Za zelenými dveřmi

(festivalový název)
  • USA Behind the Green Door

Mladá a krásná dívka Gloria (Marylin Chambers) je unesena únosci a odvezena do soukromého sex klubu na severu San Franciska, kde se stane nakonec po všech útrapách největší atrakcí, neboť se ochotně zapojuje do nejrůznějších sexuálních aktivit. (Karlos80)

Bluntman

(FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2010) (Pop)art-porno BEHIND THE GREEN DOOR je spolu s DEEP THROAT a DEVIL IN MISS JONES považováno za stejně zásadní a efektivní jako vynález modré pilulky: pro žánr měly tyto filmy doslova erektivní účinky. I když se ale pomine historický kontext (porno filmy se z pro ně určených (porno a grinde house) kin dostávají do těch běžných, herečky se stávají hvězdami a jsou obsazovány do žánrově spřízněných snímků vyvolávajících vzrušení a napětí - v případě M. Chambersová do horrorů Wese Cravena a Davida Cronenberga), BEHIND THE GREEN DOOR stojí na rozdíl od výše zmíněných stále za pozornost. Z formálního hlediska a způsobu oslovování diváka se jedná o pozoruhodný počin, který na místo sledu aktů motivovaných příchodem postavy na místo pŕedvádí jeden dlouhý gang-bang, kdy unesená hrdinka objevuje svou sexualitu, což je podáváno jako flashback - vyprávění barmana v zaplivané hospodě. Zhmotnění mužských fantazií, jejichž vrcholem je "obsloužení" mužských účastníků představení všemi tělesnými otvory a za pomocí dalších orgánů jako ruce, je nevídaně vyvážené (Afroameričan, u kterého není upozorňováno na jeho potenci, postarší, orálně uspokojovaný pán a masturbující tlustá žena) a esteticky zajímavé. "Houpačková" scéna připomene Cirque de Soleil, zpomalené a pop-artově zbarvené záběry ejakulace vypadá zase jako něco od Warhola či z úvodních titulků hitchcockovských či bondovských dobrodružství. Vrcholem je závěrečná desetiminutovka, která po hard-core chlupatých sedmdesátkách přichází s takřka milostnou scénou snímanou v polodetailech a svým trváním i hudbou gradující akci je podřízena vnímání ženy. BEHIND THE GREEN DOOR tak představuje genderově vyrovnané porno, které je i dnes zajímavé nikoliv pro to, že penisy mají ofinu a černoši při lízání mají nafouknutá ústa jako Armstrong při hře na hudební nástroj, ale kvůli svým estetickým kvalitám. ()

Karlos80

Tento film by se dal v českém překladu přeložit něco jako "Za Zelenými dveřmi", snímek byl jedním z prvních erotických průkopníků tzv. "uměleckého porna, nebo-li jakési ho experimentu", který si kladl za cíl zpřístupnit erotické snímky běžným popcornovým divákům, a zároveň těžil se zájmu, který ve stejném roce vzbudil snímek "Deep Throat" ( Hluboké hrdlo 1972). Co do počtu odvážných scén a tvrdosti tohoto konkurenta značně pokoří, stavěl bych ho zhruba tak na stejnou kolej s "Devil In Miss Jones". Film má plných dvaasedmdesát minut, z toho nejméně šedesát se hromadně prosouloží (divoké orgie, Gloria se třemi muži, grupáč, žaludek se mě ale zvedal při pohledu na tu asi stopadesát kilo vážící ženskou s rukou v klíně). Tak zhruba do dvacáté minuty, působí film zcela nevinně (prakticky se v něm skoro vůbec nemluví, od Glorie jsem neslyšel ani slovo) a vy si myslíte že jste přišli jen na nějaké pantomimické představení, ale pak už to bez přestávky jede a jede. Skvělá je určitě i hudba (která se stupňuje právě souloží a následným vyvrcholením), dále třeba prolínání barevných psychedelických obrázků, vzpomalené záběry při ejakulaci apod. Elegantní pornofilm jak mu také bylo přezdíváno, tenkrát nešokoval jen názornými sexuálními výjevy. Na rozdíl od provokativních a smyslných hrdinek z jiných filmů té doby ať už mladších či starších, tak hlavní představitelka Marylin Chambers (u mě zatím NO.1 pornstar, předčila tak zatím i jiné hvězdy a dnes už legendy porno filmu Lindu Lovelace i Georginu Spelvin) ze sebe vyzařovala jak svěží tak i nevinný půvab, který ji v minulosti dokonce zajistil i roli v americké reklamě, na prací prášek, na praní dětskéh prádla. Film měl pochopitelně ve své době velké problémy s cenzurou a jako jiné byl dokonce na delší dobu soudně v několika amerických státech snad až někdy do poloviny osmdesátých let zakázán. ()

Slasher

Důkaz, že i v pornu se dá dobře zahrát. Je to dáno i tím, že je tu pomalu víc záběrů na tváře než na pohlavní orgány. Aniž by to vadilo. Hvězdou tedy Marilyn Chambers v roli unešené, šukané a ráno navrácené. Nechybí ani až experimentální stříkací zpomalovačky, nevázané orgie, pěkná muzika, prostě sedmdesátkový luxus jak má být. ()

Eddard

Marilyn Chambers je éterická, až si člověk říká, že v takovémhle "špinavém" filmu nemá co dělat... ale to je možná to, co ho i po těch pětatřiceti letech dělá tak... zajímavým :-P Sedmdesátky vrací úder. ()

