poster

Port of New York

 • Kanada

  Port of New York

Krimi / Film-Noir

USA, 1949, 79 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Bebacek
  ****

  Dva agenti z narkotického oddělení Treasury Department jdou po drogovém dealerovi (Yul Brynner ve své první roli). Dokumentární stylizace projevující se především v častých montážních sekvencích upomínajících na týdeníkové žurnály doprovázených voiceoverem anonymního božího hlasu, procedurální postupy, ale i typický noirový vizuál. Ze všech těch docu-procedurálních noirů nejvíce připomíná styl Mannova T-Mena. Btw. jeden z hlavních představitelů, Scott Brady (dvojník Joshe Hartnetta), si rok předtím zahrál v Mannově snímku He Walked by Night. Že by Benedek hledal inspiraci u Anthonyho Manna? Možná. Každopádně to ale nebyl žádný rutinér.(27.2.2010)

 • Campbell
  ***

  První film s Brynnerem, jen škoda že tu nehraje větší roli. Nicméně film je prakticky hlavně o konspiraci a agentech což není zrovna nejlepší protože takovéhle filmy, Campbelíčka nudí, nebylo to sice špatně natočené a příběh by obstál i dnes ale celý film mi byl tak nějak šumák co se stane. Navíc ten vypravěč a celkově styl o "dokumentovost" filmu spíše uškodil. Ale tak na jedno zkouknutí to jde.(1.1.2017)

 • dopitak
  **

  Nezáživný styl vyprávění, jemuž nevadí častý hlas vypravěče, jako spíš odtažitost od hlavních hrdinů. Přítomnost Yula může být pro někoho senzací, kromě pronikavých očí si totiž není vůbec podobný, je dost hubený a sako se k němu vůbec nehodí. Mrazivý hlas a pohled ale měl už tehdy. Od Lászla doporučuji spíš jeho prvotinu.(28.3.2016)

 • liquido26
  ***

  Semidokumentární noiry o agentech FBI v utajení nejsou mým šálkem čaje. Nicméně se tu nějaké zajímavé věci najít dají. Je to především přístav samotný, kde se děj odehrává a pak samozřejmě mladý Yul Brynner ve své první filmové roli (ještě s vlasy) :-)(5.7.2013)

 • Streeper
  ***

  Takový menší detektivní dokument / film. Navíc úplně první role Yula Brynnera, který si ve filmu střihl roli vraha a zahrál to vážně dobře.(19.11.2014)

 • vitekpe
  ***

  Sympaticka Lynne Carter jako Lili a Bryner jeste mladik se zbytkem vlasu... Docu-voicover mi tady prisel uz unavny... 3+(22.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace