Panenství na obtíž

Bare Bea

Panenstvo na obtiaž

Drama / Komedie

Norsko / Švédsko, 2004, 90 min

"Nič sa mi nechce. Rozpozerala som už tretí film a ani pri jednom som sa nedostala za polovicu. Posledná možnosť bola komédia a prvá ktorú som našla bola táto." -Teraz neviem či to bola jarná únava čo ma prinútilo dať tomu tak vysoké hodnotenie alebo sa mi to naozaj páčilo. Aj keď mi to moc vtipné neprišlo, ako drama to uspelo úplne dokonale.(29.3.2012)

• haushinkaa

Myslela jsem, že to bude horší... Jelikož jsem se na to dívala s kamarádkama, které se nemohly dočkat, viděla jsem film, na který bych se po zkušenostech s německými unikáty typu "Kalhoty v pozoru" nedívala... Hlavní hrdinka mi přišla nemastná neslaná a ten chlapec, co ji připravil o panenství mi připadal (s odpuštěním) jako dement... Nemůžu si pomoct... Ovšem faktem je, že to nebylo zas tak hrozné, i když nijak závratné to taky nebylo a doufám, že už mi to víckrát nebude nabídnuto... A když bude, tak snad budu mít možnost jiné volby, pokud možno takové, abych nikoho neurazila...(30.6.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +především solidní film, bez fekálního humoru, herci, sem tam opravdu trapné scény –nic co by překonávalo zahraniční teen filmy, přece jen trošku plytký děj/// Není to tak dlouho co byl film v kinech a už tehdá jsem si ho vyhlédl. To že jej naše televize uvedla tak brzo na obrazovky mě jedině potěšilo. Film vyniká hlavně tím, že je jiný. Tím je i zajímavý a netradiční. Skutečně je obrovský rozdíl mezi tvůrci z Ameriky, Francie, Německa, od nás a nebo ze severských zemích. Všude platí jiná mentalita a jiný styl kinematografie. Navíc herečky, i když to nebyly modelky, tak byly celkem sympatické. Což v tomto směru vyhrává třeba nad Němkami. Možná film mohl mít vetší hloubku a nebo větší dopad na moji bránici (tahle stojí někde na půl cesty mezi obojím), ale i tak je to celkem příjemný film./// Celkem 60%///(19.3.2007)

• necisty

Teenagerské komedie jsou mým oblíbeným žánrem, ale tenhle film mě přesto, že jsem od něj nic nečekal, naprosto zklamal. Strašně natočené a až na nějaké výjimky škaredé herečky a herci. Jak kdyby se nás snažili přesvědčit, že ve Švédsku je to taková bída. Až přehnaně trapné situace, tohle zase musela napsat nějaká zakomplexovaná ženská. Děj nic moc, ale naštěstí se místy objeví originální vtip. To ale nic nemění na tom, že jsem se dost často nudil a ani nenáročných 83 minut mě neodradilo kontrolovat, kdy už to konečně skončí.(11.4.2010)

• Natascha

Typická teenagerovská komedie, které se celou dobu smějete, ale ne proto, že je to legrace, ale protože je to hloupé a do detailů předvídatelné (protože ty komedie jsou všechny úplně stejné, jen se pořád prohazují kluci a holky). Pozitivem budiž, že Panenství na obtíž neobsahuje žádné nechutně podané tělní tekutiny (vlastně žádné...) a hrdinové vypadají úplně normálně a ne jako z fashion magazínů. Každopádně stresovat se, že holka v 16 je ještě panna.....kam ten svět spěje, že se to mladým prezentuje jako nějaká katastrofa či trapnost?(26.1.2007)

• - V pokoji Beatrice (Kaia Foss) je na stěně nalepený plakát kapely Surferosa, která vytvořila soundtrack k filmu. (Cheeker)