Mulosz

Hodnotim samozrejme odvahu a prukopnicky potencial. Tezko bychom mohli hodnoceni pornofilmu zalozit na analyze pribehu:-) V porovnani s Hlubokym hrdlem je to krok kupredu. Jen tak nezapomenu na scenu, kdy je hlavni hrdinka zavesena nad podiem a jediny nevyuzity u ni zustava ritni otvor. Za psychadelicke pasaze taky palec nahoru. Nechybi sarkasmus - cernoch prichazejici na podium v uzkem pruhu svetla, sloni zena v publiku,... Na Festivalu otrleho divaka 2010 projekci vhodne doplnoval "predfilm" desetiminutove masturbace zeny v pozadi s zeleznicnim mostem spojujicim Smichov a Vysehrad:-) ()

Cimr

Tak straaašně nudné a natahované péčko jsem snad neviděl. Navíc je snaha míchat do toho art prvky, takže se dočkáme například snad desetiminutové scény ejakulace na Marilynu hlavu v různých barvách, zpomalení, zrychlení, otočení, rozdvojení obrazu... A co si budeme povídat, moc vzrušující to není. Hlavní roli zde má starší černoch s knírem v podvlíkačkách s dírou akorát na penis a v dalších rolích se tu objeví například: abnormálně tlustá paní, dámy s nevyholenými klíny, staří plešatí pánové... Pak se čeká na nějakou pointu a ona nepřijde. Asi byla zábava tento film natáčet (určitě si sežeňte, co o natáčení prohlásila tehdy 19tiletá Marilyn Chambers, např. "Když jsem viděla, že se ke mně blíží ten černoch se ztopořeným údem, věděla jsem, že tátovi se to líbit nebude.."), ale koukat se na něj, to je za trest. ()

VanTom

Mladá dívka je unesena a "za zelenými dveřmi", na pódiu exklusivního klubu, zažije nejorgasmičtější večer svého života. Stařičké filmové péčko (toho křoví! :-)) vlastně tvoří jedno dlouhé erotické vystoupení, přerůstající do masivní orgie publika (zahrnující i velice obézní paní). Tváří se až "artově", hlavně při bizarním zpomaleném vyvrcholení, vyluzujícím úsměv na rtech obrazovými efekty a gradující hudbou. Ovšem živočišné vzrušení ze sexu přenáší, přestože na současné standardy toho není přes prolínající se těla zas tolik vidět a častěji se zabírá extatická tvář Marilyn Chambers, než detail penetrace. ()

BuryGol

V tomhle filmu je víc bobrů, než v OBI. V porovnání s dnešnim pornem je to pravěk, ale taky je to průlomovej film. Pokus o nějaký umělecký ztvárnění se podle mě moc nepoved. No a hlavně-po chlupu v hubě může bejt blbě! A docela čumim, že Marilyn bylo v době natáčení o rok míň než mně. Respekt! Ale tohle dílko v mý sbírce pornofilmů a videí neskončí, není to úplně můj styl. Upřímně-Deep Throat byl lepší. Ne o moc, ale byl. ()

Kvítek

O tom jak POMALU a POTICHU žhavit hutnou erotickou atmosféru. Tohle mi poškádlilo erotogenní zóny tím správným způsobem, vrrr ! ()

papaguy

Art porno ze 70. let, které si uchovává část svého kouzla dodnes. Jak už to u experimentů s formou a žánrových průniků bývá, je poněkud problematické film zařadit či hodnotit. Pohybuje se na pomezí pornožánru a jakéhosi dramatu s kvazipříběhem, který je trošku zvláštní. Z výtvarného hlediska je to trochu nevyvážené a "přeplácané". Občas to připomíná studentské výtvarné cvičení, občas člověku klesne uznale čelist. Některé nápady působí svěže a vtipně i dnes. Některé bizarní scény bych si ale klidně odpustil. Titulky si k shánět není potřeba, moc se toho tam nenamluví.:-) ()

LudkovaLevaRuka

Ne tak zábavné jako Deep Throat, v mnoha ohledech však lepší-hezčí a sympatičtější herečka Marilyn Chambers, hudba gradující s děním, bizardní sexuální výjevy ... prostě zlatá éra filmů pro dospělé. ()

Stejšn

Tak ano, pár pornofilmů jsem už viděl. Některé byly úplně stupidní dějem, o to ale v erotických filmech moc nejde. Jenže tahle "lahůdka" je teda skutečně těžko stravitelná. Celé je to v podstatě jediná hromadná šukací scéna, která je ovšem mizerně nasnímaná (většinou má mezi kamerou a objektem někdo ruku, záda, rameno nebo něco). Půl času celého filmu je záběr na obličej hlavní "hrdinky", herci jsou vyloženě odporní až slizcí a celé to nefunguje moc ani jako porno, protože záběry jsou hrozné. A výstřik zpomalený na rychlost 1 snímek za sekundu, který je pak v obraze snad 5 minut - no co to mělo být? Megabobr hlavní aktérky by mi nevadil, prostě se to v 70. letech takhle nosilo, ale ten film nedoporučuju snad nikomu ani ze studijních důvodů. ()

FortKnox

Film jsem viděl opravdu velkou náhodou a nestačil jsem se divit cože se z toho vyklubalo. Erotické filmy z dnešní doby stojí za houby, ale tenhle ze sedmdesátých let je ještě horší. Dávám za jedna a to jen díky tomu, že v 72 roce tohle musela být opravdu velká pecka na kterou se stáli fronty. ()