Věk zrady (TV film)

Vek zrady

Gladiátori

Mysteriózní / Historický

USA, 1993, 93 min

Na TV produkci slušně udělanej filmeček. Vzdáleně mi připoměl starýho a dobrýho Claudia (doopravdy vzdáleně). Bryan Brown hraje dobře, někteří členové obsazení smozřejmě nejsou excelentní herci (neobvykle obsazený Matthias Hues), ale role jim sedly a v rolích se evidentně cítili dobře. Pohodovejch 80 %.(4.9.2010)

Příjemný film, který si vždy bez váhání pustím, hezky si při něm odpočinu. Mám rád historii a docela se mě líbila i knižní předloha tohoto filmu. Jde o historickou detektivku, kdy soukromé očko Marcus Didius Falco v době římského císaře Vespasiána je pověřen pátráním po mladém římském patriciovi. Pátrání ho nakonec dovede až ke spiknutí namířeném proti samotnému císaři. Film je taková vydařená směska historického, detektivního a komediálního žánru. Někdy sice působí hodně televizně, ale mně se prostě líbí, moje celkové hodnocení poctivých 80 %.(24.8.2010)

Kdo zná Falconovy příběhy z pera Lindsay Davisové bude s filmem spokojen. Stejně jako kniha nepostrádá Věk zrady vtip, tempo a překvapení. A k mému překvapení mi sedl i Bryan Brown v roli Marca Didia, ačkoliv moje představa o Falconově podobě byla diametrálně odlišná. Škoda, že se lapálie tohoto římského slídiče nedočkaly dalších zpracování. 80%(15.8.2011)

Příjemný a zajímavě natočený film. Skloubily se zde současné problémy a mluva s prostředím antického Říma, takže vzniklo netradiční spojení a kupodivu velice zajímavé. Film má celkem pohodovou a příjemnou atmosféru díky stylu natočení a dobrých dialogů a monologů. Příběh je klasický a jednoduchý a tak snadno předvídatelný od počátku do konce, ale vůbec to díky formě nevadí. Já byl spokojen. Pobavilo mě a klidně bych se mrkl ještě jednou. Není to žádné veledílo, ale pohodovka na odreagování parádní. Je to takových slabších 70%, prostě do pohody. Každopádně by z toho mohla být skvělá divadelní hra. Howgh!(24.8.2010)

• rikitiki

Skoro mne mrzí ty pouhé dvě hvězdy, které filmu dávám. Nápad na drsného detektiva brodícího se bahnem uliček starověkého Říma vůbec není špatný. Jenomže důvtipný záměr narazil na nedostatek peněz a nedotažený scénář. Výprava je legrační - starověký Řím je často jen nakreslený, herecké výkony chabé - herci vypadají sterilně jako by byli posbíraní ze soap oper, završení celé zápletky a velké finále s atentátem na césara vzbuzuje smích a útrpnost nad scénaristickou pohodlností a ubohými kulisami. Sem tam ale filmem probleskne vtípek nebo scéna, která naznačuje, že mít víc času a peněz, mohla to být mnohem zajímavější záležitost (obrovská socha císařovy hlavy, obscéní slavnosti bohyně Kybele, strach mohutného gladiátora poprvé sám vyrazit ulicemi Říma). /15. 8. 11./(15.8.2011)