poster

Uchovat si tvář

 • USA

  Saving Face

 • Slovensko

  Zachovať si tvár

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 91 min

Režie:

Alice Wu

Hudba:

Anton Sanko
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (23)

 • Matty
  ***

  Spíš dojemné než úsměvné příhody několika Číňanek žijících v New Yorku. Ústřední dějová linie sleduje dva vztahy – mezi konzervativní matkou ctící tradiční konfuciánské zásady a její amerikanizovanou dcerou a mezi dcerou samotnou a její milenkou. Ano, je lesbička, jenže také matka skrývá jedno, pro ostatní nemilé, tajemství, totiž své nemanželské těhotenství. U citlivě, ne však sentimentálně, napsaného scénáře, se možná párkrát usmějete, ale jádro příběhu tvoří právě ony vztahy – rodičů k dětem, dětí k jiným dětem, celé společnosti k rodičům, dětem a jiným dětem. Pokud se snad zajímáte o život čínských lesbiček v Americe, můžete své studium začít tímto vesměs příjemným, nenásilným filmem. 60%(13.1.2007)

 • Malarkey
  ***

  Hezký a příjemný film, který konfrontuje dva naprosto rozdílné světy. Dvě kamarádky Číňanky a New York. Obě strany jsou dost zmatené a díky tomu vzniká řada komických událostí. Nenucený film v mnoha ohldch, který jak začal, tak i skončí, bez jedné zapamatování hodné scény, ale s příjemným úsměvem na tváři.(28.6.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,187,266Tržby Celosvetovo $1,236,518(25.2.2010)

 • IQ Tiqe
  ****

  Zajímavý nápad skloubit angličtinu s čínštinou do jednoho filmu. Milý snímek.(19.6.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  Morální kodex je podstata a vizitka každého lidského jedince. Uchovat si tvář, tak tahle formulace směřuje k potvrzování uvedeného, plus nekonečná řada otázek. Proč si uchovat tvář? Pro koho? Co je zač ten posuzovatel? Kdo je pro mě autorita a kdo směšným hmyzem líně lezoucím ve svém teritorii? Atd.(6.11.2010)

 • nash.
  *****

  Největším potěšením je film, o kterém nic nevíte, nic od něj nečekáte a on se před vámi z nenápadného poupěte rozvine do úžasného omamného květu. Tak jako neskutečně pohodový Saving Face, vybudovaný na amerických základech a využívající klasických „hollywoodských“ postupů, do nichž však vnáší tradiční prvky asijské kinematografie. Výsledek je překvapivě soudržný, poutavý a přes jistou hollywoodskou doslovnost současně asijsky jemný a civilní, střídmý v kulisách, promyšlený v detailech a nesmírně emotivní. Dojemný, přitom nesentimentální, oslovující nejen srdce množstvím emocí, ale i rozum celou řadou nahozených otázek na téma morálky, tradic, života, lásky a rodiny. Navíc se to vše daří poměrně dobře držet na uzdě v rovině uvěřitelně přirozenosti, která se zdánlivě bez námahy vyhýbá typické idealizované poloze sladké hollywoodské romantiky. A když si vezmu, že jde režisérský debut, nezbývá než smeknout.(11.11.2011)

 • Lenny.M
  ****

  Po dlouhé době konečně něco, co mě potěšilo, bavilo :))(14.5.2009)

 • numi
  **

  Každá nová generace válčí s generací přechozí. Nechápe, nebo chápat nechce, její zažité a dávno zastaralé předsudky a zvyky, a pokud vezmete v potaz fakt, že navíc žijete ve velké a svobodné Americe, tak je míra pochopení nejen nulová, ale dokonce někde hluboko pod bodem mrazu. Přesto vás tam někde vzadu, ve vašem svědomí, hryže malinkatý brouček, který vás nutí k pochopení a každé rozhodnutí vzpoury je více než jen těžké. A tohle všechno zasaďte do atraktivního americko-čínského prostředí, které je alespoň pro mě, laika, dostatečně věrně zachyceno, a máte solidní téma na zábavnou oddychovku. V hlavní roli září Michelle Krusiec, která je dokonale zvrhle "free" a Joan Chen v roli její matky jí skvěle sekuduje. Samotné jednotlivé vztahy otce s dcerou, matky s dcerou a dvou žen, milenek, jsou věrně podány a mají na oko přirozený průběh. Nejsou zbytečně idealizovány a nadsazovány a vše je tak snadno uvěřitelné. Bohužel je film emočně až příliš chudý a plytký a v žánru romantické komedie, ve kterém tvoří emoce více než polovinu celkového diváckého zážitku, je fakt, že mě tento snímek nechal naprosto chladným, bohužel rozhodující. [únor 2006](19.2.2006)

 • Damiel
  ****

  Dějová šablona filmu sice není – jak už to u romantických komedií bývá – nijak originální, přesto je Uchovat si tvář velmi příjemným filmem. Může za to jednak dobrá režie, neokoukané herečky (především) a pak také to, že režisérka zariskovala a polovinu dialogů nechala v čínštině.(1.12.2005)

 • hygienik
  ***

  Daniele Steelová odohrávajúca sa v čínskej štvrti. Nevravím, že Číňanky nie sú pekné, ale týmto vzťahovým (lesbickým) filmom by viac prospel psychologicky hlbšie rozpracovaný scenár, než exotické sociálne zázemie a neopozeraná farba pleti.(25.4.2010)

 • Lord.Jim
  *****

  Po dlouhé době velmi miloučký film.(3.4.2011)

 • bogomira
  *****

  Civilní, přirozené, hluboké, krásné.(13.1.2007)

 • TO
  ****

  Moc příjemná záležitost, o dvou lesbičkách a matce hledající manžela s dobrými hereckými výkony. Nádherný dojemný film, který vám rozhodně zlepší náladu. Jsem nadšen.(25.1.2006)

 • terunka003
  ***

  Pohodové, nenásilné, usměvavé, čínské. Pohodový výlet mezi čínskou komunitu v Americe, jejich generečními odstupy, pravidly a zvyky, které stále dodržují. Vztah matky a dcery je jako vystřižený z Gilmorek, čínské drbny, a trocha té lesbické lásky. Do toho opět tuny snězených čínských jídel. Film končí jak jinak než pozitivně. Herecké výkony vůbec nebyly špatné, Joan Chen je k nepoznání od své role majitelky pily. ..hmm, asi si zajdu na nějakou čínu..hodně používám slova odvozená od "Čína"..(7.11.2010)

 • dopita
  ****

  Nástin děje byl docela zajímavej: Americkej film plnej číňanů v Americe, režírovanej číňankou, o 48 letej těhotnej vdově (odmítající říct s kým) s dcerou, která je na holky versus tradiční čínský hodnoty, který se s tímhle ani trochu neztotožňují. Absolutně neznámý film se pro mě stal velkým překvapením. Je to v podstatě romaťák, skoro až doják řekl bych, okořeněný občasným humorem, kterej mě svojí bezelstností velmi mile překvapil. Režisérka šikovně a jistou rukou skládá jednotlivé scény, až se nechce věřit, že je to její debut.(23.12.2011)

 • sedlo03
  ****

  Super na relax. Zasmál jsem si a velmi mě to zaujmulo. Nwm co bych víc napsal, prostě kdo má rád romanticky, ne příliš vtipny a s trochou drma, komedie, a zaoberá se touto tématikou, tak si přijde na svoje. 75%(28.8.2011)

 • tranquill
  ****

  Milé, příjemné, romantické...i (melo)dramatické. Předsudky vládnou všude, natož v čínské komunitě, ale i tam čas vše napraví... P.S. Je neuvěřitelné, jak jsou ty Číňanky hezké a jak pořád vypadají mladě :-)(2.1.2013)

 • markotter
  ***

  Bohužel skoro všichni tvůrci se narodili v USA a ne v Číně, takže jediné, co je ve filmu neamerické, je vzhled herců a hereček. Jinak průměrná vztahová banalitka, pro mě i hůře stravitelná proto, že si myslím, že film byl primárně vytvořen pro ženy. A tak mě potěšila pouze jedna hezky udělaná lesbická scéna a závěrečná katarze hlavních hrdinek.(21.3.2013)

 • RobbieM@N
  ***

  Velice příjemný film, dobrá atmosféra, zástup krásných asiatek, hlavně Lynn Chen a Michelle Krusiec, ta druhá zmíněná neumí moc dobře hrát, ale aspoň to dohání vizáží, po celou stopáž sem se dobře bavil, ale že by film byl něčím vyjímečný to ne.(6.12.2008)

 • bobin
  **

  Lesba, nemanželské dítě, k tomu občasné dialogy v čínštině, snaha o komedii říznutou dramatem ...... prostě samá patologie a pomatenost. Veliice se divím vysokému hodnocení. Je to dílko na palici.(30.11.2011)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace