poster

Věk zrady (TV film)

 • Česko

  Gladiátoři

 • USA

  Age of Treason

 • Slovensko

  Vek zrady

 • Slovensko

  Gladiátori

Mysteriózní / Historický

USA, 1993, 93 min

 • p.a.douch
  ****

  Na TV produkci slušně udělanej filmeček. Vzdáleně mi připoměl starýho a dobrýho Claudia (doopravdy vzdáleně). Bryan Brown hraje dobře, někteří členové obsazení smozřejmě nejsou excelentní herci (neobvykle obsazený Matthias Hues), ale role jim sedly a v rolích se evidentně cítili dobře. Pohodovejch 80 %.(4.9.2010)

 • Tempest
  ****

  Příjemný film, který si vždy bez váhání pustím, hezky si při něm odpočinu. Mám rád historii a docela se mě líbila i knižní předloha tohoto filmu. Jde o historickou detektivku, kdy soukromé očko Marcus Didius Falco v době římského císaře Vespasiána je pověřen pátráním po mladém římském patriciovi. Pátrání ho nakonec dovede až ke spiknutí namířeném proti samotnému císaři. Film je taková vydařená směska historického, detektivního a komediálního žánru. Někdy sice působí hodně televizně, ale mně se prostě líbí, moje celkové hodnocení poctivých 80 %.(24.8.2010)

 • Morholt
  ****

  Kdo zná Falconovy příběhy z pera Lindsay Davisové bude s filmem spokojen. Stejně jako kniha nepostrádá Věk zrady vtip, tempo a překvapení. A k mému překvapení mi sedl i Bryan Brown v roli Marca Didia, ačkoliv moje představa o Falconově podobě byla diametrálně odlišná. Škoda, že se lapálie tohoto římského slídiče nedočkaly dalších zpracování. 80%(15.8.2011)

 • Yardie
  ***

  Příjemný a zajímavě natočený film. Skloubily se zde současné problémy a mluva s prostředím antického Říma, takže vzniklo netradiční spojení a kupodivu velice zajímavé. Film má celkem pohodovou a příjemnou atmosféru díky stylu natočení a dobrých dialogů a monologů. Příběh je klasický a jednoduchý a tak snadno předvídatelný od počátku do konce, ale vůbec to díky formě nevadí. Já byl spokojen. Pobavilo mě a klidně bych se mrkl ještě jednou. Není to žádné veledílo, ale pohodovka na odreagování parádní. Je to takových slabších 70%, prostě do pohody. Každopádně by z toho mohla být skvělá divadelní hra. Howgh!(24.8.2010)

 • rikitiki
  **

  Skoro mne mrzí ty pouhé dvě hvězdy, které filmu dávám. Nápad na drsného detektiva brodícího se bahnem uliček starověkého Říma vůbec není špatný. Jenomže důvtipný záměr narazil na nedostatek peněz a nedotažený scénář. Výprava je legrační - starověký Řím je často jen nakreslený, herecké výkony chabé - herci vypadají sterilně jako by byli posbíraní ze soap oper, završení celé zápletky a velké finále s atentátem na césara vzbuzuje smích a útrpnost nad scénaristickou pohodlností a ubohými kulisami. Sem tam ale filmem probleskne vtípek nebo scéna, která naznačuje, že mít víc času a peněz, mohla to být mnohem zajímavější záležitost (obrovská socha císařovy hlavy, obscéní slavnosti bohyně Kybele, strach mohutného gladiátora poprvé sám vyrazit ulicemi Říma). /15. 8. 11./(15.8.2011)