Yeogogoidam doobeonjjae iyagi

Memento Mori

Whispering Corridors 2

Whispering Corridors 2: Memento Mori

Horor / Romantický

Jižní Korea, 1999, 97 min (Director's cut: 186 min)

Yoon-soo Kim

Seong-woo Jo

Príbehovo úplne indiferentné k prvému dielu Whispering corridors (spoločným znakom je tu hlavne školské prostredie a temná hrozba). Mladé dievča nájde tajný denník, písaný jej dvoma lesbickými soplužiačkami. Krátko na to, začne trpieť zvláštnymi halucináciami a jedno z lesbických dievčat zomrie....alebo je to všetko inak? :-) Ako trefne poznamenal jeden užívateľ na inom filmovom serveri, Whispering Corridors (aka Memento Mori) v sebe veľmi jemne kĺbi strach a napätie pôvodných Whisperring corridors s tajomnosťou, až akousi zasnenosťou Coppolovej The Virgin Suicides. Väčšina filmu sa odvíja v pomalom tempe, do ktorého občas vpadnú razanté, známe ázijské "shock system" sekvencie, ktorého so záverom naberajú na intenzite (konkrétne jedna z nich ma dostala skoro zo sedadla...).(10.1.2005)

• Ruut

Doufám že už nikdy v životě nebudu trávit sobotní večer sledováním korejského psychologického drama ze života patnáctiletých lesbických školaček avizovaného klamně pořadateli jako hororový klenot. Určitě má tenhle film své kvality, které h ořadí do šedého průměru, ale já jsem se rozhodl takhle radikálně hodnotit vzhledem k nevhodnosti jeho uvedení v rámci Filmasie 2008, kde zablokoval místo mnoha a mnoha lepším filmům. ------ A to tam byl ještě druhý film, který ani nemá na CSFD profil a stejně "kvalitní" jako tento. Mějte mě za kulturního barbara, ale snobské bláboly fakt nemusím. A to jsem si ještě po cestě pryč vyslechl kecy typu: Nepochopil jsem to, ale líbilo se mi to :-)(7.12.2008)

„Kecy typu: nepochopil jsem to, ale líbilo se mi to“ můžu skoro podepsat ;-) (Ale zas tak nepochopitelné to není, to spíš vyznat se v těch dívčinách může být pro našince místy obtížné.) Označení horor je opravdu dost zavádějící, první cca hodinu se hororového neděje vůbec nic a i pak je hororových prvků poskrovnu. Jedná se spíš o citlivou, zajímavě natočenou sondu do duší několika korejských puberťaček a jejich vzájemných vztahů - po zhlédnutí Into the Mirror a tohoto mám pocit, že míchání civilního společenského dramatu s hororovými prvky je korejská specialita. Dávám 4*, ale zcela chápu i 1* nebo odpad, tenhle film vás buď osloví svou atmosférou a pak mu leccos odpustíte nebo ho odvrhnete jako škváru.(24.1.2009)

Jestli se nevylučují slovní spojení inteligetní/někdy až řekněme "intelektuální" - teenage - "horror" => toho tam bylo vskutku málo. Zajímava kamera, zajímavá práce se střihem, zajímavá práce s vyprávěním, než to člověk zvládl pobrat, chvíli to trvalo, i když příběh je veskrze triviální a nebýt těch srand s flashbacky a zjeveními a pasážemi, které v toku času měly být zcela jinde, tak by to byla nuda. Ale bylo to působivé, někdy trochu mrazivé a někdy hodně blbé. A to je asi vše.(8.12.2008)

Smutné a lyrické drama s lehkou příměsí duchařiny, o nešťastné lásce, jež jde až za hrob. Min Hyo-shin a Yoo Shi-eun se mají rády a před svým okolím to neváhají dát i přes posměšky najevo. Ale když láska jedné z nich k té druhé přeroste až v nezdravou závislost, začíná se schylovat k tragédii. Shi-eunina spolužačka Min-ah náhodou objeví jejich deník a postupně se ponořuje do jejich komplikovaného vztahu, přičemž o nepříjemná překvapení nebude nouze. Lekaček ve filmu, stejně jako v prvních Whispering Corridors, moc není, ale jsou povedené a vhodně dotvářejí jeho tajemné a tesklivé naladění, které umocňuje i krasná hudba, za níž by se nemuselo stydět leckteré melodrama. Narozdíl od prvního dílu mě druhé Whispering Corridors překvapily, a to velice mile.(3.11.2005)