poster

Emmetův cíl

 • Česko

  Emettův cíl

 • USA

  Emmett's Mark

 • Slovensko

  Emmettov cieľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 104 min

 • lennyd
  **

  Mladý detektiv Emmet Young (Scott Wolf) je otřesen, když se v nemocnici dozvídá, že trpí nevyléčitelnou chorobou, která bude v krátké době znamenat velmi bolestivý konec. Když se svým trápením svěří náhodnému cizinci v baru, ten mu nabídne možnost řešení - najme neznámého vraha, který ukončí Youngův život nečekaně a velmi rychle. Jenže když se o pár dnů později Young dozví, že mu v nemocnici vyměnili výsledky a že nemocný není, začíná boj o holý život ... Film se skládá ze dvou linií, z nichž každá - sama o sobě - by nemusela být špatným filmem. Na jedné straně Emmetova nemoc a objednaná vražda, na druhé straně sériový zabiják mladých žen a pátrání po něm. Jenže někomu to přišlo slabé, tak obě linie smíchal do sebe (a to ještě tak, aby se náhodou neprotnuly), čímž z filmu vznikl ne moc zajímavý slepenec. Po herecké stránce není filmu moc vytknout - snad jen bych dal větší prostor Gabrielu Byrnemu...(31.12.2010)

 • Campbell
  **

  Bohužel i přes sympatické herecké obsazení se film umě jeví jako podprůměrný thriller se zajímavou zápletkou, nic méně dost nevyužitou. Byrne je solidní a Roth je úžasnej, ale bohužel mě moc nezajámalo co se bude dít. Protože se mi zdálo že se půlku filmu neděje vůbec nic. Režie je sterilní a nevýrazná jako samotný film, prostě zklamání ale ne zas tak velké.(2.6.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Probudit se jednoho dne v dobré náladě a   chvilku poté se dozvědět o smrtelné nemoci   zahýbá s každým. I hlavní postavě tohoto   snímku, který si na sebe vlivem své diagnózy   zaplatí zabijáka. Jenomže pak se dozví, že   šlo o omyl. Diagnóza patřila jinému. Námět   vyvolává dojem, že se bude jednat o slušný   akční snímek, ale bohužel, tomu tak není.   Vyprávění je pomalé s mírnou temnou   atmosférou. Psychologické motivy a krimi   dějová vedlejší linka poukazuje na životní   etudy dotčeného a nic víc. Použitá hudba má   moc uspávat, takže koho nezaujme příběh, je   ztracený. Snímek není natočen špatně, ale   chtělo by to více života do toho umírání.(28.2.2015)

 • klerik
  ***

  VRAŽDA PODĽA PLÁNU+NEĽÚTOSTNÝ SÚBOJ :) Pomerne veľké prekvapenie. Film síce pôsobí televízne, že až, ale mňa celkom pobavil (v tom dobrom zmysle). Pár vecí by sa zišlo lepšie vysvetliť - hlavne Gabriela Byrnea mohli viac využiť. Scott Wolf pomerne dobre zvláda svoju dospelú úlohu a môj obľúbený Tim Roth je skvelý aj keď skoro nič nehovorí. Film má dve dejové línie hlavne preto, aby to vyšlo na celovečernú stopáž, ale časť "Roth vs Wolf" bola pre mňa ako pohladenie :) Takže hľadanie sériového vraha krížené s hľadaním chlapíka, ktorý vás chce zabiť...(19.6.2006)

 • Ssoumess
  **

  Velice zajímavý námět, který by zabit plochým příběhem. Hlavní postavy nebyly popsány do hloubky, naopak se ve filmu vyskytuje třistašedesát vedlejších postav, které děj vůbec nikam neposunou a jsou uplně zbytečné. Hlavní zápletku prolíná druhá hlavní dějová linka, která je uplně nedotažená (a hlavně už u první mrtvoly víš jak to Emmet vyřeší). Mělo to asi působit revolučně, že se hlavní hrdina vyskytuje ve dvou příbězích zaráz, ale výsledek byl velice rozpačitý a rušivý. Roth a Byrne jsou kvalitní herci a svým umem pozvedají tento snímek z bahna. Nicméně jejich postavy byly tak špatně napsané, že ani po druhém shlédnutí jsem nepochopil motivaci ani jednoho z nich. Připadalo mi, jak kdyby kvalitní půlka filmu (kde se objasňuje jejich motivace) byla narychlo nahrazena alternativní půlkou filmu (kde se potkáváme s různými komparzisty, kteří nám nesdělí žádné nové info ani k jedné z dějových linek). Většina filmu mi připadala jako náhodný sled rozhovorů se "svědky", chození a utíkání odnikud nikam, zbytečné telefonování a ukazování náznaků ničeho. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat, který by alespoň jednu část objasnil, ale ono prd. Dopadlo to přesně jak jsem čekal po přečtení obsahu, neřku-li ještě blbějc. Na konec se ještě musím zmínit o hudbě, kterou snad dělal někdo kdo z toho filmu neviděl ani vteřinu. Před shlédnutím tohoto díla jsem nevěřil že v profi produkci lze dosáhnout absolutního nesouladu mezi obrazem a hudbou. Lze. Za příklad bych uvedl scénu Emmetova zběsile paranoidního útěku městem plným vrahů a závěrečný "rozhovor" mezi hlavními hrdiny. Hodně špatně. 4/10(6.7.2010)