poster

Panenství na obtíž

 • Norsko

  Bare Bea

 • Slovensko

  Panenstvo na obtiaž

Drama / Komedie

Norsko / Švédsko, 2004, 90 min

 • bono22vox
  **

  Panenství na obtíž rozhodně není komedie k pokukání, ve scénáři scházejí přesně vypointované gagy či hlášky, které by se daly citovat. Milostné eskapády hlavní hrdinky jsou přesto roztomilé, úsměvné a místy i dojemné. Nicméně tuto citlivou a chvílemi vtipnou teenagerskou komedii si nejspíš užije především dívčí publikum...(13.4.2014)

 • castor
  **

  Citlivá „komedie“, která se snaží dokázat, že problémy s panenstvím mají i ve Skandinávii. Míra vkusu je tu ovšem na snesitelném stupni, místy zarážející je ale skutečnost, že když se dva mladí potkají, stačí pár dialogů, které byste spočítali na prstech jedné ruky a už jdou na věc!! No, na moralizování tu nemám právo a asi bych byl za něj lynčován, tak alespoň ocením snahu ozvláštnit teenagerský svět formálními (v daném žánru) novinkami, ať už jde třeba o flashbacky nebo zpomalené záběry. Pečlivá práce byla i při výběru vcelku sympatických herců a hudebního doprovodu. Přesto mi tu (přes svižnost a vkusnost celého projektu) znatelně chyběly vypointované gagy a zapamatovatelnější momenty!!(28.1.2007)

 • haushinkaa
  **

  Myslela jsem, že to bude horší... Jelikož jsem se na to dívala s kamarádkama, které se nemohly dočkat, viděla jsem film, na který bych se po zkušenostech s německými unikáty typu "Kalhoty v pozoru" nedívala... Hlavní hrdinka mi přišla nemastná neslaná a ten chlapec, co ji připravil o panenství mi připadal (s odpuštěním) jako dement... Nemůžu si pomoct... Ovšem faktem je, že to nebylo zas tak hrozné, i když nijak závratné to taky nebylo a doufám, že už mi to víckrát nebude nabídnuto... A když bude, tak snad budu mít možnost jiné volby, pokud možno takové, abych nikoho neurazila...(30.6.2008)

 • kinderman
  ***

  Mnohem příjemnější záležitost než drtivá většina teenagerovských komedií o sexu a orgasmech především díky přirozené a tím pádem věrohodné představitelce hlavní role. Děj je samosebou jednoduchý, ovšem plusem je, že tvůrci v choulostivých scénách nepřitlačí na pilu (škoda jen toho úvodního zvracení) a nestanou se trapnými.(24.11.2007)

 • Budweiser
  **

  V porovnání s ostatními filmy tohoto žánru byl film natočen do koukatelné a přirozené podoby.Díky tomu film určitě míří i ke starším generacím a není určen pouze pro teenagery. P. Næss si mohl klidně odpustit i to jedno zvracení po večírku. Film si bohužel nedokáže udržet stejné tempo od začátku do konce, což je velká škoda. Z pohledu mladého muže mohly být do rolí hlavních hereček zvoleny atraktivnější dívky :-))(10.9.2005)

 • - V pokoji Beatrice (Kaia Foss) je na stěně nalepený plakát kapely Surferosa, která vytvořila soundtrack k filmu. (Cheeker)