Uvnitř tančím

Eric Fellner, James Flynn

Frances Parker

Scénografie:

Tom Conroy

Neuvěřitelně působivé drama o lidech, kterým nebyl osud příliš nakloněn a přesto, že dýchají ten samý vzduch jako my, ostatní smrtelníci, stále narážejí na nejrůznější bariéry a předsudky. A možná i díky tomu pak umí projevit lásku, ocenit přátelství a uznat vděčnost daleko lépe než většina "normálních" lidí. "- Rory O'Shea was here. - Rory O'Shea is here." 85%(27.10.2008)

Komediální drama o přátelství dvou vozíčkářů mi udělala velkou radost. Výborná hudba, skvělý scénář a hlavně herecké obsazení si zaslouží zvláštní vypíchnutí. Pustil jsem si to hlavně kvůli Jamesi McAvoyovi. Nezklamal. Je úplně geniální a ty jeho hlášky a životní optimismus by rozesmály i naprostého suchara.(18.7.2009)

Zííííííív... Ach jo, tady zas někdo vytáhl šablonu a natočil film, který bych vám mohla s velkou přesností převyprávět i před tím, než jsem ho viděla. Jasně, není zrovna med žít, když vám fungují dva prsty a vše od krku nahoru - hlavně jedovatá vyřídilka je v permanenci. Je třeba vykřičet do světa, ať s vámi počítá, že ještě nejste pod drnem, ikdyž bez pomoci tak maximálně rozpohybujete svůj elektrický vozík. Já chápu, co se mi "Uvnitř tančím" snažilo sdělit, ale bylo to nošení briket do uhelného dolu. Přivádí mě k úžasu, jak mohl film bez špetky inovace, bez záblesku překvapení, posbírat tolik cen. Možná je to tím, že mé kamenné srdce je zamčené v nedobytné truhle, ta leží v nedobytné pevnosti a tu střeží nepřekonatelná armáda žen v klimakteriu, leč Rory O'Shea není týpek, co by ve mně vzbudil přílišné sympatie nebo dojetí a totéž v bledězeleném platí pro vytlemence Michaela. Frikulíni mě neberou, ať mají dvě nohy nebo čtyři kolečka. 51%(1.3.2011)

V jedné epizodě seriálu "Extras" Kate Winslet vysvětluje, že pokud chce člověk dostat oskara, musí hrát ve filmu o holokaustu, nebo eventuelně "kripla"... viz. Daniel Day Lewis v "Moje levá noha"... Na filmy o postižených lidech už si bohužel zvykám a bojím se, že i v této oblasti příjde čas klišé. "Uvnitř tančím" je přes to jak jsem začal dobrý film, herecky dokonce brilantní - jeho "poloměr průniku" někam až do mého srdce nebo hlavy ale není dostatečný. Možná si ke mně příjde (nebo přijede) později, možná ne - můj první dojem je takový, že jsem viděl docela kvalitní evropský snímeček, který je na ČSFD velice nadhodnocen... 7,5/10(6.8.2008)

Tak často ten film na Cinemaxu dávají, že se z něj stal hned 101. nejlepší. Dle mého názor, neprávem! Zase takový bomba to není. Nejen, že je to místy nezáživné, ale to vydírání je nepřehlédnutelné. Hvězdičku za jakš takš slušného McAvoye, druhou za název a tu třetí jen tak, abych nevypadal jako úplný bezcitný hovado.(15.4.2008)

• - Michaela mel původně hrát James McAvoy, po zkouškách se však rozhodlo, že se pro roli více hodí Steven Robertson. (D3VIL)

• - Na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu získal film v roce 2004 Cenu publika. (Geriel)

• - James McAvoy strávil během natáčení na vozíku 12 hodin denně. (D3VIL)