V tajnosti

V tajnosti

In Secret

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Dávám pět hvězd, protože mě dlouho nenadchla podobná historická atmosféra, jaká byla v tomto filmu. Poctivá ponurá Paříž, zfilmovaný román Emila Zoly a naprosto přesní herci jsou jen hodně dobrý předpoklad pro dobrý film. Nicméně to, že příběh nepřináší nic objevného (i když Zola s podobně drsným příběhem jako první asi přišel) vůbec filmu neubírá na kvalitě. Naopak. Ze začátku se rozjelo drsné sexuální drama načichlé napětím, erotikou a chtíčem. Postupem času se ale roztočilo naprosto nekompromisní drama, u kterého jsem pomalu ani nedýchal, jak dychtivě jsem doufal v samotné rozuzlení. A herci tomu dodali obrovský punc kvality, přičemž mě silně překvapila jedna z Olsenek. Pamatuju si ji se ségrou jako holčičku, která mě jako dítě svými filmy bavila a najednou tu rozjíždí herecké orgasmy ve velkém. Stejně tak mě opět překvapila i Jessica Lange, u které mám pocit, že od doby American Horror Story ji vídám nějak moc často. A pokaždé v pozici toho nejlepšího, co daný film nabízí. A samozřejmě ani Oscar Isaac a Tom Felton nejsou pozadu. Jejich postavy jsou v tomto historickém příběhu naprosto perfektní. Co dodat…Mám rád filmová překvapení a tady jsem se jednoho dočkal. Naštěstí nevymřely a já doufám, že další náhodní kolemjdoucí tomuto filmu zvednou čísla. Zasloužil by si to.(22.8.2016)

Tereza, zaživa pohřbená v nedobrovolném manželství se zoufalcem Kamilem, uvidí záblesk na konci tunelu v podobě mužné siluety Laurenta. Ale v denním světle se vyjde najevo, že ani on není zrovna duševní šlechtic. Člověk se v duchu ptá, kam Zola na ty naturalisticky brutální a temné příběhy chodil. Filmová adaptace je stejně nepříjemná a pod kůži se zarývající jako její předloha. Ne, nemusím to vidět dvakrát.(20.8.2018)

Veľmi solídna historcká dráma , ktorá začína pochmúrne, čoskoro preladí na jemný erotický thriller a končí veľkolepo tragicky. Rozuzlenie som dychtivo očakával, už som jednu chvíľu prestal "Olsenke" rozumieť, hovorím si, však má všetko čo chcela mať..Najviac ma potešila J. Lange, výborná rola navyše profesionálny prístup hereckej legendy, takže spokojnosť. 80%.(25.7.2018)

Zola je moj obľúbený, takže aj keď som čítala od neho pár lepších kúskov, než práve tento, film ma nesklamal. Páči sa mi, že nemá problém so stvárnením ľudskej špiny úplne bez obalu. V každom diele jeho postavy bojujú a podliehajú svojim démonom, skoro akoby sa snažil poprieť desať prikázaní tak, že strká všetkým pod nos tú priepasť medzi tým ako ich v skutočnosti absolútne máme na háku, pretože sme skazení a lenivý až strach. Každý má šancu sa v jeho hrdinoch nájsť. Som presvedčená, že tam nájdete aj sami seba. Čo sa týka samotného filmu, nebolo to najhoršie. Herci ucházajúci a slizoun patrične slizký. Chromá starena tak trochu klišé, ale čo už. Celková spokojnosť.(25.12.2015)

Konečně pořádná adaptace Terezy Raquinové. Jako fanouškovi knihy se mi dostalo všeho, co jsem od toho očekávala - vzrušení, napětí, zklamání, bolest, paniku, beznaděj. Byla jsem zvědavá na Toma Feltona a na můj vkus se role Kamila zhostil bravurně. Zatím to vidím na 4*, uvidíme, co s mým názorem udělá čas.(1.7.2014)

• - Do role madame Raquin byla původně obsazena Glenn Close. (Fevas)

• - Trikovou supervizi i celou postprodukci kompletně zajistilo české studio UPP. (Minatory)

• - Do hlavní role se dlouho počítalo s Kate Winslet, pak ji ale nahradila Jessica Biel, přičemž Laureáta měl hrát Gerard Butler. Na podzim 2011 byli však přeobsazeni i tito herci, a to Oscarem Isaacem a Elizabeth Olsen. (Fevas)