Ruce pryč

Two Hands

Ruky preč

Drama / Komedie / Krimi

Austrálie, 1999, 103 min

Tuhle australskou gangsterku jsem si původně pustil hlavně kvůli Heathu Ledgerovi. Po jeho výkonu v Temném rytíři jsem chtěl vidět i jeho starší filmy. Začínám tedy u Two Hands. Po chvilce sledování mi připadá film příjemně uhlazený a mírně na mě "dýchá" atmosféra tamních ulic. To úplně stačí na upoutání mojí pozornosti, takže můžu v klidu vychutnávat příběh. Zjišťuji, že Ledger není to co táhne film, i když jsem v to trošičku doufal ( roli Jimmyho by stejně dobře zahrála spousta jiných herců, čímž nechci říct, že hlavní role byla zahrána špatně ). Děj postupuje dál, všechno je stále poutavě svižné, prolínání osudů postav je nematoucí a přehledné. U několika scén se směji, ale co mě totálně odbourává je moment, kdy Wozza v bance vystřihne držkopád, který by byl pro Zdeňka Srstku v jeho nejlepšich kaskadérských letech slušnou vizitkou. Hodně mě těší přítomnost postavy, kterou si může každý vyložit po svém a každý bude mít pravdu. Tahle gangsterka by se podle mě obešela bez lovestory, která tam je trochu navíc. I když o krásnou Rose Byrne bych ve filmu přišel nerad. Suma sumárum, příjemná hodina a půl u lehce stravitelného snímku, který rozhodně neurazí.(14.12.2008)

Inspirace tvorbou Guye Ritchieho a jmenovitě jeho slavným kouskem Sbal prachy a vypadni je zcela zřejmá. Je to snímek, který těží z popularity kriminálních filmů, kterou přinesl Tarantino a Ritchie. Patří spíš k průměru, za zmínku stojí výkon Heatha Ledgera, který už tehdy dokazoval, že má talent a našlápnuto k velké kariéře. Celkový dojem: 55 %.(5.6.2009)

Docela nenápadný starší film se zesnulým Heathem Ledgerem. Tehdy většina filmů byla poblázněna stylem Quentina Tarantina a ani tento není výjimkou. Ledger hraje kurýra, který má doručit prachy. Najal si ho mocný drogový magnát, který zrovna v lásce nemá smlouvání. Prachy jsou fuč a šéf je chce pochopitelně zpátky. Film sice neoslní žádným velkým rozpočtem, ale je velmi dobře a chytlavě natočen. Nuda u něj nehrozí.(10.3.2011)

Temná a depresivní kriminálka, která má i prvky mysteriózního hororu a oplývá kurevsky brutálním černým humorem. Jeden z nejzajímavějších filmů který jsem v životě viděl. Ledger naprosto famózní a jasně dokazující, proč na sklonku svého života patřil k světové herecké špičce. Originální scénář a hustá atmosféra která vás opravdu notně podrtí.Nechápu tak malý hodnocení a vůbec fakt, že film zapadl v propadlišti dějin. Geniální underground. 100%.(1.1.2010)

Musím souhlasit, že je to takové slabší Pulp Fiction po australsku, ale pořád hodně slušné. Samozřejmě,že jsem byla zvědavá na Heath Ledgera-co nám skoro poprvé předvede a nebyla jsem vůbec zklamaná. Stejně nadšená jsem byla z Bryana Browna/kterého od dob Goril v Mlze/ mám moc ráda a ještě nesmím zapomenout na půvabnou Rose Byrne. Jednoduchý příběh mladíka, který by rád k bohatství přišel, ale vydá se nesprávnou cestou a jako svou šanci vidí v možnosti pracovat pro bosse tamního podsvětí. Bohužel jeho první úkol mu nešťastnou náhodou nevýjde, přímo ho pose.. a Jimmiho příběh se roztáčí na plné koule. Líbily se mi i pasáže s tím tzv. mrtvým/nebudu prozrazovat kým/ bylo to příjemné zpestření. A slušná akční komedie.(5.2.2010)

• - Spoiler: Televizní verze je oproti verzi, vydané na DVD, delší. V jeho závěru se nachází ještě Michaelův (Steven Vidler) návrat do pekla. (Terva)