poster

Beowulf: Král barbarů

 • Kanada

  Beowulf & Grendel

 • Velká Británie

  Beowulf & Grendel

 • Island

  Bjólfskviða

 • USA

  Beowulf & Grendel

 • Slovensko

  Beowulf - vikingská legenda

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Kanada / Velká Británie / Island / USA / Austrálie, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • N.Strauber
  ****

  Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli.(27.2.2008)

 • blackrain
  ****

  Beowulf je legendární norský hrdina a válečník, který přijíždí na pomoc svému příteli, jehož království likviduje troll. Severské scenérie byly nádherné. Děj je hodně dynamický. Kostými a kulisy jsou věrohodné. Syrová atmosféra, která byla dobrá, ale chtěla by ještě trošku přidat na syrovosti a více zahustit. Pak by to bylo na pět hvězd.(26.10.2008)

 • teutates
  **

  Tento film má jedine historický podtón o ktorý sa opiera. Chýba mu pompéznosť, vznešenosť a oveľa lepšie spracovanie. Tento snímok patrí do TV. Nenechajte sa zmiasť sľubným hereckým obsadením, pretože Beowulf nemá okrem príbehu a krásnej severskej prírody čo ponúknuť. Gerard Butler a ostatní herci sa asi deň predtým zle vyspali. (keď prijali túto ponuku) Všetko čo by ste chceli vidieť v historických snímkoch tuna nieje... Veľmi komplikovaný a ťažký snímok na sfilmovanie aby ho dostala Sturla Gunnarsson. Až na pár okamžikov je tento snímok úplne out! Nepodarený snímok tak ako zlý krok Gerard Butler... 4/10(25.12.2007)

 • Thewho18
  *

  Velká nuda s hlavním hrdinou, který vypadá jako fotbalista Totti(11.11.2008)

 • salahadin
  ****

  Povedený snímeček, takřka protipól sandálových popcornů typu Gladiátor. Pokud už někoho unavují megalomanské záběry na polonahé, udatné, zcela bezúhonné a čestné válečníky pronášející oblíbená patetická slova, mohl by si přijít na své! Střízlivost snímku jedině sluší a navozuje atmosféru mrazivého Dánska, kde svištící vítr naráží o ostré a rozeklané skály a kolem dokola není živáčka. Co mě osobně vadilo, byl potrhlý mnich a vtipkování na adresu "nového náboženství"...herci byli víceméně přesvědčiví, hudba velmi dobře pasovala k záběrům (nemá naštěstí podobnou zimmerovsky-nabubřelou tendenci). Kostýmy jsou opravdu krásné, stejně jako téměř autentické stavby dávných Germánů. Stellan Skarsgard nosí ovšem naprosto stejnou masku jako v králi Artušovi, jen tady víc hraje. Jeho král není ten pravý silák, i když by jím rád byl. To z něj činí lidštější a mě bližší postavu, stejně jako film je pro mě příběhově a herecky přitažlivější a živější, než opěvovaný "nadupaný" Gladiátor, který je ovšem prázdný a chluchý. Škoda jen, že Beowulf je takovej floutek a grendel na konci spáchá rescue suicide, slovo "hrdina" tak Beowulfovi trochu uniká.(2.6.2007)

 • - Filmový štáb se po celou dobu natáčení potýkal s velkými finančními problémy a nepřízní severského počasí. O všech strastech tohoto projektu nakonec vznikl dokument s názvem Hněv bohů (2006), který posbíral na filmových festivalech hned několik ocenění. (Ajka1)

 • - Přestože se příběh odehrává na území dnešního Dánska, většina natáčení probíhala na Islandu. (Ajka1)

 • - Grendelův otec (Spencer Wilding), čarodějnice Selma (Sarah Polley) a Grendelův syn se v původní básni neobjevují. Tyto postavy byly vytvořeny speciálně pro film. (Ajka1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace