Případ zlaté husy

The File of the Golden Goose

Krimi / Thriller

Velká Británie, 1969, 109 min

• vesper001

Tenhle film se moc snaží být noir, ale bohužel je fade. A to i přes pěkné obsazení, pěkné klobouky a kolty proklatě nízko v podpaží. Příběh mě málem uspal a mimoto jsem zjistila, že se mi Yul Brynner mnohem víc líbí, když za kamerou stojí někdo, kdo už pochopil, že méně je více, a to především pokud jde o zoom a dermatologicky detailní záběry na póry v obličeji hlavní postavy.(2.5.2012)

Průměrné - vidět se vyplatí se kvůli netradiční roli Yulla Brynnera - zvládá ji, ostatně jako všechny ostatní, na výbornou.(6.8.2005)

• honajz

Poměrně nudné. Rádoby vtipná narace zde postrádá svůj důvod. Snímání scén je odcizené, a nemá ani nějakou atmosféru. Herecké výkony prkenné, a ani Yul Brynner nemá v podstatě moc co hrát.(27.7.2011)

Průměrný remake Mannova noiru T-Men (1947), který zdaleka nedosahuje kvalit svého předchůdce, jehož nádherný vizuál je zde nahrazen akčními, pouze "efektními" scénami.(10.4.2010)

• JohnSmith

To je tak blbá detektivka až to není možný. Brynner může být charismatický jak chce, ale to co ve filmu plácá a dělá je na pár facek. Ale na odpad to ještě nebylo.(27.1.2014)