Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O tom, jak to chodí v australském podsvětí, vypráví tato skvělá akční komedie. Devatenáctiletý mladík Jimmy, dítě ulice, aspirující na post mladého chuligána, ztratí deset tisíc gangsterských dolarů a musí proto udělat svou první banku, aby splatil dluh. Jimmy pracuje ve striptýzovém klubu, kde také dostane svou první velkou šanci vstoupit do světa zločinu a kde potkává Alex, dívku svých snů. Místní drogový dealer Pando poveří Jimmyho, aby dělal kurýra špinavých peněz. Vypadá to jako úplně jednoduchý úkol. Bohužel všechno jde špatně a smolnou hříčkou osudu mu peníze ukradnou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (42)

castor 

všechny recenze uživatele

Není lepší nápad, než jít s obálkou plnou peněz okukovat na pláž zadek Rose Byrne. Navíc se naháněč do erotického klubu a příležitostný poslíček Jimmy krapet spletl. Mladí pouliční chmatáci si tak přišli na 10 tisíc dolarů, které Jimmy potřebuje nějak splašit – ideálně (nevydařenou) loupeží. Prachy totiž patřily místnímu gangsterovi, jehož pohůnkovi (šachistovi i scrabblistovi) navíc Jimmy nevrátí luxusní fáro. Ano, Guy Ritchie nebo Pulp Fiction jsou cítit, přesto na to šli u protinožců po svém a od podlahy. Two Hands se v Austrálii staly hitem roku, pobavily diváky i oslovily kritiky, lákají na solidní drive i zajímavý kolorit postav. I když většina z nich kladných rozhodně není, jde spíš o ťulpase na scestí, kteří se snaží chytit svoji příležitost, která se už nemusí opakovat. Výsledek je milý i vtipný, svižně ubíhá a především byl průlomovou rolí pro talentovaného Heathe Ledgera, který dostal příležitost prokázat svou všestrannost a zasloužil si vstupenku do Hollywoodu, kde se vyhýbal škatulce krasavce a postupně si vybíral zatraceně zajímavé role. ()

LANSA 

všechny recenze uživatele

Film, který se z velké dálky otřel o novodobé gandsterky.Dokonce jsem se i několikrát zasmál, bohužel v momentech, kdy to nebylo plánovaný. Hrozně se mi líbilo, když si ten bakovní lupič dal po zlomení vazu pár minutek na oddech aby se následně mohl zapojit do přestřelky, či jak do kanclu největšího "bosse" pod sluncem chodí každej, jak do sámošky a to samozřejmě ozbrojenej a s úmyslem vymalovat "bossovým" mozečkem tuhle "luxusní" residneci, což se nakonec i povede. Abych jen nehanil, určitě jsem nelitoval že jsem to zkouknul, at už kvůli mladounkýmu Ledgerovi či pár zajímavejch scénkám (viz. saxofon atd.) ()

Reklama

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Musím souhlasit, že je to takové slabší Pulp Fiction po australsku, ale pořád hodně slušné. Samozřejmě,že jsem byla zvědavá na Heath Ledgera-co nám skoro poprvé předvede a nebyla jsem vůbec zklamaná. Stejně nadšená jsem byla z Bryana Browna/kterého od dob Goril v Mlze/ mám moc ráda a ještě nesmím zapomenout na půvabnou Rose Byrne. Jednoduchý příběh mladíka, který by rád k bohatství přišel, ale vydá se nesprávnou cestou a jako svou šanci vidí v možnosti pracovat pro bosse tamního podsvětí. Bohužel jeho první úkol mu nešťastnou náhodou nevýjde, přímo ho pose.. a Jimmiho příběh se roztáčí na plné koule. Líbily se mi i pasáže s tím tzv. mrtvým/nebudu prozrazovat kým/ bylo to příjemné zpestření. A slušná akční komedie. ()

Warsheek 

všechny recenze uživatele

Tuhle australskou gangsterku jsem si původně pustil hlavně kvůli Heathu Ledgerovi. Po jeho výkonu v Temném rytíři jsem chtěl vidět i jeho starší filmy. Začínám tedy u Two Hands. Po chvilce sledování mi připadá film příjemně uhlazený a mírně na mě "dýchá" atmosféra tamních ulic. To úplně stačí na upoutání mojí pozornosti, takže můžu v klidu vychutnávat příběh. Zjišťuji, že Ledger není to co táhne film, i když jsem v to trošičku doufal ( roli Jimmyho by stejně dobře zahrála spousta jiných herců, čímž nechci říct, že hlavní role byla zahrána špatně ). Děj postupuje dál, všechno je stále poutavě svižné, prolínání osudů postav je nematoucí a přehledné. U několika scén se směji, ale co mě totálně odbourává je moment, kdy Wozza v bance vystřihne držkopád, který by byl pro Zdeňka Srstku v jeho nejlepšich kaskadérských letech slušnou vizitkou. Hodně mě těší přítomnost postavy, kterou si může každý vyložit po svém a každý bude mít pravdu. Tahle gangsterka by se podle mě obešela bez lovestory, která tam je trochu navíc. I když o krásnou Rose Byrne bych ve filmu přišel nerad. Suma sumárum, příjemná hodina a půl u lehce stravitelného snímku, který rozhodně neurazí. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Inspirace tvorbou Guye Ritchieho a jmenovitě jeho slavným kouskem Sbal prachy a vypadni je zcela zřejmá. Je to snímek, který těží z popularity kriminálních filmů, kterou přinesl Tarantino a Ritchie. Patří spíš k průměru, za zmínku stojí výkon Heatha Ledgera, který už tehdy dokazoval, že má talent a našlápnuto k velké kariéře. Celkový dojem: 55 %. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama