Za zelenými dveřmi

(festivalový název)
  • USA Behind the Green Door

Mladá a krásná dívka Gloria (Marylin Chambers) je unesena únosci a odvezena do soukromého sex klubu na severu San Franciska, kde se stane nakonec po všech útrapách největší atrakcí, neboť se ochotně zapojuje do nejrůznějších sexuálních aktivit. (Karlos80)

Bluntman

(FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2010) (Pop)art-porno BEHIND THE GREEN DOOR je spolu s DEEP THROAT a DEVIL IN MISS JONES považováno za stejně zásadní a efektivní jako vynález modré pilulky: pro žánr měly tyto filmy doslova erektivní účinky. I když se ale pomine historický kontext (porno filmy se z pro ně určených (porno a grinde house) kin dostávají do těch běžných, herečky se stávají hvězdami a jsou obsazovány do žánrově spřízněných snímků vyvolávajících vzrušení a napětí - v případě M. Chambersová do horrorů Wese Cravena a Davida Cronenberga), BEHIND THE GREEN DOOR stojí na rozdíl od výše zmíněných stále za pozornost. Z formálního hlediska a způsobu oslovování diváka se jedná o pozoruhodný počin, který na místo sledu aktů motivovaných příchodem postavy na místo pŕedvádí jeden dlouhý gang-bang, kdy unesená hrdinka objevuje svou sexualitu, což je podáváno jako flashback - vyprávění barmana v zaplivané hospodě. Zhmotnění mužských fantazií, jejichž vrcholem je "obsloužení" mužských účastníků představení všemi tělesnými otvory a za pomocí dalších orgánů jako ruce, je nevídaně vyvážené (Afroameričan, u kterého není upozorňováno na jeho potenci, postarší, orálně uspokojovaný pán a masturbující tlustá žena) a esteticky zajímavé. "Houpačková" scéna připomene Cirque de Soleil, zpomalené a pop-artově zbarvené záběry ejakulace vypadá zase jako něco od Warhola či z úvodních titulků hitchcockovských či bondovských dobrodružství. Vrcholem je závěrečná desetiminutovka, která po hard-core chlupatých sedmdesátkách přichází s takřka milostnou scénou snímanou v polodetailech a svým trváním i hudbou gradující akci je podřízena vnímání ženy. BEHIND THE GREEN DOOR tak představuje genderově vyrovnané porno, které je i dnes zajímavé nikoliv pro to, že penisy mají ofinu a černoši při lízání mají nafouknutá ústa jako Armstrong při hře na hudební nástroj, ale kvůli svým estetickým kvalitám. ()

BuryGol

V tomhle filmu je víc bobrů, než v OBI. V porovnání s dnešnim pornem je to pravěk, ale taky je to průlomovej film. Pokus o nějaký umělecký ztvárnění se podle mě moc nepoved. No a hlavně-po chlupu v hubě může bejt blbě! A docela čumim, že Marilyn bylo v době natáčení o rok míň než mně. Respekt! Ale tohle dílko v mý sbírce pornofilmů a videí neskončí, není to úplně můj styl. Upřímně-Deep Throat byl lepší. Ne o moc, ale byl. ()

Slasher

Důkaz, že i v pornu se dá dobře zahrát. Je to dáno i tím, že je tu pomalu víc záběrů na tváře než na pohlavní orgány. Aniž by to vadilo. Hvězdou tedy Marilyn Chambers v roli unešené, šukané a ráno navrácené. Nechybí ani až experimentální stříkací zpomalovačky, nevázané orgie, pěkná muzika, prostě sedmdesátkový luxus jak má být. ()

Stejšn

Tak ano, pár pornofilmů jsem už viděl. Některé byly úplně stupidní dějem, o to ale v erotických filmech moc nejde. Jenže tahle "lahůdka" je teda skutečně těžko stravitelná. Celé je to v podstatě jediná hromadná šukací scéna, která je ovšem mizerně nasnímaná (většinou má mezi kamerou a objektem někdo ruku, záda, rameno nebo něco). Půl času celého filmu je záběr na obličej hlavní "hrdinky", herci jsou vyloženě odporní až slizcí a celé to nefunguje moc ani jako porno, protože záběry jsou hrozné. A výstřik zpomalený na rychlost 1 snímek za sekundu, který je pak v obraze snad 5 minut - no co to mělo být? Megabobr hlavní aktérky by mi nevadil, prostě se to v 70. letech takhle nosilo, ale ten film nedoporučuju snad nikomu ani ze studijních důvodů. ()

Mulosz

Hodnotim samozrejme odvahu a prukopnicky potencial. Tezko bychom mohli hodnoceni pornofilmu zalozit na analyze pribehu:-) V porovnani s Hlubokym hrdlem je to krok kupredu. Jen tak nezapomenu na scenu, kdy je hlavni hrdinka zavesena nad podiem a jediny nevyuzity u ni zustava ritni otvor. Za psychadelicke pasaze taky palec nahoru. Nechybi sarkasmus - cernoch prichazejici na podium v uzkem pruhu svetla, sloni zena v publiku,... Na Festivalu otrleho divaka 2010 projekci vhodne doplnoval "predfilm" desetiminutove masturbace zeny v pozadi s zeleznicnim mostem spojujicim Smichov a Vysehrad:-) ()

• První hard-core snímek v široké americké distribuci. (Karlos80)
  • Marilyn Chambers byla tváří reklamy „Jako mladá ostýchavá maminka, která používá prací prášek Ivory Snow na praní dětského oblečení“, a proto některé diváky šokovala, když se objevila v tomto filmu v roli Glorie. (Zetwenka)
  • Film byl zakázaný v Texasu v letech 1974 až 1982, Coloradu 1975, Georgii 1976 a Kalifornii 1979. (Zetwenka)