Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Rváči je zasazen do kriminálního podsvětí Sydney v roce 1969 a podává realistický obraz o australském zločinu. Barry Ryan je prominentní gangster, jenž si svou bezohledností zadá s těmi největšími drsňáky v oboru. Žije se svou zádumčivou ženou Sharon a jejich synem, ale většinu času tráví buď se svými mafiánskými parťáky, nebo s milenkou Margaret. Nad Ryanovým podnikáním se začnou stahovat mračna poté, co chicagský šéf mafie vyšle dva ze svých hrdlořezů, aby pronikli na scénu pokerových automatů a připravili se na její potenciální převzetí. Tony a Sal jsou však uprostřed australské kultury ztraceni a vyčnívají jako pěst na oko. Vyjednávání s Američany nebude pro Barryho vůbec snadné, ovšem skutečná rána přichází až se zjištěním, že ho jeden ze členů jeho gangu podrazil. (Cinemax)

(více)

Recenze (14)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tuctová gangsterka, ktorá evidentne ešte čerpá z Tarantinovskej éry, ale nič nové neponúka. Len už aj v tej dobe otrepané gangsterské klišé. Je tu x postáv, ktorým ide o ich vlastné záujmy, ale aj keď sú celkom hviezdne obsadené, tak nemajú čím zaujať. Ani štylizáciou, ani hereckým výkonom, ani dialógmi. Hudba je tiež nevýrazná. Občas zaujme snáď len nejaký pekný záber kamery. Výsledok je nudný podpriemer. 4/10. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Je to jasné: Vražda a sebevražda! '' Gangsterka ze seventies z Austrálie - hned jsem tušil, že se mi to bude líbit. A taky že jo. Hlavní roli si střihl Bryan Brown, který se v Sydney snaží mít dominantní vliv v barech, klubech a hospodách co se týče konkrétní značky výherních automatů a zisků z nich. Místní konkurenci celkem hravě zvládá, k čemuž mu zdatně dopomáhá místní šéf policie Sam Neil, který se zase zná se senátorem tad... Bryan samozřejmě každému dobře maže, takže všichni jsou spokojení. To se však mění ve chvíli, kdy gengstři v Americe vidí v kontinentu klokanů novou kolonii a nový trh... Do Sydney jsou vysláni dva mafiáni s novým typem automatu. Mají jasný úkol. Infiltrovat se do místního podsvětí a stanovit nová - americká pravidla ať už po dobrém nebo po zlém. Jenže američtí gangsteři jsou pro ně na dost neznámé půdě a tvrdé australské palice se nesmí podceňovat... Film svižně ubíhal, všichni hráli hrozně příjemně a nikdo z obsazených mi nebyl nesympatický. Šmak sedmdesátých let to mělo také a chválím již jen úvodní titulky! Film se nese na lehce ironickém tónu což mám rád. Škoda toho konce, mělo to našlápnuto na 4 hvězdy. I tak je to ale solidní průměr a já dávám 3 čtvrtky pizzy. * * * ()

Reklama

klokyn 

všechny recenze uživatele

Obstojný film, čudujem sa, že je taký neznámi a tu na CSFD má slabé hodnotenie. Herecké výkony fajn, celkom som tým hercom veril. Chytilo ma to - má to vtip, akciu, dobrú hudbu a skvele napísané postavy. A navyše film obsahuje originálne scény ako napríklad lov na ošípané pomocou samopalu :-). Proste fajn film, ak to bude v telke, nebojte sa toho. ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Za solidní trojku, ale protože je to Austrálie, tak za čtyři hvězdný. Australský film, to je přece značka svobody, udělá levou zadní to, co si Evropa už nedovolí a Amerika alibisticky zkurví, přitom je stejně zábavný, desetkrát vtipnější, s ohromnou vizualitou a nekonečnou energií. Zdejší ČSFDronti to nějak nedokážou ocenit -- asi jim popcorn s colou zalepily čidla. Australský film je značka kvality a nezávislosti. Jakou značku má film český? V hlavní roli chcípák? A positively hammered Hřebejk? Ach jo. To daleko na jihu, tam ještě vědí, jak na to, a kalhoty si předem rozhodně nestahujou. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Co to bylo ? Borec se vrací z války z Vietnamu, jeho strýček je jeden ze dvou konkurenčních majitelů hracích automatů, který neustále bojuje se svým protivníkem, do toho dva praštění mafiáni z Ameriky .. prostě jeden velkej zmatek. Nikdy nevíte kdo je s kým, kdo proti, a kdo s kým spí... Jediný co se mi na filmu líbilo bylo sem-tam celkem pěkné použití kamery (odraz obrazu v oku sledujícího, průlet mrtvým kancem dírou po kulce) .. tak za to ta hvězdička.. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama