Jimmy pracuje jako vyvolávač ve stripteasovém klubu Kings Cross a právě když se chystá proniknout do světa zločinu potkává Alex, dívku svých snů. Místní drogový magnát Pando najme Jimmyho jako kurýra. Jimmymu se to zdá jako jednoduchý obchod a proto neodmítne. Jenže vše se hrozně zamotá, když mu Helen a Pete, dvě děti ulice, ukradnou prachy, které má doručit (oficiální text distributora)

kingik

Docela nenápadný starší film se zesnulým Heathem Ledgerem. Tehdy většina filmů byla poblázněna stylem Quentina Tarantina a ani tento není výjimkou. Ledger hraje kurýra, který má doručit prachy. Najal si ho mocný drogový magnát, který zrovna v lásce nemá smlouvání. Prachy jsou fuč a šéf je chce pochopitelně zpátky. Film sice neoslní žádným velkým rozpočtem, ale je velmi dobře a chytlavě natočen. Nuda u něj nehrozí. ()

korbitch22

Temná a depresivní kriminálka, která má i prvky mysteriózního hororu a oplývá kurevsky brutálním černým humorem. Jeden z nejzajímavějších filmů který jsem v životě viděl. Ledger naprosto famózní a jasně dokazující, proč na sklonku svého života patřil k světové herecké špičce. Originální scénář a hustá atmosféra která vás opravdu notně podrtí.Nechápu tak malý hodnocení a vůbec fakt, že film zapadl v propadlišti dějin. Geniální underground. 100%. ()

dobytek

Možná je to vykrádačka filmů Guye Ritchieho, ale povedená. Australský filmy v sobě maj takovou zvláštní atmosféru. Herci jsou neokoukaný a většina z nich vypadá tak nějak civilně. Takový xichty člověk potká i v zaplivaný putyce někde na Žižkově. Ono by to asi vypadalo moc uměle, kdyby tam hrál třeba Nicolas Cage. Tady se vymyká akorát Heath Ledger, kterej mi byl navíc od první chvíle nesympatickej a přál jsem mu, aby mu záporáci nakopali prdel. Ale jak už jsem napsal, tak mně přiapdá, že Australani se s tim prostě moc neserou. Třeba týpek autem srazí fakana, jde omrknout škody, vidí, že má rozbitý světlo a řekne akorát "Shit." a sedne do káry a jede dál, jakoby se nic nestalo. No nějaký pasáže se tam sice moc nehodily, ale celkově je to zajímavej film, kterej stojí za vidění. Už jen kvůli tomu, že Heath Ledger za svuj krátkej život podle mě nic lepšího nenatočil. ()

gudaulin

Inspirace tvorbou Guye Ritchieho a jmenovitě jeho slavným kouskem Sbal prachy a vypadni je zcela zřejmá. Je to snímek, který těží z popularity kriminálních filmů, kterou přinesl Tarantino a Ritchie. Patří spíš k průměru, za zmínku stojí výkon Heatha Ledgera, který už tehdy dokazoval, že má talent a našlápnuto k velké kariéře. Celkový dojem: 55 %. ()

castor

Není lepší nápad, než jít s obálkou plnou peněz okukovat na pláž zadek Rose Byrne. Navíc se naháněč do erotického klubu a příležitostný poslíček Jimmy krapet spletl. Mladí pouliční chmatáci si tak přišli na 10 tisíc dolarů, které Jimmy potřebuje nějak splašit – ideálně (nevydařenou) loupeží. Prachy totiž patřily místnímu gangsterovi, jehož pohůnkovi (šachistovi i scrabblistovi) navíc Jimmy nevrátí luxusní fáro. Ano, Guy Ritchie nebo Pulp Fiction jsou cítit, přesto na to šli u protinožců po svém a od podlahy. Two Hands se v Austrálii staly hitem roku, pobavily diváky i oslovily kritiky, lákají na solidní drive i zajímavý kolorit postav. I když většina z nich kladných rozhodně není, jde spíš o ťulpase na scestí, kteří se snaží chytit svoji příležitost, která se už nemusí opakovat. Výsledek je milý i vtipný, svižně ubíhá a především byl průlomovou rolí pro talentovaného Heathe Ledgera, který dostal příležitost prokázat svou všestrannost a zasloužil si vstupenku do Hollywoodu, kde se vyhýbal škatulce krasavce a postupně si vybíral zatraceně zajímavé role. ()