Pilotní film spin-off k seriálu Stargate SG-1. Před několika miliony lety na zemi žila rasa nazvaná Antikové. Ti ve svém letajicím městě Atlantis odletěli do jiné galaxie aby se zde usadili. Na konci sedmé sezony kdyz Goa'uld Anubis utocil na Zemi tak plk. O'Neill (Richard Dean Anderson) se svým týmem nalezl Antickou základnu na Antarktidě a pomocí zbraně umístěné v základně zničil Anubise a jeho Mateřskou loď. Poté je na Antarktidu převelena Dr. Elisabeth Weirová (Torri Higginson) kde spolu s Dr. Carsonem Beckettem (Paul McGillion) zjišťuje že antická zařízení dokáže ovládat pouze člověk který má vrozený Antický Gen. Díky Danielovi Jacksonovi (Michael Shanks) se podaří objevit adresu Atlantis ve vzdálené galaxii Peagasus. (ČSFD)

MATADOR

Očekávání bylo takové, že jsem nakonec zklamaný. I když jedno z mála pozitivum bylo, vidět známé tváře z SG-1 ( O'Neill předvedl svůj herecký um a doktor Jackson opět ukázal svou kapacitu). Ale přeci jen i nové tváře, nevím čím to je, ale nepřekvapily mne a ani nijak zvlášť nenadchly. Doufám, že se seriál bude ubírat lepším směrem, než tento tzv. "spin-off". ()

easaque

+2* původní film z roku 1994 se mi docela líbil, ale nestal jsem se nikdy příznivcem televizního seriálu, který na něj navazuje. Přesto jsem chtěl vědět, jestli o něco nepřicházím u nové série. A odpověď je jasná z hvězdičkového hodnocení - kdybych dal tři, tak by mě aspoň občas lákalo zkouknout nějaký díl v televizi, kde se to často opakuje až do omrzení. Kdo má však rád podobné vesmírné seriály jako Startrek, kde zástupci lidstva kontaktují okolní civilizace, tak si asi užije. Pro mě to nepřináší nic nového a struktura příběhu kopíruje standardní šablonu původní série a z toho jsem už vyrostl. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.Macho

Když jsem tohle uviděl, tak mi krev začala hrát Fugu... Potom, co jsem se dočetl, že se připravuje spin-of, čekal jsem, že z toho nebudu nadšený, ale nakonec jsem nevyšel z údivu. Wraithové mi něčím připomínají Zergy... Sheppard je sympaťák a dle mého názoru nahradil strádající O'Neilovo charisma... ()

BloodyVamp

Pilot k spin off Stargate Atlantis- Rising se vydařil na výbornou. Především již ze začátku tvůrci nasadí velmi svižné tempo, které drží po celou hodinu a půl diváka v pozornosti. Ano, seznamujeme se sympatickými novými postavami, atraktivitu pilotu povyšuje účast RDA a Michaeala Shankse v rolích Jacka a Daniela. Ti ovšem zmizí po vynikající půlhodince. Rising má skvělé triky, zajímavý scénář a vynikající hudbu Joela Goldsmithe, která předčí svým rozsahem a nápaditostí staršího bratříčka SG-1. Takhle by mělo vypadat slušně odvedené řemeslo. 5 dávám proto, že SGA v průběhu 4. série klesla kvalita a ve srovnání s Rising jasně prohrává. Ano, pilot obsahuje nějaké mušky, ale u tohoto se můžu bavit od začátku do konce, což se o moha dalších dílech říct nedá. 90%. ()

Gemini

Rising je televizní seriálový otvírák se vším všudy, a bohužel deset let po původním Stargate filmu žádná revoluce nenastává. On je to totiž taky spin-off se vším všudy, a variování osvědčeného schématu SG-1 (říznutého Voyagerem) až skoro zoufale trčí z každé scény. A to počkejte, až se ve druhé sérii k týmu přidá kromě nařachané mimozemšťanky ještě nařachanější (metr devadesát/metrák ve svalech a mad combat skillz) mimozemšťan:) Přesto - Rising nejde zatratit, měl představit a navnadit, a pokud možno nenudit. A to se celkem povedlo. Mě aspoň přesvědčil, že se na pár dalších dílů mám podívat. Ale sedmdesátka mi přijde trochu moc. Tudíž 60%. ()