Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lovec se pouští do pátrání po tajemném zvířeti, které v okolních horách zabilo několik lidí. Stopy však nasvědčují, že se někdy mění v dvounohého tvora.. (oficiální text distributora)

Recenze (24)

lamps 

všechny recenze uživatele

Typický zástupce sedmdesátkových hororů. Na nějakou brutalitu, lekačky nebo zběsilé akční scény zapomeňte, Dan Curtis hraje všechno na hustou atmosféru zamlžených lesů, v nichž číhá smrtelné a neznámé nebezpečí. Zápletka je sice ohraná jak to jen jde, ale konečná pointa je překvapivě nečitelná a celkové zpracování filmařsky bez problému zvládnuté, takže těch 78 minut by měl v klidu přetrpět i ten nejzarytější odpůrce vlkodlačích filmů. Scream of the Wolf je příjemný horůrek, sice nenadchne svou skromnou výpravou ani hereckými výkony, ale za to pečlivě budované napětí a snahu vyrukovat na diváka s něčím originálním si větší pozornost určitě zaslouží... ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Prima Cool vysílala v hlavním vysílacím čase horor z roku 1974! Překvapení:) A docela slušně hodnocený. Není možné:) Vlčí vytí staví na kvalitní atmosféře, rostoucím strachu a výrazné hudbě. Herci to mezi sebou i na sebe rozehrávají mistrně. Pointa se v závěru vyloupla tak, jak byste ze začátku možná nečekali, ale ke konci jste již možná začínali mít jisté podezření. Nepatrně mě "odhalení" zklamalo, ale i tak se jednalo o příjemně napínavý zážitek. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Poblíž horského městečka zastaví v noci auto. Muž vystoupí a vydá se hledat pomoc. Mlha, vlčí vytí, temný stín. Ač se mu podaří dostat do auta, cosi rozbije přední sklo, roztrhá střechu a pak i nebožáka. Šerif s týmem marně hledají záhadné zvíře, které mělo vraždu na svědomí. Obrátí se s prosbou na bývalého lovce Johna Wetherbyho (Peter Graves), který však je zmaten, protože podle stop není schopen zvíře určit. Vyhledá dávného loveckého kamaráda Byrona Douglase (Clint Walker), jenž mu ale odmítne pomoci. Zvíře zaútočí znovu, a než se kdo naděje, skóre je šest mrtvých. Do příběhu vstoupí také místní číšnice Sandy Millerová (Jo Ann Pflugová), která se octne mezi oběma muži. Její náklonnost patří Johnovi, brzy se však dostane sama do smrtelného nebezpečí. Lov na bestii je bez úspěchu a městečkem kolují zvěsti, že za vším je vlkodlak. Sandy si myslí, že za vším stojí Byron, jenž ji děsí. Jde o zvíře nebo bájnou bytost z Pekla? Noc, všudypřítomná mlha, vytí a řev, zlověstná hudba.  Režisér svým filmem ukázal, jak důležitou roli má správně budovaná atmosféra a že i horor s osmi zavražděnými se obejde bez gore a otevřeného násilí. Proč chybí přímé záběry trhaných obětí, pochopí divák v závěru filmu. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Typická televizní zábava, ještěže Dan Curtis předváděl už v začátcích, že docela umí. Pointa nepřekvapila, triky spíš žádné a vše je na fantazii diváka, vzhledem k zápletce se zas asi není čemu divit. Zaujme geniální hudební doprovod při zásahu policie. // PS: Podle novely Davida Case - Lovec (The Hunter, 1969) ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

O tom, že Dan Curtis uměl vykouzlit dusnou atmosféru i skrze mizivý rozpočet, jsem se přesvědčil už ve snímku Burnt Offerings (1976). I v tomhle případě se režisér opírá o kvalitní herce a působivou hudbu, která přidává na napětí i v okamžiku, když se zrovna nic neděje. A podle hesla "bojíš se toho, co nevidíš" si od začátku jede ve svých kolejí. Tudíž žádné gore, jen tma a hustou mlhou zahalené lesy. Na televizní poměry hodně slušný "vlkodlačí" horror... 70 procent. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama