Omen

Omen

Thriller / Horor

Thajsko, 2003, 80 min

• Campbell

Nevím proč, ale poslední dobou kde se objeví bratři Pangové tak to smrdí průserem, a při tom začly neuvěřitelně dobře. Okem. Ted se pustily do produkce a střihu, a zase je to průser. Naprosto nestrašidelný neatmosférický horor, který je navíc neuvěřitelně dost blbej, scénárista si dal asi pauzu. Tohle se dost nepovedlo a upřímě ani nevím zaco ty 2* asi za tu babču, ale teda slabota.(20.8.2011)

• herr_carter

Apičej Hellokittykornjaroen, voravej pingpong a bůhví jakej další thajskej Tatarak v krásné ukázce toho, co vznikne, když si banda tupců umane kopírovat duchařské filmy - to pak může být klidně jeden poloslepej,druhej napůlhluchej, ve finále jsou všichni ale pěkný blbci..................moje hodnocení = 0 z 10.(25.1.2015)

Tak to zpočátku vypadalo, že až bratři Pangové Thajcům pomohou vytvořit horror, který by mě konečně zaujal. On to vlastně ani není tak čistý horror, jako spíše osudové mysteriózní drama. Ovšem navzdory nijakým hercům, naprosto šílenému českému dabingu se to po dlouhou dobu dařilo držet mou pozornost a zájem. Až k závěrečné pointě, na kterou je (nebo já jsem coby) Evropan snad už až moc velký cynik. 2,5*(11.12.2014)

• obitus

Pomerne novy thaisky horror, ktery je bezne k sehnani i u nas. Pribeh tri kamaradu, kteri ziji relativne vsedni zivot. Vse se zmeni jednoho vecera, kdy jeden potka starenu, jeden divku a jeden dite. Postupne se zacina ukazovat, ze tato setkani nebyla nahodna... Pod filmem jsou jako scenariste podepsani bratri Pangove, kteri se bohuzel postarali i o strih. Snazili se dodat filmu zapadni look, znamy z jejich HK kousku, ale prilis se jim to nedari a jejich snaha je spis na skodu. I tak je film pomaly a tahne se a obcasne rychle strihy pouze rusi, nastesti se ale nekonaji zadne zbesilosti jako u Eye 2. Herci jsou naprosto nevyrazni a az na divku jsou az nesympaticti. No a pointa? To neni nic pro Evropana...(5.1.2005)

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 3/10/// +slušný hudební a zvukový doprovod, pěkná slečna -dost pomalé tempo/// Údajně variace na Nezvratný osud. Neřekl bych. Spíše se jedná o duchařinu, podobné Nenávisti, Oku a dalším, jakých jsou desítky a popravdě, tento kousek nad ně nevyčnívá. Samozřejmě motiv je zajímavý, ale určitě není ani z poloviny využit a hlavně divákovi vysvětlen. Přesto, podobným pokusům (rozuměj filmům) se nebráním, třebas mě někdy zase nějaký překvapí./// Celkem 42%///(26.7.2007)

• - Jen krátce po oficiálním vypuštění filmu se herec Apichet Kittikorncharoen účastnil tragické automobilové nehody, v níž se jeho automobil několikrát převrátil a následně spadl do řeky Khlong. Ta protéká Bangkokem a je známá svým značným znečištěním. Hercovo tělo bylo napadeno agresivně expandujícím bakteriálním virem způsobujícím kóma. Z něj se herec úspěšně probral a dokonce projevoval určitá zdravotní zlepšení. Ovšem rozsah mozkového poškození po prodělané mozkové příhodě byl natolik velký, že 9. 12. 2007 herec podlehl. (Conspi)