Reklama

Reklama

V tajnosti

  • USA In Secret (více)
Trailer

Americké drama, inspirované skandálním románem Tereza Raquinová od spisovatele Emila Zoly, je příběhem o posedlosti láskou, která vyústí ve zločin a pomstu na společenském dně Paříže šedesátých let devatenáctého století. Tereza (Elizabeth Olsenová) je úchvatná mladá žena, která je nucena potlačovat svou sexualitu. Její panovačná teta, madam Raquinová (Jessica Langeová), ji vehnala do manželství bez lásky s neduživým bratrancem Kamilem (Tom Felton). Tereza tak musí trávit své dny skoro jako lazar. Přes den tvrdne za pultem malého obchůdku a po večerech sleduje paní domu, jak hraje se svými hosty domino. Vše se od základů změní, když Tereza pozná Laurenta (Oscar Isaac), Kamilova okouzlujícího přítele z dětství. Brzy si spolu začnou vzrušující, zakázanou milostnou aférku, která rozpoutá šokující sled tragických událostí, jež zasáhnou všechny zúčastněné. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

Morien 

všechny recenze uživatele

Inu, nejlepší adaptací této knihy i nadále zůstává jihokorejská Žízeň. Ačkoliv jsou všichni hlavní herci moji oblíbenci, tak tentokrát to bylo nějaké... unavené? Oscar i Elizabeth byli i v těch vášnivých pasážích jakoby mimo a nijak mi nenabídli možnost si děj spolu s nimi procítit. Jessica byla taková standardně dobrá, ale spíš upozaděná na úkor hlavní dvojice a tak mě taky moc neoslnila, i když její casting může představovat takové roztomilé mrknutí k Pošťákovi. Paradoxně nejlepší mi přišel Tom Felton, protože i v tom malém prostoru, který dostal, ve mně vzbudil největší citovou odezvu. Nevím proč paradoxně, asi jsem to slovo použila proto, že jsem očekávala, že ze všech čtyř bude právě on nejhorší herec. A ono ne. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Pro zpracování takovéto knihy bych si představoval výživnější a šťavnatější pecku, než které se mi dostalo. Isaac i Olsenka jsou v podstatě sázky na jistotu. U něj to víme už dávno, u ní teprve chvíli, přesto Elizabeth udivuje svojí hereckou vášní a nasazením. Bohužel mi však přisla vztahová proměna (klíčový element filmu i knihy) z velké lásky na velkou nenávist lehce zkratkovitá, s nedostatečným dramatickým obloukem. Jinými slovy nedůvěryhodná. Atmosferická Paříž plná klikatých uliček je skvělá, ale postavy se v ní trochu vytrácí do ztracena. Určitě k vidění, ale zdejší hodnocení tak nějak odpovídá. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Nemocný ňouma donese své (jím neuspokojené) manželce luční kvítí a s přiblblým výrazem ve tváři nezapomene upozornit: „Ale neříkej to matce, žárlila by!“ Prazvláštní trojúhelník – ona, on a jeho matka – naruší po přesunu z venkova do Paříže setkání se starým přítelem. Právě ten roztepe její stereotypní dny za pultem malého obchodu. A brzy roztřese i celé její tělo. Tajná láska vykvete velmi silně, stejně odhodlané budou i plány, co s nepohodlným manželem. Jenže krutý čin jim neprojde jen tak a záhy sotva poznají člověka, do kterého se tak osudově zamilovali. Špinavá Paříž téhle látce náramně sedí, atmosféra solidní, erotický náboj jakbysmet. Jen jsem měl přesto v některých pasážích pocit, že nějaký zkušenější tvůrce by si s látkou poradil lépe (myšleno tak, že scénář Charlieho Strattona podle Zolovy předlohy měl zrežírovat někdo jiný). Třeba takové ochladnutí citů milenců je až příliš náhlé a nevěrohodné (i když asi pravděpodobné), závěr pak trochu kazí předchozí dění na plátně. Herci jsou na jedničku: výborný je Tom Felton i Jessica Lange, Elizabeth Olsen si znovu krade své scény jen pro sebe. Jsem na vážkách, čtyři hvězdy ale nakonec dám. