poster

Uvnitř tančím

 • anglický

  Inside I'm Dancing

 • anglický

  Rory O'Shea Was Here

Drama / Komedie

Velká Británie / Irsko / Francie, 2004, 104 min

Scénář:

Jeffrey Caine

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Eric Fellner, James Flynn

Střih:

Frances Parker

Scénografie:

Tom Conroy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Snímek s tak silným humánním posláním, že přebíjí všechny ostatní faktory hodnocení. Naprosto odzbrojující filmový produkt. O téhle sortě filmů se vlastně ani nedá nic konkrétního psát, jen s povděkem kvitovat, že jsou točeny... Uvnitř tančím a ta ohromující síla lidského v nás...i já jsem uvnitř tančil při jeho sledování... Podobné filmy: Skafandr a motýl, Moje levá noha, Hlas moře(24.7.2009)

 • HateBreeder
  *****

  Jsou filmy, které více či méně zapůsobí na diváka, kterému tak jejich poselství utkví v pamětí na hodně dlouho. Při sledování tohoto filmu se mi vynořovaly jisté otázky z minulosti, které sice neměly s filmem nic moc společného nicméně .. byly tady a zejména kvůli tomuto působení mě toto drama o oslavě nespoutané lidské duše, která překračuje bariery (fyzické, psychické i sociální) a to doslova, naprosto dostalo.(28.6.2009)

 • Madison
  ****

  Po prečítaní niektorých komentárov som s obavami očakávala nejakú siahodlhú depresiu a sebaľútosť (nieže by to mne ako precitlivenej osobe vadilo:), no tento film sa len snaží s určitým nadhľadom divákovi predostrieť pozitívne a zároveň negatívne stránky života postihnutých jedincov. Chvíľami z toho vyráža optimizmus a nadšenie, inokedy smútok a nešťastie - no taký je aj sám život. Vyčítať mu emócie a mierny sentiment nie je na mieste. Film predsa musí obsahovať emocionálne vyvrcholenie, aby zasiahol. Najviac sa mi pozdával skvelý James McAvoy a nádherné zobrazenie neutíchajúcej snahy zvládnuť dennodenné úskalia.(11.8.2011)

 • FlyBoy
  ****

  Naproti trpkému "Kurzu negatívneho myslenia" je "Rory O' Shea" medovejší a takisto recipročne uvažujúci. O'Donnell v zopár okamihoch gýčový je, ale ide o prešľap prepáčiteľný pretože na oplátku dotuje naše receptory súcitnosti nezmerateľným obnosom humánnych vĺn nehodných práva veta. Puto. Poznanie. Priateľstvo. Porozumenie. 4P-4H.(9.12.2011)

 • Chrustyn
  ****

  I když by se na první pohled mohlo zdát, že se bude jednat o depresivně laděné drama o postižených lidech, kteří nemají mnoho chuti do života ve skutečnosti je celkové vyznění filmu poměrně optimistické. Celý příběh je hlavně o přátelství dvou hlavních hrdinů a o lásce, kterou jeden z nich pozná. Herci jsou výborní a dokážou si získat divákovi sympatie, i když jsou oba na vozíku a jeden z nich nedokáže mluvit. Je toho málo co by se dalo filmu vytknout ale i když se jedná o výbornou podívanou na plný počet to není.(20.3.2009)

 • - Na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu získal film v roce 2004 Cenu publika. (Geriel)

 • - Asi v polovici vloží Siobhan (Romola Garai) do prehrávača CD so slovami "poslouchej tohle, ta písnička se mi líbí." Ide o skladbu "Hurt", ktorú spieva Johnny Cash. (metal.storm)

 • - Hlavní postava Rory O´Shea (James McAvoy) trpí svalovou dystrofií, což je genetická vrozená vada, při níž postupně ochabuje svalstvo. Většinou v letech dospívání - nebo i dříve - zasahuje srdeční a dýchací svaly. (pufina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace