Reklama

Reklama

Atomic Circus - Návrat Jamese Bataille

  • Francie Atomik Circus - Le retour de James Bataille (více)

James Bataille uprchne z vězení, aby našel svoji snoubenku Concii. Ale když už je skoro u cíle, objeví se mimozemšťané podobní chobotnicím a slibný vývoj událostí překazí. Po boji se šťastným koncem James a Concia unikají do paralelního světa. (Film+)

Recenze (8)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemné překvapení, ať už několika zdařilými gagy, nebo některými efekty. Jen škoda, a za to mínusy, že Shubb byly jen vedlejší částí příběhu, nebyl jim dán dostatek prostoru. Tím pádem i úvod byl dlouhý, ale zase se dalo zasmát, tak co. Další mínus je za zbytečné hudební vstupy a hnus hudbu v závěru snímku. Viděl jsem to s polskými titulky, tak mi možná sem tam něco uniklo, je to už dávno co jsem polsky „uměl“. Komedii mohu doporučit, k pobavení velmi dobrá. ()

dereksmart 

všechny recenze uživatele

Bizarní směs fimových žánrů, inspirující se Tarantinovskými figurkami, romantickými ztřeštěnými komediemi, Romerovským gore- festem, alien- invazními starými sci-fi kousky , Lynchovskými kulisami , rockovými muzikály, Planetou opic a bůhví čím dalším .................. pokud se vám tohle zdá zmatené, věřte že Atomik Cirkus je ještě zmatenější, neboť věrný svému názvu /circus - také zmatek, blázinec, shon/ chystá divákovi něco, proti čemu je pojídání pejskovsko-kočičího dortu konzistentní kulinářský zážitek.....producenti prý nečetli celý scénář a peníze na film uvolnili na základě avizovaného hereckého obsazení......tím se mnohé vysvětluje......dlouho jsem se u filmu tak nezasmál...............Broadway Brody forever!.................................................................. K filmu existuje sountrack, vzniknuvší převážně na základě spolupráce francouzské rockové skupiny Little Rabbits a Vanessy Paradis, dle mého názoru o třídu lepší než Vanessiny řadové desky - pro fanoušky stejně jako film povinnost..... ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Myslím, že zajímavější než rozbor obsahu filmu by byl psychologický rozbor scénáristů a chemický rozbor toho, čím se inspirovali. Atomik Circus je muzikálový sci-fi horror, který ovšem pravidla těchto žánrů neviděl ani z hydroplánu, s poměrně nechutnými gore a poměrně chutnými vizuálními efekty (znalci by možná nesouhlasili, ale já mám slabý žaludek i nervy). Odehrává se ve Skotlett City, ospalé díře na kraji světa a bažiny, kde žije spousta divných typů, pořádá se prapodivná soutěž a policajti jezdí poněkud bezhlavě. Jedinou sympatickou postavou je Concia, která si prozpěvuje, tancuje, čeká na prince Jamese a sní o tom, že jednou uvidí své jméno na plakátech. Vítězství v přecpané kategorii úchylů těsně obhájil impresário Slizoun Nechutný, který pro změnu sní o tom, že uvidí její kalhotky na půl žerdi. Pak jsou tu emzácké chobotnice, díky kterým se talentová show změní v soutěž v dekapitaci a druhá část filmu vypadá jako záznam Silvestra cechu řezníků a uzenářů. Hádáte správně, nebyl to můj šálek kávy a ani jsem u toho nebyla schopná dojíst snídani. Jediné, co je na téhle bizarní slátanině pěkné, je Vanessa Paradis, která jediná má trochu co hrát a navíc tu hezky a často zpívá, a závěr, který sice také nedává žádný smysl, ale alespoň vyvolá lehký smích poté, co film zanechal hluboký v srdci hnus. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Jednoho sychravého dne se sešli Quetin Tarantino, Aki Kaurismäki, Bertrand Blier a Leos Carax. Jelikož venku bylo nehostinno, otevřeli láhev a pustili si tento film. A pak už jen závistivě koukali. Vanessa je jako vždy neskutečně půvabná, Marielle dodává své postavě grácii i charisma a Benoit je tradičně úžasný, dokonce i s chapadly. Tenhle film je neskutečná zábava, ale jen pro zvané, těm, co sedí ve šněrovačce, je vstup přísně zakázán. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • V průběhu natáčení zemřel herec Jean Yanne, byl nahrazen Jean-Pierrem Mariellem. Tento film mu byl nakonec věnován. (contrastic)

Reklama

Reklama