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dávám pět hvězd, protože mě dlouho nenadchla podobná historická atmosféra, jaká byla v tomto filmu. Poctivá ponurá Paříž, zfilmovaný román Emila Zoly a naprosto přesní herci jsou jen hodně dobrý předpoklad pro dobrý film. Nicméně to, že příběh nepřináší nic objevného (i když Zola s podobně drsným příběhem jako první asi přišel) vůbec filmu neubírá na kvalitě. Naopak. Ze začátku se rozjelo drsné sexuální drama načichlé napětím, erotikou a chtíčem. Postupem času se ale roztočilo naprosto nekompromisní drama, u kterého jsem pomalu ani nedýchal, jak dychtivě jsem doufal v samotné rozuzlení. A herci tomu dodali obrovský punc kvality, přičemž mě silně překvapila jedna z Olsenek. Pamatuju si ji se ségrou jako holčičku, která mě jako dítě svými filmy bavila a najednou tu rozjíždí herecké orgasmy ve velkém. Stejně tak mě opět překvapila i Jessica Lange, u které mám pocit, že od doby American Horror Story ji vídám nějak moc často. A pokaždé v pozici toho nejlepšího, co daný film nabízí. A samozřejmě ani Oscar Isaac a Tom Felton nejsou pozadu. Jejich postavy jsou v tomto historickém příběhu naprosto perfektní. Co dodat…Mám rád filmová překvapení a tady jsem se jednoho dočkal. Naštěstí nevymřely a já doufám, že další náhodní kolemjdoucí tomuto filmu zvednou čísla. Zasloužil by si to. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Prezident republiky a nejvyšší státní „notář“ předvedl v uplynulých dnech snad historicky první gesto za celou svou politickou kariéru, které si získalo mé neskonalé sympatie, a má v tomto ohledu mou věčnou podporu!! Proto považuji za nutné se za něj plně postavit proti všem těm šosáckým mrdkám, jež tvrdí, že jím v rozhlase pronesená malebná a naprosto vhodná slova „zkurvený“ a „kunda“ ihned po jejich zaznění morálně naprosto rozložila tuto společnost a uvrhla milióny našich ubohých, čistých a nevinných dětí to bahna úpadku a věčného zatracení. Myslím si, že určitě není výstižnějšího adjektiva než „zkurvený“, které by se lépe hodilo ke jménu Kalousek, a jsem přesvědčen, že by jej měly dokonale znát jako mantru všechny děti (a budoucí voliči) v republice. Ze srdce proto věnuji tento komentář panu prezidentovi, hrdě pokračuji v trendu, který hlava státu nastolila, a všem těm moralistickým buzerantům upřímně vzkazuji: „Běžte do piče!!!“. *** Myslím si, že Zola zanechal daleko poutavější díla ke zfilmování než příběh zoufale nemrdané Terezy Raquinové. Ta, proti své vůli provdaná za hnusného bratrance, převelice strádá tím, že nemá co do kundy, protože je manžel chcípák, šuká jen 29. února, a to pouze za předpokladu, že porazí v dominu všechny společenské hosty při pekelně nudném a unyle žvanivém odpoledním čaji. A tak Tereza vyřeší svou permanentní angínu klitoris vcelku přirozeně a nechá se vyprcat prvním cigošem, na kterého narazí. Kam to pak všechno vede, to by byl bojler, jímž bych vám dokonale zkurvil celou pojebanou pointu, avšak můžu vás ubezpečit, že ta historka o zpičené tchýni a zasrané tetě v jedné osobě stojí vcelku za vyližprdel a je ošoupaná jako štěrbina sestry Olsenové. Herecky však z mé strany vcelku bez výhrad, dokonce i slizký Malfoj se slušně našel, a nesmírně mě potěšila charakterní účast nejskvělejší bukvice světa – Meta Lukáše. Ale kde nic není, ani zmrd nebere, a tak ani slušný ansámbl nepřehrál předlohu, která je snad nudnější než ten bezesporu „zkurvený služební zákon“. Domnívám se, že i becherový Miloš by daleko více docenil třeba Emilova Zabijáka. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Trikovou supervizi i celou postprodukci kompletně zajistilo české studio UPP. (Minatory)

Reklama

Reklama