Loď duchů

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

Hpatrik

Viděno již po druhé, poprvé to bylo někdy po vydání na DVD, a tenkrát to na mě hodně zapůsobilo. Teď už z toho tak nadšený nejsem, ale i přes ten slabý scénář, a plno logických kiksů, mě to hlavně díky zajímavému obsazení docela bavilo. ()

Zombo

Od velice slibného začátku se sekačkou v podobě ocelového lana se celá Loď duchů (originální název, jen co je pravda) plní béčkovou a místy až céčkovou vodou, která ji nezastavitelně táhne ke dnu. Občas ji sice odčerpává kvalitně natočená hororová scéna, ale spíš pobaví než vyleká (viz. červy, kostra holky, bazén). Pochválit nemůžu ani příběh, který má v určitých pasážích něco do sebe, avšak ke konci působí dost směšně. Za zmínku možná stojí vcelku dobře zpracovaný flashback událostí a la "kill 'em all, we wanna gold". Půl hvězdy navíc za Francesku. ()

Gardenboy

Mne sa to páčilo.....pointu som síce odhadol dávno pred tým ako naozaj prišla, ale osobne mi to nevadilo....splnilo očakávania ()

Arequipa odpad!

Stupidní horor, u které jsem se spíše ironicky usmíval, než bál. Sem nemohu dát ani tu jednu symbolickou hvězdičku... ()

Sosak

Uspávající pokus o horor, tentokrát na lodi. Pár duchů, něco krve, však to znáte. Nejde o nic výjimečného, dokonce ani o nic průměrného - kromě úvodní scény s utrženým lanem se budete kousat nudou i za ušima. Neúčinný pokus o šokující pointu vás nedokáže probudit stejně tak jako nezajímavé smrti hrdinů. Druhým plusíkem, který se ve filmu krčí je hudba u sanitky v samotném závěru. Takže teoreticky stačí si pustit prvních deset a posledních pět minut. Zbytek je vyplňující vata. ()

BLADER

Tak, toto bol skutočne prvý horor, ktorý som v živote videl a musím povedať, že som bol teda riadne ohromený. Časť z tých pocitov ešte stále zostala vo mne. Aj keď tento film nie je žiadne veľdielo, je to veľmi, naozaj veľmi efektne natočené, pričom v pamäti zostáva hlavne úvodný masaker a potom celková "rekapitulácia" na konci. Aj keď, úprimne musím priznať, že potom, čo som začal sledovať horory častejšie, už mi tento film nepripadá byť až taká bomba. Aj keď... nemám proti nemu nič. ()

Alexandre

Milé překvapení. Podle zdejšího hodnocení jsem si od toho sliboval něco úplně jiného, ale tahle duchařina na mě působila chvílemi pěkně (ne)příjemně a bavil jsem se u toho obstojně. 60% ()

haWranka

Ale proč ne. Na nic si to nehrálo, nijak moc jsem se nenudila, postavy byly vcelku sympatický (i když záporák trochu nemastnej neslanej) a úvodní scéna se strunou byla přímo výborná. Když tak koukám na to zdejší hodnocení, tak možná jedu trochu vysoko - připisuju to tomu, že jsem předtím viděla Metro a to bylo mnooohem horší. ()

Argondia

Kdysi jsem viděla a pamatovala si jen úvodní scénu se strunou a velmi okrajově hlavní zápletku. Rekapitulaci jsem si dala kvůli Desmondovi Harringtonovi, který zde má krásnou, zdánlivě vedlejší roli. Možná tento film není originální skvost na prvních místech žebříčků, ale rozhodně to není tak bezduchá, tuctová kravina, jakou jsem čekala dle hodnocení. ()

bono22vox

Pokus o přesun příběhu o strašidelném domě doprostřed oceánu. A? Nezdařilo se... Vlhká a studená atmosféra vraku kdysi krásné lodi a pár slušných ,,lekacích´´ scén zdaleka nestačí... ()

GTS_PUNK

Kdesi uprostred mora sa po štyridsiatich rokoch zjaví stratená loď. Prvotne neznámy chlapík to len tak v bare povie skupinke morských vlkov, s ktorými sa vydáva danú loď hľadať. Akonáhle na ňu počas filmovo atmosferického dažďa narazia, netrvá dlho a už sa prechádzajú po jej útrobách s tým vedomím, že sa jedná o loď, o ktorej sa tradujú mnohé historky. Vyložene dobrý pocit z nej nemá nikto, niektorí dokonca vidia prízraky a začínajú sa báť. Oprávnene. Ale až potom, ako nájdu v podpalubí zlatý poklad nevyčísliteľnej hodnoty, sa začnú báť všetci. Na strach je však už neskoro. Časť tohto filmu som pred rokmi videl na jednej z komerčných televízií, ale vtedy som mu nevenoval značnú pozornosť a prepol som ho. Teraz som si na neho akosi spomenul a rozhodol som sa, že si ho pozriem, aby som zistil, čo je zač. Už pred pustením som vedel, že sa jedná o klasický B-čkový horor, od ktorého sa nedá veľa očakávať. Moja predtucha sa nakoniec aj naplnila, ale vyznela ešte horšie, než som očakával. Už od začiatku som si nedokázal nájsť cestu k žiadnej z postáv a plejáda neznámych druhotriednych hercov, ktorá ich stvárňovala, ma neoslovila. Bez urážky. Podobným štýlom som tak vnímal aj príbeh. Nezáživný od samotného začiatku, veľmi pomaly sa rozbiehajúci a celkovo nemastný-neslaný. Veľmi slabé aj na žáner hororu, ktorý je týmito "kvalitatívnymi" znakmi povestný. Slabé "ľakačky" - vizuálne aj časovo predvídateľné, doplnené o snahu zvukovo vydesiť. Bohužiaľ, alebo našťastie, som sa nezľakol ani jedenkrát, čo je pri horore určite zlyhaním zo strany tvorcov. Za pozitíva by som označil tri veci. Vysvetlenie hlavnej pointy celého filmu ponúkajúc najzáživnejšie zábery za celých 90 minút, ďalej sympatickú mladú Emily Browning a v poslednom rade ešte tých pár sekúnd, kedy boli Francesce Rettondini vidieť prsia. To je všetko. Ghost Ship zo začiatku síce preukazuje možný potenciál, ale ten je v priebehu niekoľkých minút potopený na dno oceánu a celkovo sa tak jedná o veľmi slabý filmový kúsok. Príbehovo, herecky, výpravou, atmosférou a tak by sa dalo pokračovať ďalej. Osobne doporučujem sa tejto lodi na filmovom mori vyhnúť veľkým oblúkom a zakotviť pri niečom, čo nenudí od začiatku do konca. Ok, už bolo tých trápnych námorníckych slovných hračiek dosť. ()

Grogan

Proti proudu tu na csfd jsem celkem často, takže půjdu i tady. Přišlo mi to jako docela atmosférickej snímek, párkrát jsem se slušně lekl, ani herecký výkony mi nepřišly špatný, prostředí loďi zajímavý. Sice to bylo dost předvídatelný a pár děr v ději by se taky našlo, ale celkem slušný béčko, kterýmu ty 4 dám. ()

gemi

Tak tohle jsem viděl snad někdy před patnácti lety tuším na DVD. Kupodivu jsem si celou tu dobu pamatoval scénu s řezajícím lankem z paluby, ta je celkem nezapomenutelná. Není to žádný zárak, protstě takový průměrný horor, který je tady ale dost podhodnocený. ()