kitano

Takmer do konca filmu som bol presveceny, ze film "odsudim" tromi hviezdami ako celkom slusny, avsak nicim vinimocny film, ktory ma par prijemnych, milych scien, ale aj dost otrepanych zanrovych prvkov, ktore zrazaju celkovy dojem. Zaver je vsak natolko skvely a natolko zmeni celkove vyznenie filmu, ze chtiac, nechtiac som tu stvrtu hvizdicku musel pridat. Aby som toho prilis neprezradil, budem citovat hlavneho hrdinu (mimochoom pribeh je podla skutocnej udalosti) : "Mam odvahu a chut bojovat az do konca". To vystihuje film jednoduchym a krasnym sposobom. Ak nahodou hladate nieco podobne, odporucam Fighter in the wind a Crying fist - skvele to korejske kusky podobneho razenia. (7/10) ()

Adrian

Boxerská životopisná dráma na juhokórejsky spôsob, inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktorých vyvrcholením bol 14.11.1982 zápas o titul svetového šampióna ľahkej váhy medzi Kim Deuk-kuom a Rayom "Boom Boom" Mancinim (syn slávneho Manciniho). Do uvedeného žánrového zaradenia neprináša zásadne nič nové, ale na druhej strane je v svojom priestore pevne ukotvená a fičí dopredu bez väčšieho zádrheľu. I keď pár obmien sa tu predsa len dočkáme, to by neboli predsa kórejci :-) , pričom sú to obmeny veľmi osviežujúce. Jednak je to ľahké pohrávanie s klišé daného žánru, kedy je do popredia v deji vyzdvihované občas to nečakané, kdežto tam, kde by sme čakali väčšiu popisnosť, prichádza k príjemným skratkám Výborny je aj hudobný podmaz, ktorý hlavne v prvej polovici známe scény tréningu zahaľuje úplne nečakanými motívmi do nového, osviežujúceho hávu (poteší aj jedna veľmi jemná variácia na Rockyho ústredný motív). K tomu si pridajte kvalitné herecké výkony, vierohodné prekreslenie postáv a záverečnú scénu, ktorá ukazuje, že nešlo ani tak o konkrétneho boxera, ale skôr o hold boxu ako športu celkovo. 90% ()

Al44...

Kvalitní zpracování životního osudu jihokorejského boxerského šampiona. Film jako takový působí standartním dojmem, místy obsahuje i poněkud nudnější pasáže. Co je však důležité je určité poselství, které snímek nabídne v samotném závěru. Doporučuji shlédnout ještě dokument o tomto boxerském finále, který je na internetu volně ke stažení a nabízí velmi zajímavé doplňující informace. ()