Omen

สังหรณ์

Omen

Thriller / Horor

Thajsko, 2003, 80 min

Tak to zpočátku vypadalo, že až bratři Pangové Thajcům pomohou vytvořit horror, který by mě konečně zaujal. On to vlastně ani není tak čistý horror, jako spíše osudové mysteriózní drama. Ovšem navzdory nijakým hercům, naprosto šílenému českému dabingu se to po dlouhou dobu dařilo držet mou pozornost a zájem. Až k závěrečné pointě, na kterou je (nebo já jsem coby) Evropan snad už až moc velký cynik. 2,5*(11.12.2014)

• herr_carter

Apičej Hellokittykornjaroen, voravej pingpong a bůhví jakej další thajskej Tatarak v krásné ukázce toho, co vznikne, když si banda tupců umane kopírovat duchařské filmy - to pak může být klidně jeden poloslepej,druhej napůlhluchej, ve finále jsou všichni ale pěkný blbci..................moje hodnocení = 0 z 10.(25.1.2015)

• oveckaoa

Pointa není špatná dokonce i dává smysl (spoiler Před x lety přejelo auto psa ten to přežil a vzali si ho péče 3 kluci starali se oi něj ale jednoho dne když se byli koupat tak se ten pes schoval před bouřkou a oni mu mezitím odjeli. Vydal jsem jich teda hleat ale když už je našel bylo pozdě a on tam později v marném čekání zemřel. Po x letech se převtělil do 2-3 lidí aby se mohl o ně starat ta babička jak mu hlídala to auto a starala se aby se mu nic nestalo byla narážka na to jak se on o toho psa staral. Potom to dítě přejelo auto to byla narážka na toho psa jak ho přejelo auto že se o něj pak taky starali atd.) Bohužel jako horor to nefunguje vůbec (za celý film umře jen 1 pes a naproti tomu chlápek na kterého spadne jeřáb to přežije ) a jako drama je to též slabé 40 procent víc ne.(14.3.2010)

• jondzavid

Pôvodne som si myslel, že som si doviezol domov film Ju-on: the grudge, ale po spustení som zistil, že pod názvom Omen sa skrýva film Sung Horn. To by nevadilo, keby to bol dobrý film. Ale tento Omen je nevýrazný thajský hororík, ktorý má zopár slušných mometov, ale prevažne 90 minút nudí a potom ponúkne rádoby sofistikované finále, ktoré sa netreba snažiť pochopiť. Od Pangovcov bych čakal viac.(28.1.2005)

• POMO

Poloslepý a polonemý thajský klon FINAL DESTINATION. V námete JE cítiť autorský dotyk bratov Pangovcov, no neskúsená a nerozhodná réžia ho potápa do arómy mládežníckeho výstrelku s priemerným až podpriemerným úplne všetkým. Hercami, dramatickou linkou, napätím i momentom prekvapenia. Ten film pôsobí, akoby ho nakrútil rovesník troch tínedžerských hlavných postáv, v rámci skúšok na filmovú školu. Neviem ako v Thajsku, no na FAMU by sa nedostal ani do prvého výberového kola.(6.6.2005)

• - Jen krátce po oficiálním vypuštění filmu se herec Apichet Kittikorncharoen účastnil tragické automobilové nehody, v níž se jeho automobil několikrát převrátil a následně spadl do řeky Khlong. Ta protéká Bangkokem a je známá svým značným znečištěním. Hercovo tělo bylo napadeno agresivně expandujícím bakteriálním virem způsobujícím kóma. Z něj se herec úspěšně probral a dokonce projevoval určitá zdravotní zlepšení. Ovšem rozsah mozkového poškození po prodělané mozkové příhodě byl natolik velký, že 9. 12. 2007 herec podlehl. (Conspi)