Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestnáctiletá Bea je poslední panna ve třídě. Jestli se nechce dál ztrapňovat, musí jí kamarádky pomoci najít vhodnou "oběť", která by ji o panenství připravila... (oficiální text distributora)

Recenze (58)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, co je v této komedii horší. Zda inspirace Sexem ve městě, nesympatické charaktery a nebo slow-motion záběry (a že těch "dramatických" nájezdů je - především pohled na rodiče opřené o futro, kteří se zalíbením sledují svoji spící dceru, je silné kafe). Režisér je naprosto neschopným vypravěčem, který sice celkem zručně vkládá do děje prostřednictvím střihů absurdní vtípky, ale to je tak asi všechno. Děj prakticky není (nejdramatičtějším prvkem je přihláška na školu) a tak se celý film točí především okolo toho, jak o to přijít a co z toho plyne... a neplyne z toho vlastně vůbec nic (no, i když, vidět tenhle film před "tím", asi by se mi už ani nechtělo). A tak zbývá pouze několik lepších dějových okamžiků, které nepůsobí tak nastrojeně (sex na toaletě, dovádění opilců). Panenství na obtíž není sice nechutným přírůstkem do žánru, za což mu patří dík, ale chybí mu lepší tempo, výraznější postavy a když už by se člověk alespoň rád nechal unášet samotným dějem "ze života", przní to režisér zpomalenými obrazy, které jsou jak z Bayových filmů (ovšem nejsou ani zdaleka tak cool). Po tom všem, co tenhle žánr v posledních letech chrlí, si začínám Prciček vážit... ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Konečně ztráta panenství, za kterou se ani tvůrci ani divák nemusí stydět. Spíše úsměvná než veselá komedie, svěžím způsobem nehollywoodská a na rozdíl od všelikých „prciprciprciček“ a „tochtějtaky“ vkusná, inteligentní a příjemně civilní, kde uvěřitelné postavy prožívají uvěřitelné situace a ještě uvěřitelnější trapasy. Výborně vybrané herecké obsazení, střízlivá kamera a režie, které jen občas lehce přikoření vyprávění nějakou tou zpomalovačkou, flashbackem nebo komentářem hlavní postavy. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +především solidní film, bez fekálního humoru, herci, sem tam opravdu trapné scény –nic co by překonávalo zahraniční teen filmy, přece jen trošku plytký děj/// Není to tak dlouho co byl film v kinech a už tehdá jsem si ho vyhlédl. To že jej naše televize uvedla tak brzo na obrazovky mě jedině potěšilo. Film vyniká hlavně tím, že je jiný. Tím je i zajímavý a netradiční. Skutečně je obrovský rozdíl mezi tvůrci z Ameriky, Francie, Německa, od nás a nebo ze severských zemích. Všude platí jiná mentalita a jiný styl kinematografie. Navíc herečky, i když to nebyly modelky, tak byly celkem sympatické. Což v tomto směru vyhrává třeba nad Němkami. Možná film mohl mít vetší hloubku a nebo větší dopad na moji bránici (tahle stojí někde na půl cesty mezi obojím), ale i tak je to celkem příjemný film./// Celkem 60%/// ()

castor 

všechny recenze uživatele

Citlivá „komedie“, která se snaží dokázat, že problémy s panenstvím mají i ve Skandinávii. Míra vkusu je tu ovšem na snesitelném stupni, místy zarážející je ale skutečnost, že když se dva mladí potkají, stačí pár dialogů, které byste spočítali na prstech jedné ruky a už jdou na věc!! No, na moralizování tu nemám právo a asi bych byl za něj lynčován, tak alespoň ocením snahu ozvláštnit teenagerský svět formálními (v daném žánru) novinkami, ať už jde třeba o flashbacky nebo zpomalené záběry. Pečlivá práce byla i při výběru vcelku sympatických herců a hudebního doprovodu. Přesto mi tu (přes svižnost a vkusnost celého projektu) znatelně chyběly vypointované gagy a zapamatovatelnější momenty!! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Je to smutné. Přes Ameriku se to dostalo do Německa (všechny holky a kluci co to chtěj ). Z Německa k nám (Snowboardaci, Raftáci, Experti a všechny ty další blbosti) a nakonec to potkalo i Severské bratry z Norska a Švédska (ještě, že FInové zatím zdravě myslí...). Světová kinematografie si nezaslouží takovéhle filmy, které uspokojí maximálně několik náctiletých, kteří si druhý den stejně na název filmu nevzpomenou, ale s radostí budou citovat jednu dvě hlášky z celého filmu (samozřejmě nejsprostší). Doufejme, že tato nemoc, kterou na nás poslali Američtí vědci přes Německo, nás a severské bratry přeletí a nikdy se už nevrátí. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • V pokoji Beatrice (Kaia Foss) je na stěně nalepený plakát kapely Surferosa, která vytvořila soundtrack k filmu. (Cheeker)

Reklama

Reklama