Reklama

Reklama

Uchovat si tvář

Obsahy(1)

Když 48letá vdova Hwei-Lan Gao (Joan Chen) oznamuje svému otci, který nemá ani špetku pochopení, že je těhotná, vyhání jí v návalu zlosti z domu a zakazuje jí vrátit se, dokud se nevdá nebo neprokáže neposkvrněné početí. Protože Hwei-Lan nemá kam jít, nastěhuje se ke své dospělé dceři Wil (Michelle Krusiec), doktorce z Manhattanu, která vůbec netouží mít spolubydlící. Zvláště poté, co se seznámila se svou přitažlivou mladou milenkou Viv (Lynn Chen). A tak Wil udělá to, co by udělala každá starostlivá dcera s těhotnou svobodnou matkou na krku. Dohazuje jí každého obstojného starého mládence ve městě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (27)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Morální kodex je podstata a vizitka každého lidského jedince. Uchovat si tvář, tak tahle formulace směřuje k potvrzování uvedeného, plus nekonečná řada otázek. Proč si uchovat tvář? Pro koho? Co je zač ten posuzovatel? Kdo je pro mě autorita a kdo směšným hmyzem líně lezoucím ve svém teritorii? Atd. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hezký a příjemný film, který konfrontuje dva naprosto rozdílné světy. Dvě kamarádky Číňanky a New York. Obě strany jsou dost zmatené a díky tomu vzniká řada komických událostí. Nenucený film v mnoha ohldch, který jak začal, tak i skončí, bez jedné zapamatování hodné scény, ale s příjemným úsměvem na tváři. ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Největším potěšením je film, o kterém nic nevíte, nic od něj nečekáte a on se před vámi z nenápadného poupěte rozvine do úžasného omamného květu. Tak jako neskutečně pohodový Saving Face, vybudovaný na amerických základech a využívající klasických „hollywoodských“ postupů, do nichž však vnáší tradiční prvky asijské kinematografie. Výsledek je překvapivě soudržný, poutavý a přes jistou hollywoodskou doslovnost současně asijsky jemný a civilní, střídmý v kulisách, promyšlený v detailech a nesmírně emotivní. Dojemný, přitom nesentimentální, oslovující nejen srdce množstvím emocí, ale i rozum celou řadou nahozených otázek na téma morálky, tradic, života, lásky a rodiny. Navíc se to vše daří poměrně dobře držet na uzdě v rovině uvěřitelně přirozenosti, která se zdánlivě bez námahy vyhýbá typické idealizované poloze sladké hollywoodské romantiky. A když si vezmu, že jde režisérský debut, nezbývá než smeknout. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Spíš dojemné než úsměvné příhody několika Číňanek žijících v New Yorku. Ústřední dějová linie sleduje dva vztahy – mezi konzervativní matkou ctící tradiční konfuciánské zásady a její amerikanizovanou dcerou a mezi dcerou samotnou a její milenkou. Ano, je lesbička, jenže také matka skrývá jedno, pro ostatní nemilé, tajemství, totiž své nemanželské těhotenství. U citlivě, ne však sentimentálně, napsaného scénáře, se možná párkrát usmějete, ale jádro příběhu tvoří právě ony vztahy – rodičů k dětem, dětí k jiným dětem, celé společnosti k rodičům, dětem a jiným dětem. Pokud se snad zajímáte o život čínských lesbiček v Americe, můžete své studium začít tímto vesměs příjemným, nenásilným filmem. 60% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Príjemný film bez vypätej scény alebo niečoho, čo by to posunulo to tragicko- dramatickej roviny. Hoci sú tu situácie a chvíle, kedy postavám nie je všetko jedno, jedná sa skôr o príjemnú, úsmevnú a hlavne nenásilnú komédiu s lesbickou tématikou. Herci v pohode, rovnako aj mini situácie - pozeranie telenovely, prvá pornokazeta alebo finále alá Amerika. V konečnom dôsledku má film ale výrazne americký naratív. Ale nevadilo mi to. Nejedná sa o žiadne veľdielo a Alice Wu si potrebovala v tomto prípade natočiť film v ktorom by sa mohla vyspovedať? ale má to v sebe veľa pozitívnych aspektov a vďaka tomu sa to stáva pozerateľným a v určitých chvíľach aj ľudským. Sú filmy, ktoré chcú byť podobne ladené a dopadnú podstatne horšie. A obidve hlavné dejové línia ( matka/dcéra ) sa skvelo dopĺňajú a každá má v sebe množstvo úsmevných miest. Na zabitie večera viac ako dostačujúce. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Jedním z producentů filmu je i Will Smith. (dopita)
  • Žena, která jí jablko v autobusu, je režisérka filmu Alice Wu. (misakurt)
  • Fotka Vivian, na které je jako malá v kanceláři dr. Shinga, je ve skutečnosti fotografie dcery Joan Chen (představitelka matky). (misakurt)

Reklama

Reklama