Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (TV film)

• Kanada

Stargate Atlantis: Rising

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada, 2004, 124 min

Povedený spin-off od skvělého seriálu a minimálně na úvod utlumil obavy fanoušků z toho, že bude jiný a kvalitou nedosáhne na kult. Úvod ale naznačuje, že je na co se těšit, protože ano máme tu část, která zůstává a to je návštěvy planet skrz bránu, do toho ale město, které skýtá vyspělou technologii a hlavně tu máme wraithy, kteří ne jen nahradili, ale v mnohém i předčili obávané goauldy. Dobrý nápad s touto druhou větví Star Gate.(24.3.2017)

Když jsem tohle uviděl, tak mi krev začala hrát Fugu... Potom, co jsem se dočetl, že se připravuje spin-of, čekal jsem, že z toho nebudu nadšený, ale nakonec jsem nevyšel z údivu. Wraithové mi něčím připomínají Zergy... Sheppard je sympaťák a dle mého názoru nahradil strádající O'Neilovo charisma...(25.12.2007)

Pilot k spin off Stargate Atlantis- Rising se vydařil na výbornou. Především již ze začátku tvůrci nasadí velmi svižné tempo, které drží po celou hodinu a půl diváka v pozornosti. Ano, seznamujeme se sympatickými novými postavami, atraktivitu pilotu povyšuje účast RDA a Michaeala Shankse v rolích Jacka a Daniela. Ti ovšem zmizí po vynikající půlhodince. Rising má skvělé triky, zajímavý scénář a vynikající hudbu Joela Goldsmithe, která předčí svým rozsahem a nápaditostí staršího bratříčka SG-1. Takhle by mělo vypadat slušně odvedené řemeslo. 5 dávám proto, že SGA v průběhu 4. série klesla kvalita a ve srovnání s Rising jasně prohrává. Ano, pilot obsahuje nějaké mušky, ale u tohoto se můžu bavit od začátku do konce, což se o moha dalších dílech říct nedá. 90%.(9.7.2008)

Ještě lepší než úvodní televizní film k Hvězdné bráně Děti bohů - známé téma, ale nové tváře (samozřejmě O´Neilla nic nepřekoná, ale Sheppard je rozhodně sympaťák, k tomu Rodney McKay a doktor Beckett), nové prostředí, celkem pěkné vizuální pojetí. Osobně jsem vždy dojatá při onom "rising". Velice podařený soundtrack.(7.8.2008)

Úvod jak víno. Nedokážu si představit lepší start spin-offu. Nové tváře jsou příjemný, sympatický a hlavně neokoukaný. Triky příjemně nové, akce na úroveň Hvězdné brány skvělá a nový nepřátelé mnohem hororovější a zajímavější, než kdy byli televizní Goaldi. Hlavně ale.. vzhled antické brány je fakt skvělej! Atlantida je rozhodně zajímavá a v současnosti mě zajímavá více, než (asi) nová SG1. Jen je trochu guláš, když se člověk snaží sledovat seriály správně chronologicky... A ten Patrick se mohl ohřát trochu víc :)(1.8.2018)