Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (TV film)

• Kanada

Stargate Atlantis: Rising

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada, 2004, 120 min

Když jsem tohle uviděl, tak mi krev začala hrát Fugu... Potom, co jsem se dočetl, že se připravuje spin-of, čekal jsem, že z toho nebudu nadšený, ale nakonec jsem nevyšel z údivu. Wraithové mi něčím připomínají Zergy... Sheppard je sympaťák a dle mého názoru nahradil strádající O'Neilovo charisma...(25.12.2007)

• easaque

+2* původní film z roku 1994 se mi docela líbil, ale nestal jsem se nikdy příznivcem televizního seriálu, který na něj navazuje. Přesto jsem chtěl vědět, jestli o něco nepřicházím u nové série. A odpověď je jasná z hvězdičkového hodnocení - kdybych dal tři, tak by mě aspoň občas lákalo zkouknout nějaký díl v televizi, kde se to často opakuje až do omrzení. Kdo má však rád podobné vesmírné seriály jako Startrek, kde zástupci lidstva kontaktují okolní civilizace, tak si asi užije. Pro mě to nepřináší nic nového a struktura příběhu kopíruje standardní šablonu původní série a z toho jsem už vyrostl. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.2.2016)

Rising je televizní seriálový otvírák se vším všudy, a bohužel deset let po původním Stargate filmu žádná revoluce nenastává. On je to totiž taky spin-off se vším všudy, a variování osvědčeného schématu SG-1 (říznutého Voyagerem) až skoro zoufale trčí z každé scény. A to počkejte, až se ve druhé sérii k týmu přidá kromě nařachané mimozemšťanky ještě nařachanější (metr devadesát/metrák ve svalech a mad combat skillz) mimozemšťan:) Přesto - Rising nejde zatratit, měl představit a navnadit, a pokud možno nenudit. A to se celkem povedlo. Mě aspoň přesvědčil, že se na pár dalších dílů mám podívat. Ale sedmdesátka mi přijde trochu moc. Tudíž 60%.(27.11.2013)

Povedený spin-off od skvělého seriálu a minimálně na úvod utlumil obavy fanoušků z toho, že bude jiný a kvalitou nedosáhne na kult. Úvod ale naznačuje, že je na co se těšit, protože ano máme tu část, která zůstává a to je návštěvy planet skrz bránu, do toho ale město, které skýtá vyspělou technologii a hlavně tu máme wraithy, kteří ne jen nahradili, ale v mnohém i předčili obávané goauldy. Dobrý nápad s touto druhou větví Star Gate.(24.3.2017)

Úvod jak víno. Nedokážu si představit lepší start spin-offu. Nové tváře jsou příjemný, sympatický a hlavně neokoukaný. Triky příjemně nové, akce na úroveň Hvězdné brány skvělá a nový nepřátelé mnohem hororovější a zajímavější, než kdy byli televizní Goaldi. Hlavně ale.. vzhled antické brány je fakt skvělej! Atlantida je rozhodně zajímavá a v současnosti mě zajímavá více, než (asi) nová SG1. Jen je trochu guláš, když se člověk snaží sledovat seriály správně chronologicky... A ten Patrick se mohl ohřát trochu víc :)(1.8.2018)