Reklama

Reklama

Trilogy of Terror

(TV film)

Recenze (10)

gumli 

všechny recenze uživatele

Tri sfilmovane poviedky od Richarda Mathesona,známeho spisovateľa horrorov.Prvý príbeh Julie je taký lepší priemer,druhý príbeh Millicent And Therese je slabší priemer a tretí príbeh Amelia je vysoký nadpriemer.Hoci je tento film vyrobený pre TV,je ozaj dobrý.Hlavne posledný príbeh s bábikou Zuni.Tá bábika bola ozaj desivá,s tými zubami vyzerala dosť strašidelne.A tie útoky na mladú ženu boli riadne agresívne.Prvý príbeh je skôr psychologický ako horror.Film stojí za pozretie,keď už nie prvé dva príbehy,tak posledný určite.Vo všetkých príbehoch hraje hlavnú postavu vždy tá istá herečka Karen Black,známa z horrorových filmov. ()

Koly 

všechny recenze uživatele

Osobně nejsem nějaký skalní fanoušek těchto počinů. Většinou totiž podobné trilogie dopadají spíš průměrně a jen zřídkakdy se najde vyjímka potvrzující pravidlo, jako je třeba BLACK SABBATH Maria Bavy. "Trilogie Teroru" patří spíš do průměrné kategorie, hodně dolů jí táhnou dopředu odhadnutelné závěrečné pointy. Ale na druhou stranu na mě velký dojem udělala poslední povídka, která mě i místy slušně vyděsila. Nikdy jsem si nemyslel, že na mě bude mít dřevěná soška s otrými zuby takový účinek. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Prvním dvěma příběhům už trochu škodí stáří, ne že by nebyly dobré, první se mi líbí hodně, u druhého je smůla, že pointu odhadnete zbytečně brzy, ale tyhle zápletky a pointy jsou dnes už poměrně běžné, nepřekvapivé a neoriginální. Věřím ale, že ve své době ještě měly svou sílu a já mám tyhle psychologické hrátky (obzvláště Julie) poměrně rád. Třetí povídka je pak krásně ujetá, ta soška vypadá skvěle a i pojatá je parádně. Představa, že mi něco takového pobíhá a vříská po bytě není moc příjemná. První povídka ****, druhá povídka 2.5*, třetí povídka ****. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jasně, dalo by se říct, že tyhle povídky už dne nejsou moc neoriginální, ale mají rozhodně svoje kouzlo, mají svou atmosféru, která je – pokud ne rovnou děsivá – velmi nepříjemná. Už jen to, co provede student s učitelkou. Není to nijak názorné, což je na jednu stranu trochu škoda, ale i tak byste si tohle sami prožít nechtěli. Excelentní je pak třetí povídka a výborný souboj se soškou i pointa příběhu. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Do filmu jsem se pustil poměrně s chutí, ale nemůžu říct že naplnil úplné očekávání, první příběh my přišel nejhorší a vypadal jak to nejhorší z Tales from the crypt, za to druhý už se docela pěkně rozjel a třetí je nejlepší a kdybych ho hodnotil samostatně dal bych mu 5*. Celkově se ale jedná o normální filmík který zkouknete za 70 minut uteče a vy na něj zapomenete, takže zlatá střední cesta 3*. Už se celkem těším na dvojku, na kterou se chystám.(PS: Karen Black je celkem pěkná). ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Karen Black soutěžila o cenu TV Land v kategorii kasovní trhák týdne. (Terva)
  • Snímek měl být původně pilotním filmem k seriálu. Ten však nebyl nikdy natočen. (Terva)

Reklama

Reklama