Ruce pryč

Two Hands

Ruky preč

Drama / Komedie / Krimi

Austrálie, 1999, 103 min

Australské začátky tragicky zemřelého Heath Ledgera. Já myslím, že slušná prácička – je tam sice příliš cítit raného Guy Ritchieho, ale to není vůbec na škodu. Slušná akční komedie - možná bych vynechal tu zombie postavu, ale o to lepší bylo zapojení dvojice dětských zlodějíčků do děje a jejich vliv na jednotlivé postavy. Ačkoliv se Heath po tomto filmu vypravil hledat štěstí u Hollywoodské produkce, patří Two Hands do jeho Top Five.(21.1.2011)

Film, který se z velké dálky otřel o novodobé gandsterky.Dokonce jsem se i několikrát zasmál, bohužel v momentech, kdy to nebylo plánovaný. Hrozně se mi líbilo, když si ten bakovní lupič dal po zlomení vazu pár minutek na oddech aby se následně mohl zapojit do přestřelky, či jak do kanclu největšího "bosse" pod sluncem chodí každej, jak do sámošky a to samozřejmě ozbrojenej a s úmyslem vymalovat "bossovým" mozečkem tuhle "luxusní" residneci, což se nakonec i povede. Abych jen nehanil, určitě jsem nelitoval že jsem to zkouknul, at už kvůli mladounkýmu Ledgerovi či pár zajímavejch scénkám (viz. saxofon atd.)(30.3.2008)

Tuhle australskou gangsterku jsem si původně pustil hlavně kvůli Heathu Ledgerovi. Po jeho výkonu v Temném rytíři jsem chtěl vidět i jeho starší filmy. Začínám tedy u Two Hands. Po chvilce sledování mi připadá film příjemně uhlazený a mírně na mě "dýchá" atmosféra tamních ulic. To úplně stačí na upoutání mojí pozornosti, takže můžu v klidu vychutnávat příběh. Zjišťuji, že Ledger není to co táhne film, i když jsem v to trošičku doufal ( roli Jimmyho by stejně dobře zahrála spousta jiných herců, čímž nechci říct, že hlavní role byla zahrána špatně ). Děj postupuje dál, všechno je stále poutavě svižné, prolínání osudů postav je nematoucí a přehledné. U několika scén se směji, ale co mě totálně odbourává je moment, kdy Wozza v bance vystřihne držkopád, který by byl pro Zdeňka Srstku v jeho nejlepšich kaskadérských letech slušnou vizitkou. Hodně mě těší přítomnost postavy, kterou si může každý vyložit po svém a každý bude mít pravdu. Tahle gangsterka by se podle mě obešela bez lovestory, která tam je trochu navíc. I když o krásnou Rose Byrne bych ve filmu přišel nerad. Suma sumárum, příjemná hodina a půl u lehce stravitelného snímku, který rozhodně neurazí.(14.12.2008)

Temná a depresivní kriminálka, která má i prvky mysteriózního hororu a oplývá kurevsky brutálním černým humorem. Jeden z nejzajímavějších filmů který jsem v životě viděl. Ledger naprosto famózní a jasně dokazující, proč na sklonku svého života patřil k světové herecké špičce. Originální scénář a hustá atmosféra která vás opravdu notně podrtí.Nechápu tak malý hodnocení a vůbec fakt, že film zapadl v propadlišti dějin. Geniální underground. 100%.(1.1.2010)

Dost průměrná australská variace na Sbal prachy a vypadni. Kdyby tam nehráli Ledger a Rose Byrne, tak by o tom dnes nikdo nevěděl. Jinak musím nesouhlasit s názorem dobytka, že Heath za svou kariéru nic lepšího nenatočil. Co takhle Temný rytíř, Legendy z Dogtownu, Zkrocená hora či Příběh rytíře? P.S.: Chvíli jsem si myslel, jestli ten týpek se zničeným obličejem není náhodou Bruce Campbell.(6.9.2011)

• - Spoiler: Televizní verze je oproti verzi, vydané na DVD, delší. V jeho závěru se nachází ještě Michaelův (Steven Vidler) návrat do pekla. (Terva)