Critic, The

USA, 1963, 4 min

Ernest Pintoff

Mel Brooks

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(24.9.2005)

Copak asi tento film zesměšňuje? Kritiky? Tvůrce? Douglase? Bluntmana? Shadwella? Fluxus? Moje interpretace Kurta Krena? Šosáctví? Kapitalismus? Náboženství? Abstrakci v umění? Všechno dohromady? Ať to či to, dělá to geniálně. Zvláště ty trojúhelníčky jsou plny sarkasmu.(11.9.2008)

"Oh, I know what it is - It's garbage. That's what is it."(17.4.2009)

Ikdyž vůbec nemám tušení, jak mohlo něco takového vyhrát Oscara, tak i přesto to vypadá dost originálně, a navíc Mel Brooks má skvělé poznámky.(8.8.2011)

I don't know much about psycho-analysis, but I'd say this is a dirty picture! ... Film, který zesměšuje plno věcí, které tady vypsal Subjektiv. Sledujeme abstraktní obrazce tak, jak je známe z tolika krátkometráků a slyšíme přitom komentář rozezleného kritika-sedmdesátníka, který "za tenhle shit zaplatil dva dolary." Trochu samoúčelné, ale vážně vtipné.(27.5.2009)

"It must be some symbolism. I think it's symbolic of...junk...uh oh, it's a cockroach!" Pro mě překvapivě velice zajímavý kraťas, jehož pouhé tři minuty dávají prostor k úvahám. Mel Brooks si svůj komentář vychutnal - v roli staříka kritizuje dění na plátně tím správným tónem hlasu a svým mrmláním rozčiluje všechny kolem. Skvělý, za tohle bych ty dva dolary klidně dala:)(24.11.2011)

Áno áno, takto to bude vyzerať, keď sa budete aj naďalej všetci vytešovať z Lyncha... a síce neviem nič o psychoanalýze, ale viem, že to nebude dobré ;-)(9.9.2008)

Tato kritika je za: a) nezávislá = neobjednaná, neplacená, neúčelová; b) původní = nestrukturovaná, bezprostřední, laická; c) upřímná = spontánní, vnitřní, netendenční; d) krásná = jednoduchá, trefná, harmonická. Měla bych se od tohoto kritika poučit. ___ K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=DiYjwRZK_NM(23.8.2012)

• tomeek

Tak ňák... žádná extra pecka, ale myšlenka je to pěkná.(14.5.2010)

Hahaha, tak toto je perfektné. Takto asi by mohla vyzerať spontánna, nepoučená (a hravá!) reakcia na nemecké avantgardné animované filmy 30. rokov (kvôli geometrickým objektom á la Hans Richter) a fr. impresionizmus.(11.12.2016)

• Mantis

Ujeťárna na n-tou. Nejak jsem v tom neobjevil nic co by stálo za hodnocení. Muže to být odpad stejně tak třeba 5* a tak nedávám nic.(13.9.2008)

Trefnější název by byl 'The Folk Critic'(26.8.2012)

:-) (tento komentář opravdu stačí, věřte mi... :-))(5.2.2012)

Brooksova kritika kritiky. Monolog pravdepodobne o tom co ho nejvic stve (nebo mozna bavi?) na kritice filmarske prace. Animace nic moc, ale slova jsou k zamysleni a maji skrytou silu.(3.5.2016)