Reklama

Reklama

Poslední jízda

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Poté, co jeho žena zemře během nezdařeného přepadení banky, se notorický bankovní lupič Ronnie Purnell (Dennis Hopper) vzdá policii. Je odsouzen k tvrdému trestu a přinucen dát svého syna Aarona do výchovy svému zrádnému příteli Darrylu Kurtzovi, jenž ve skutečnosti zorganizoval Purnellovo zatčení. O třicet let později se Purnell ocitá znovu na svobodě s cílem najít své staré auto, sporťák z roku 1969, kde je ukryt klíč k jeho vykoupení a pomstě. Aaron (Will Patton) se za ta léta stal obávaným policistou, který chce uchránit svého syna Matta (Chris Carmack) před lákadly podsvětí, na které on sám kdysi naletěl. Přesto se mu nepodaří zabránit Mattovi, aby se připojil k Ronnieho plánu pomstít se tomu, kdo ho dostal do vězení. Zneškodnit Kurtze rozhodně není jednoduché: Ronnie s Mattem musí vyhrát souboj s časem i s policejními oddíly. Tak začíná hra o všechno, ze které nevede cesta zpět ... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Cortesz 

všechny recenze uživatele

Nato, že jde o TV film, tak je to dobře natočené, ale to je tak vše, jinak jde o šílenou vykrádačku rychle a zběsile stím, že je tu jen jedno pěkný auto, jeden celkem trapnej nelegální závod a to je tak vše. Jedna hvězda je za Hoppera, kterej už mě celkem sere, že herec takových kvalit jako on leze do takových braků. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Frankie Blue: 1. Angry Youth ,2. Move It ,3. Hump The Track ,4. Up Up ,5. Six Barrel Shotgun ,6. Just You Wait ,7. More Than Most ,8. Goofy Foot ,9. No Regrets ,10. Truly Truly ()

Reklama

Virusman666 

všechny recenze uživatele

Na ČSFD podhodnocený film, na plný počet hvězdiček samozřejmě nemá, ale dát mu nálepku "odpad!" může jen mentální retarda... Dávám 5 * jen proto, abych mu trošíčku zvedl nespravedlný "průměr"... Jinak 50%...Co by jste vy, kteří tomuto filmu dáváte odpad!, dali potom "unikátům" sovětské výroby ??? Vzpamatujte se lidi a nebuďte tak zmlsaní, každý den se Vetřelci, Vykoupení z věznice Shawshank a pod.. netočí... ()

kleopatra odpad!

všechny recenze uživatele

V půjčovnách jako Poslední jízda a na obale "od režiséra xXx a Rychle a zběsile". To jsou ty mystifikace, ne že bych čekala, že mi Rob Cohen nabídne nějakou uzemňující hodnotu, ale snad by to bylo něco, při čem lze líně relaxovat a pasivně se jakžtakž pobavit. Toto ale nerežíroval on (jen dohlížel!!!), a ne snad jen proto, ale bylo to na infarkt. Scénář byl tak hrozný, že i děti v mateřské škole na písku by při hře na hodné a zlé improvizovaly duchaplněji, Dennis Hopper má svoje silné okamžiky za sebou, ale takhle slabého jsem ho snad ještě neviděla...... škoda slov, je to příšerný film. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z průměrných až podprůměrných příběhů z Dennisem Hopperem. Ale člověk musí přihmouřit očko, protože film byl natočen do přímého televizního vysílání a ne do kin. Scénář : Rob Cohen a Ron McGee. Kamera : Karl Herrmann. Hudba : Frankie Blue. Hrají : Dennis Hopper jako Ronnie Purnell, Will Patton jako Aaron Purnell nebo Deena Dill jako Kate Purnell. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v americkém městě San Diego a jeho okolí. (Terva)
  • Sponzor filmu General Motors využil film jako reklamní kapmaň pro nové auto Pontiac GTO Monaro 2004. (Terva)
  • Automobil Pontiac GTO Judge z roku 1969, který hlavní hrdinové filmu hledají, byl vydražen v roce 2009 za blíže neuvedenou cenu. (Terva)

Reklama

Reklama