poster

Rozzlobená jednotka

 • Austrálie

  Odd Angry Shot, The

Komedie / Válečný

Austrálie, 1979, 92 min

Režie:

Tom Jeffrey

Scénář:

Tom Jeffrey

Kamera:

Donald McAlpine

Producenti:

Tom Jeffrey, Sue Milliken

Scénografie:

Bernard Hides
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Big Bear
  **

  Mám rád Australáky. Tohle se ale nějak nepovedlo. Připadalo mi, že se Austrálie nějak chtěla odvděčit svým mužům bojujícím v této válce a tak o nich s minimem nákladů natočila film...Snímek nás seznámí s jednotkou ohnutých klobouků ve Vietnamu. Akce je tu minimum a těch pár přestřelek bylo uděláno zcela amatérsky. Klad filmu bych viděl spíše pouze pro ty, co se o toto období zajímají. Je zde poměrně dobře zpracován život vojáků v táboře mezi misemi... Když si každý odkroutil to své a měl kliku že ho netrefila viet-congovská kulka, vrací se vojáci domů aby stejně jako Amíci zjistili, že do tohoto divně klidného světa mimo džungli už vlastně nepatří.(17.6.2011)

 • farmnf
  **

  Takový pokus australanů udělat válečný film. Fandil jsem jim a chtěl jsem aby se mi to líbilo, páč australany mám ze srdce rád. Chtěl jsem tam v 84. emigrovat. Bohužel to nevyšlo, film plný naivity a přehrávání.(13.5.2011)

 • Všežrout
  ****

  "Everyone´s got to be somewhere, and you´re here, so you better get used to it"(13.3.2011)

 • drankeryth
  **

  Nic vynimocne sa nekona, skor ma to sklamalo. Ziadna akcia nehrozi, ak nepocitam tie nepatrne zablesky, akoze tuhych bojov medzi znepriatelenymi stranami. To bola uplne slaba nahrazka za akcne sekvencie vo filme. Nudne dialogy, ktore mali byt akoze smiesne ma aj obcas pobavili v tom ich tabore, ale zeby ich bolo neurekom, to ani omylom. Vacsinou sa to zakliesnilo v nic hovoriacich scenach, ktore ma skor nudili, akoby ma mali zaujat a nieto este rozosmiat.(27.9.2013)

 • hidden666
  ****

  Málo známý film o jednotce australských SAS ve Vietnamu.(12.8.2007)

 • Choucas
  *****

  Výborný film o SASR (australští SAS si přidávají k názvu R jako regiment, kvůli odlišení od britských kolegů) ve Vietnamu, který ovšem ocení spíše znalci. Způsob boje i výstroj odpovídá tomu co se tam dělalo a nosilo, takže z této strany film výborný. Dovedl bych přežít kdyby tam nebyly scény před odletem a scéna po příletu domů. Výborně natočený pohyb v džungli, život v táboře a celkově chod té zasrané válečné mašinérie. Jednoznačně doporučitelné všem co se zajímají o SAS, válku ve Vietnamu a podobně. Za mně 5 hvězdiček bez přemýšlení.(18.1.2012)