• mustafa

Naprosto klasicky vystavěné sportovní drama, které nepřináší vůbec žádnou inovaci. Už tolikrát viděný příběh o podceněném sportovním družstvu, které navzdory nespočtu překážek (osobní spory, nepřízeň "mocných", sportvoní neúspěchy) vždy dovede najít cestu ven z těchto zapeklitých situací. Není to vyloženě špatný film, už jen kvůli problematizaci rasismu a vlastně vykreslení nových trendů v basketbalu. Film obsahuje hodně témat. Jenže není prvním a přiznávám, že nemám basketbal v oblibě. Čistě subjektivní zabarvení, ale je tomu tak, na basket se nevydržím koukat ani v televizi a vykreslování "amerického snu pomocí sportovního dramatu mi také nepřijde zrovna jako nejšťastnější řešení...(13.5.2007)

Nakoľko NCAA som nikdy nejako extra nesledoval, vôbec som netušil ako sa film bude vyvíjať a ako skončí. Téma basketbal a dráma sú veľmi dobrí kamaráti. Až sa mi nechce uveriť, že to takto bolo aj v skutočnosti. Ostatní píšu, že Josh Lucas v hlavnej roli bol zlý, mne sa ale celkom pozdával. A síce tento film ani príbehom, ani hercami, ani soundrackom nedosahuje na Coacha Cartera, basketbalovému nadšencovi sa to páčiť musí. Škoda, že chýbala výraznejšia herecká osobnosť (napr. Samuel L. Jackson) alebo skvelý soundtrack (Twista feat. Faith Evans - Hope). Josh Lucas - Don Haskins /:/ Derek Luke - Bobby Joe Hill /:/ Austin Nichols - Jerry Armstrong /:/ Jon Voight - Adolph Rupp /:/ Schin A.S. Kerr - David Lattin /:/ Alphonso McAuley - Orsten Artis /:/ Mehcad Brooks - Harry Flournoy /:/ Sam Jones III - Willie Worsley /:/ Damaine Radcliff - Willie 'Scoops' Cager /:/ Emily Deschanel - Mary Haskins /:/ Al Shearer - Nevil Shed(27.2.2014)

Komu připadají sportovní dramata již ohraná, vypovídající stále o tom samém a jako přehnaný americký sen, toho to zkrátka nadchnout nemůže...Ostatní si ale přiznají, že se jedná většinou o příběhy inspirované skutečnými událostmi a že to tedy není pouhým snem - ono se to skutečně může povést a povedlo. A i když to je mnohdy až příliš sladké a neuvěřitelné, proč o tom nevyprávět? Odjakživa se psaly hrdinské eposy, apod. Je-li to záznamu hodné, není divu, že to někdo zaznamená...A tento film je zkrátka v rámci daného žánru dalším povedeným snímkem, který nemůžeme podhodnotit pouze na základě averze k dané škatulce.(20.3.2011)

Nemá cenu si dělat naděje, už od uvodního songu je naprosto jasné, jak film skončí a jek bude mít následky. Co ale jasné nebylo, a já na to koukal jako tele na nové vrata, byly perfektní herecké výkony a kouzelná kamera, která vás doslova posadila mezi fanoušky, a Josh Lucas ve své životní roli. No prostě slast se na to dívat. I přes očekávaný konec mě napínavé chvilky držely ve varu, chvílemi i lehce nabudily, abych týmu z Texasu fandil. A například oproti Damned united má film grády, spád a prostě celkově odsypává a to nemůžu nechat bez povšimnutí.(10.3.2010)

Rovnako ako v mnohých skutočných športových filmov, aj tu dávam 4****. Obzvlášť sa mi páčila hudba k tomuto filmu. Inak opäť vydarený, a celkom kvalitne natočený film, ktorý ale viac krát asi pozerať nebudem, asi ako každý skutočný príbeh zo športového prostredia, pretože by som stratil "moment prekvapenia". :D 4**** a 72,276%(6.3.2009)

• Jon Voight

• - Do úlohy trénera Dona Haskinsa bol pôvodne nominovaný Ben Affleck, ale odmietol ponuku, kvôli prekrývaniu termínov natáčaní. (erapo)

• - Josh Lucas pribral 20 kilogramov, aby mohol hrať trénera Haskinsa. (erapo)

• - Jonovi Voightovi (tréner Rupp) boli prirobené umelé uši, líca a nos, aby sa viac podobal na skutočného Adolpha Ruppa. (erapo)