poster

Trilogy of Terror (TV film)

Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1975, 72 min

Režie:

Dan Curtis

Kamera:

Paul Lohmann

Hudba:

Bob Cobert

Producenti:

Dan Curtis

Střih:

Les Green
(další profese)
 • gumli
  ****

  Tri sfilmovane poviedky od Richarda Mathesona,známeho spisovateľa horrorov.Prvý príbeh Julie je taký lepší priemer,druhý príbeh Millicent And Therese je slabší priemer a tretí príbeh Amelia je vysoký nadpriemer.Hoci je tento film vyrobený pre TV,je ozaj dobrý.Hlavne posledný príbeh s bábikou Zuni.Tá bábika bola ozaj desivá,s tými zubami vyzerala dosť strašidelne.A tie útoky na mladú ženu boli riadne agresívne.Prvý príbeh je skôr psychologický ako horror.Film stojí za pozretie,keď už nie prvé dva príbehy,tak posledný určite.Vo všetkých príbehoch hraje hlavnú postavu vždy tá istá herečka Karen Black,známa z horrorových filmov.(11.1.2010)

 • drankeryth
  ***

  Tri poviedky v tomto filme patria medzi priemer. Prva poviedka je o ucitelke Julie, ktora je vydierana jej ziakom. Nakoniec z toho vyplynie, ze ona tiez nie je svata a manipuluje takto s muzmi uz dlhsie. Druha poviedka je o dvoch sestrach, ktore sa nemaju prilis v laske. Nakoniec ta dobra zabije tu druhu sestru, tu zlu. Pravda je vsak ina a doktor povie ze to je len jedna osoba, ktora trpi rozdvojenou osobnostou. Tretia poviedka je o zene, ktora kupila drevenu babiku nejakeho domorodca, ktora za okamzik ozije a potom ide po krku vystrasenej zene. Nakoniec sa babika prevteli do tej zeny a caka na prichod svojej matky, ktora jej riadi jej zivot. Urcite nema v umysle s nom kecat, ale skor ju chce sprovodit zo sveta,,he he. Tie zavercne zuby v ustach zeny nemali chybu. A ten vyraz tvare posobil sialene. Tato posledna poviedka je z nich najlepsia. Zvysne dve su take skor obycajne poviedky a posledna je z nich najnapinavejsia.(28.12.2010)

 • eraserhead666
  ***

  Prvním dvěma příběhům už trochu škodí stáří, ne že by nebyly dobré, první se mi líbí hodně, u druhého je smůla, že pointu odhadnete zbytečně brzy, ale tyhle zápletky a pointy jsou dnes už poměrně běžné, nepřekvapivé a neoriginální. Věřím ale, že ve své době ještě měly svou sílu a já mám tyhle psychologické hrátky (obzvláště Julie) poměrně rád. Třetí povídka je pak krásně ujetá, ta soška vypadá skvěle a i pojatá je parádně. Představa, že mi něco takového pobíhá a vříská po bytě není moc příjemná. První povídka ****, druhá povídka 2.5*, třetí povídka ****.(24.1.2019)

 • Koly
  ****

  Osobně nejsem nějaký skalní fanoušek těchto počinů. Většinou totiž podobné trilogie dopadají spíš průměrně a jen zřídkakdy se najde vyjímka potvrzující pravidlo, jako je třeba BLACK SABBATH Maria Bavy. "Trilogie Teroru" patří spíš do průměrné kategorie, hodně dolů jí táhnou dopředu odhadnutelné závěrečné pointy. Ale na druhou stranu na mě velký dojem udělala poslední povídka, která mě i místy slušně vyděsila. Nikdy jsem si nemyslel, že na mě bude mít dřevěná soška s otrými zuby takový účinek.(30.11.2006)

 • Campbell
  ***

  Do filmu jsem se pustil poměrně s chutí, ale nemůžu říct že naplnil úplné očekávání, první příběh my přišel nejhorší a vypadal jak to nejhorší z Tales from the crypt, za to druhý už se docela pěkně rozjel a třetí je nejlepší a kdybych ho hodnotil samostatně dal bych mu 5*. Celkově se ale jedná o normální filmík který zkouknete za 70 minut uteče a vy na něj zapomenete, takže zlatá střední cesta 3*. Už se celkem těším na dvojku, na kterou se chystám.(PS: Karen Black je celkem pěkná).(25.2.2010)

 • - Snímek měl být původně pilotním filmem k seriálu. Ten však nebyl nikdy natočen. (Terva)

 • - Karen Black soutěžila o cenu TV Land v kategorii kasovní trhák týdne. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace