poster

Futureworld

 • Česko

  Svět budoucnosti

 • Česko

  Budoucí svět

  (neoficiální název)
 • USA

  Futureworld

 • Velká Británie

  Futureworld

 • Velká Británie

  2002 A.D. Operation: "Futureworld!"

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1976, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Ripley
  **

  Zatímco Westworld byl přímočaře zábavný, Future se pokouší nabídnout mnohem komplexnější a mysterióznější zápletku. Bohužel. Dvojka technologicky svého bratříčka dokonce přestárla. O tom, že cameo Yul Brynnera je naprosto zbytečné, hlavní duo nesympatické, Futureworld funguje pouze jako nálepka pro diváky (do nového světa nahlédnete na pouhých pár minut) a šokující děj plný logických lapsů - nefungují, se nebudu raději více rozepisovat.(12.6.2016)

 • Oskar
  *

  "Nemáte se čeho bát. Lyžování na Marsu se neliší od toho na Zemi. Sníh je červený a gravitace třetinová, ale vaše lyže jsou tomu přizpůsobeny." Duchamorné pokračování problematického Westworldu. Blythe Danner a Peter Fonda jsou novináři a rádi by vyčmuchali, co že se to před lety v tom kovbojském parku stalo. Co udělají? Zcela nelogicky navštíví nově postavený Futureworld, simulaci života v budoucnosti. Do Westworldu se pak dostávají ve filmu nevysvětleným způsobem, asi jako by šlo o přechod z jedné ulice do druhé. Zdaleka nejhorší je ale to, že živí lidé běžně konverzují s roboty o tom, k jakému výrobnímu modelu patří, k čemu jsou naprogramováni atd. Podstata té atrakce je přitom v tom, že návštěvníci mají okolní fikci uvěřit, ne pořád myslet na to, že jsou mezi roboty. Takže i když je režie filmu možná o něco lepší než v prvním případě, scénář každou chvíli zakopne o nějaký lapsus v logice děje a celou věc zhoršuje ještě urputnou snahou svézt se na vlně postnixonovských konspiračních filmů typu Všichni prezidentovi muži. Peter Fonda se marně snaží být Jackem Nicholsonem, Blythe Dannerové se nedaří intelektuálně snížit na úroveň své postavy a Yul Brynner má jen křečovitě zdůvodněné cameo, aby bylo čím obhájit jeho přítomnost na plakátech. Pár separátních dobrých nápadů (třeba živé šachy) by si zasloužilo použití v lepším filmu. 20%(16.1.2011)

 • Han22
  ***

  Druhý díl Westworldu jsem před léty nesehnal, až nyní jsem ho viděl v premiéře. A říkám proč ne. Pár let po katastrofě v prvním díle jsou návštěvníci znovu pozváni do obnoveného zábavního parku a mezi nimi i dvojice novinářů, kteří se snaží vypátrat, co stojí za znovuotevřením parku. Hlavní dvojka je sympatický pár, sci-fi kulisy tak akorát, stejně jako tempo filmu a ke konci filmu, když je konečně odhaleno o co jde, je to pořádně napínavé. Navíc tu není tolik nevyřešených otázek jako v prvním díle. Podobný námět už tu byl, ale hádám, že Futureworld s ním přišel jako jeden z prvních. Jediné co nechápu je zbytečné cameo Yula Brynnera.(27.12.2015)

 • p6qwre
  **

  Hm, bohužel, do zajímavého sci-fi prostředí světa budoucnosti je zasazen velmi tuctový příběh s nevěrohodnými postavami. Zvědavost reportéra Chucka Browninga (nevýrazný Petr Fonda) je dosti nepochopitelná, jeho riskování iracionální. Není to ten typ hrdiny, kterému bych věřil, že je ochoten vsadit vše na jednu kartu a slepě jít za velmi mlhavým cílem, kterým je pro něj odhalení spiknutí skrytého za prosperujícím zábavním parkem Futureworld...Reportér následující instinkt proplouvá příběhem s notnou dávkou štěstí a vše směřuje k jedinému možnému vyústění...k vidění každý den minimálně 1x v každé z našich TV stanic...(28.5.2009)

 • corpsy
  ***

  Pokračovanie v tom pravom slova zmysle. Akčnejšie, veľkolepejšie, prekombinovanejšie. WESTWORLD z roku 1973 nebol nijakým prevratným dielkom, ale mal niečo do seba. A tak vznikol sequel, z ktorého sála tá pravá sedemdesiatková sci-fi atmosféra. Najviac ma asi mrzí ten zbytočný a hlavne trápny niekoľkominútový výstup Yula Brynnera v opakovanej úlohe pištoľníka z WESTWORLDU - vyzerá to ako jedno veľké WTF.(14.11.2011)

 • - První film, ve kterém byla použita počítačová neboli CGI animace. Využita byla ve scéně z řídící místnosti parku, kde lze na monitorech počítačů spatřit animace rukou a obličejů robotů. (Nerd4Dreaming)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace