Uchovat si tvář

Will Smith, James Lassiter

Sabine Hoffman

Kostýmy:

Jill Newell

Hezký a příjemný film, který konfrontuje dva naprosto rozdílné světy. Dvě kamarádky Číňanky a New York. Obě strany jsou dost zmatené a díky tomu vzniká řada komických událostí. Nenucený film v mnoha ohldch, který jak začal, tak i skončí, bez jedné zapamatování hodné scény, ale s příjemným úsměvem na tváři.(28.6.2013)

Zajímavý nápad skloubit angličtinu s čínštinou do jednoho filmu. Milý snímek.(19.6.2009)

Velmi, velmi krásný film .. který každou minutou víc a víc získává tu správnou atmosféru a díváka jeho příběh pohlcuje, velmi krásně natočený lesbický příběh.(16.8.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,187,266Tržby Celosvetovo $1,236,518(25.2.2010)

Morální kodex je podstata a vizitka každého lidského jedince. Uchovat si tvář, tak tahle formulace směřuje k potvrzování uvedeného, plus nekonečná řada otázek. Proč si uchovat tvář? Pro koho? Co je zač ten posuzovatel? Kdo je pro mě autorita a kdo směšným hmyzem líně lezoucím ve svém teritorii? Atd.(6.11.2010)

• - Žena, která jí jablko v autobusu, je režisérka filmu Alice Wu. (misakurt)

• - Fotka Vivian, na které je jako malá v kanceláři dr. Shinga, je ve skutečnosti fotografie dcery Joan Chen (představitelka matky). (misakurt)

• - Jedním z producentů filmu je i Will Smith. (dopita)