poster

Králové slunce

 • anglický

  Kings of the Sun

Dobrodružný

USA, 1963, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ***

  Celkom zaujimavy indiansky film z predkolumbovsekj ery. Je to sice trochu naivne jak Vinnetou, ale takym tym roztomilym spôsobom. Keby to obcas nemalo hluche miesta v ktorych sa len kecalo a nic poriadne nedialo, tak by som dal aj 4*. Ale akonahle doslo na nejake boje, tak bolo na co pozerat. Sice neboli nejak extra prepracovane, ale pacilo sa mi to mnozstvo statistov, ktore sa dnes uz tak casto nevidi. Celkovo je vyprava a technicka stranka stale pôsobiva. Z hercov tu ma najväcsi priestor ustredny milostny trojuholnik v ktorom dominuje indian Brynner. Vysledkom je prijemny indiansky film. 7/10.(17.5.2016)

 • Mariin
  ***

  Ve své době jistě úspěšný dobrodružný film z indiánského předkolumbovského prostředí, ale z dnešního pohledu s hodně naivním obsahem a poměrně zdlouhavým chodem. Znovu a znovu docházím k přesvědčení, jak geniální byl Harald Reinl se svým Pokladem na Stříbrném jezeře a Vinnetouem (rovněž vzniklým r. 1963), jehož děj je vlastně rovněž naivní, ale ten úžasný spád a romantika! Kam se hrabou Američani! Ovšem nutno uznat, že J. Lee Thompsonovi se o něco později opravdu povedl dobrodružný western Mackennovo zlato.(9.10.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Když mladý mayský král Balam (George Chakirismit) se svým lidem uprchl před mocným protivníkem, podařilo se mu po dlouhé plavbě přistát na zdánlivě neobydleném pobřeží. Zde do jejich zajetí upadne náčelník severoamerických indiánů "Černý orel" (Yul Brynner), který má být obětován mayským bohům. Balam mu však daruje život a získá tak mocného spojence... Barvitý dobrodružný film, v němž zaujme především zajímavé prostředí, Yulova lebka a "akční" hudební doprovod.(30.3.2005)

 • ELDoctorow
  **

  Z dnešného pohľadu samozrejme hrozne naivnučké a hlúpučké, ale tak kto by od toho aj čakal Apocalypto, všakže? V podstate je to taký Twilight roku ´63 - príťažlivá mladá žena sa nevie rozhodnúť medzi láskou dvoch mužov, z ktorých jeden pôsobí ako gay a ten druhý je indián pohybujúci sa po plátne výhradne od pása nahor nahý. Každý patrí k inému národu/rase, čo vzájomnému porozumeniu a šťastiu nijak neprospieva, no a všetci dokopy sa správajú ako úplní blbci. Celkovo otravná nuda z ktorej ma pravidelne preberala len chôdza Yula Brynnera, ktorá pôsobí cool v momente, keď má na sebe kovbojský ohoz a na boku kolt, no akonáhle ho z neho vyzlečiete vyzerá to akoby si pri jazdení na bizónovi uhnal vlka a mal k tomu ešte aj permanentne nasrané v menčestrákoch.(21.12.2014)

 • vesper001
  ***

  Mayové prchají před nepřáteli a objeví Ameriku. Jenomže místním indiánským starousedlíkům se úplně nezamlouvá představa, že by se na jejich území měla nasomrovat nějaká banda náboženských fanatiků. Náčelník Černý Orel se to mayskému králi pokusí vysvětlit ručně, leč padne do zajetí. Je raněn a v mayské osadě jej ošetřuje princezna, aby se hezky uzdravil a mohl zemřít mučednickou smrtí. Nakonec se ale bílý a rudý muž usmíří, stanou se div ne pokrevními bratry… a kdybych nevěděla, že je absolutně, ale absolutně vyloučeno, aby jeden scénárista opisoval od druhého, byla bych si to skoro myslela…:) Film trpí klasickými nešvary levnějších historických pohádek (spousta papundeklu, žádná malinovka, bitevní pole ihned po skončení válečného konfliktu dokonale uklizené...), a Yul Brynner je v podstatě jediný, kdo tu skutečně hraje – ale zato hraje tak dobře, že kvůli němu stojí film za vidění.(23.5.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace