Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na podzim roku 1994 tři talentovaní mladí filmaři odešli do lesa natáčet dokument o legendární místní bosorce. Pak ale zmizeli beze stopy a už je nikdo nikdy nenašel... Jejich film, který byl nalezen v lese vydělal obrovskou spoustu peněz. Jak se to stalo? Nevíme. Na podzim roku 1999 další tři mladí filmaři odešli do lesa zjistit, co se stalo s těmi třemi nešťastníky před pěti lety, ale zmizeli také. Proč se všichni hrnou do lesa? Jsou opravdu lehkomyslní? Můžete zjistit, co se stane, když mladí filmaři začnou mizet uprostřed lesů, domů, supermarketů a veřejných parků... (Vapet Production)

(více)

Recenze (80)

Mi Nü-Chai odpad!

všechny recenze uživatele

Paneboženanebesích! Škoda, že tu neexistuje ještě horší stupeň než 'odpad!', anžto tahle zhovadilost jej dalekosáhle překonává. Nechápu, jak se u tohoto mohl bavit i někdo jiný, než retardový černoch. Vlastně nechápu, jak to někdo vůbec mohl vidět celé. Přiznávám se, že asi po půl hodině nevěřícného zírání jsem to začala přetáčet, hádám, že mě tento postup o nic zásadního nepřipravil. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Zajímavý počin, který si ale nejvíce užili samotní tvůrci. Ti zvolili poměrně neokoukaný přístup - místo jednoho příběhu se scénami parodujícími původní Blair Witch vytvořili scének několik, s různým obsazením a v různém prostředí (hehe), toto pásmo pak propojili gagy s běžící kamerou v lese, která se zastaví vždy jen na pár vteřin (třeba na stole, za kterým sedí Big Foot) a scénkami z dalších dvou "pořadů" - v jednom se zpovídají slavní filmoví vrazi, ve druhém na způsob teleshoppingu propaguje ženská prapodivné předměty za přemrštěnou sumu. Následující pasáž obsahuje spoilery, ale třeba se díky ní najdou zájemci, kteří film přece jen budou chtít shlédnout. Samotných příběhů utahujících si z originálu je šest - The Watts Bitch project, odehrávající se v ghettu a který mi přišel nejvtipnější (a ne jen proto, že štáb je okraden přímo v průběhu natáčení o kameru, nocují na ulici, bloudí kolem té samé prádelny a nakonec jim ukradnou stan hned poté, co z něj ráno vylezou), The Griffith witch project, kde si holčina vymyslí legendu o šílené herečce co vraždila rivalky pod hvězdárnou, na které se natáčel Rebel bez příčiny - a její štáb si z ní dělá jen srandu, poněkud trapný segment s Pauly Shorem (kdo ten chlap je), který tvrdí, že se zúčastnil castingu na původní film a pak si na natáčení hraje sám, nechá si kapat do očí umělé slzy a snaží se osouložit přítelkyni trpaslíka, která nemluví proto, že na mluvení už nezbyly peníze, přičemž stan si postaví přímo v kině), trapný Blair Underwood project, ve kterém se tři herci vydají hledat zmíněného člověka a nabídnout mu scénář, The Bel Air Witch project, kde se účastníci pohybují po místě obydleném celebritami (a ráno se jim před stanem vyvenčí pes, skeč "tohle tu ráno nebylo" mě dostal do kolen) a nakonec Willie Witch project, kde jsou účastníky jen černoši. V kině by tento pokus neměl nejmenší šanci, na videu s partou kamarádů - hlavně těch, kteří měli vůči Blair witch určité výhrady - by to nemuselo být zas tak špatné. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Výborně, ano, tvůrci tohoto snímku vystihli veškerou debilitu Záhady Blair Witch a ukázali ji v plné nahotě. Proto chápu ty odpady, někdo někomu sáhl na kultovní kyblík. Samozřejmě ani tohle není film (stejně jako ZBW, resp. TBWP), spíš sled televizních scének, ale jako parodie fungují dobře, včetně vložených reklam. Taková Americká soda. ()

ad-k odpad!

všechny recenze uživatele

Jak já se bavil! Namísto rozházených kamenů stopa vede po ponožkách, namísto ztráty v lese lidé chodí neustále okolo městské prádelny a diví se, že už tu jednou byli (mysteriózní, tajemné, geniální), namísto zneklidňující zmatené postavy v rohu močící individum... vítej parodie! Jenom si přiště usmysli, jest-li budeš zábavná, nebo závadná - jak už napovídá tvůj název. Krásných 0% ()

eraserhead666 odpad!

všechny recenze uživatele

Odpad, odpad, odpad, odpad, ještě něco horšího než odpad. Banda vylízaných debilů a pipin se pokouší parodovat film, kterej už sám o sobě stál za prd. Na tohle je zdejší stupnice krátká, a to že jsem nucen dát odpad, je urážkou všech ostatních filmů, které jsem doteď za odpad označil. Každý z nich bych radši zkouknul ještě dvacetkrát, než tenhle ještě jednou. Jeden z mála filmů, u něhož se evidentně bavili jen a pouze jeho protagonisté a protagonistky při jeho natáčení - a ani tomu se mi nechce moc věřit. Chtěl bych potkat toho blba, co tenhle ultramegaarcishit financoval, abych mu nafackoval, že ty prachy radši nedal mě. To by je investoval progresivněji. Dejte mi kameru a zdarma u nas ve vesnici v obchoďáku a v lese za barákem natočím mnohem zábavnější a humornější remake. A te´d mě omluvte, jdu zvracet. ()

Zajímavosti (1)

  • Vedle hororu Záhada Blair Witch (1999) lze v parodii najít odkaz na klasický Teleshoping nebo na pokračování filmových sérií Pátek třináctého a Vřískot. (Rimer545)

Reklama

Reklama