Kdo by nechtěl být scénáristou u něho?(20.12.2015)

• MartinezZ

Naprosto brilantní a neotřelý nápad s tak neskutečně rychlým pistolníkem, jehož pohyby jsou doslova nepostřehnutelné, filmu ušetřil peníze a námahu při řešení filmování střeleckých scén. ~ To je, bohužel, jediné plus téhle ztřeštěné koniny, která z pouhého WTF ke konci klesla do naprostých... exkrementů. ~ 0,5*(3.4.2012)

Nejsem si jistý,co si mám o Blazing Saddles myslet.V několika vzácných momentech,ve kterých figurují Gene Wilder a Cleavon Little (nejlépe oba) je to skutečně brilantní westernová pocta,plná vkusných vtipů a skvělých dialogů.Ovšem jakmile je na scéně jiná postava nebo jiná postava v kombinaci s výše zmíněnými,film upadá do trapné a naprosto nevtipné křeče,na kterou si moc dobře vzpomínám z Producentů,kteří v ní strávili celou stopáž.Mel Brooks má bezpochyby zvláštní smysl pro humor,který mi dokonale sednul v Mladém Frankensteinovi,jeho další filmy mě ale zklamaly,což do značné míry platí i tady.Pár skvělých momentů totiž dobrý film nedělá a nudil jsem se až nepříjemně často,což jsem opravdu nečekal a vzhledem ke krátké stopáži je to docela smutné. 65 %(7.5.2011)

• - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)

• - Film se umístil na devátém místě v anketě Bravo's list, 100 Funniest Movies (100 nejzábavnějších filmů). (Pumiiix)

• - Režisér Mel Brooks si ve filmu zahrál guvernéra Lepetomana a náčelníka indiánů. (Terva)