poster

La Maldición de la Llorona

 • USA

  The Curse of the Crying Woman

Horor / Mysteriózní / Thriller

Mexiko, 1963, 74 min

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • obitus
  ****

  Nádherný gotický příběh plný klasických propriet a úžasné atmosféry. Přiznaná silná inspirace Mariem Bavou potěší, stejně jako povedené masky v čele s plačící ženou. Více: http://blog.obitus.cz/2008/06/la-maldicin-de-la-llorona.html(28.6.2008)

 • Karlos80
  ****

  Tento film vznikl na základě známé mexické legendy (folklóru) La Llorona. "La Maldición de la Llorona", a.k.a. "Prokletí plačící ženy" (v doslovném překladu). "La maldición de la Llorona" je opravdu nádhernou ukázkou znamenitého černobílého gothic hororu s vynikající silnou vizuální stránkou a kamerou (nádherná hra světla a stínů), mimořádně vzrušující hrůznou atmosférou, parádními strašidelnými kulisami a opravdu povedenými maskami a make-upem (viz třeba děsivý pajdavý sluha byl parádní), jak už tu napsali mí dva kolegové. Celé se to odehrává v temném oparu mlhy za věčné noci, takže o strach není opravdu nouze. K mexickému hororu přicházím pěkně pozvolna, tím posledním snímkem byl klenot "Hasta el viento tiene miedo" (68), teď tento snímek (další perla!), evidentně ovlivněný Bavou, především jeho mistrným "La, Maschera del demonio" (60) - už počáteční scéna znalým fanouškům tohoto filmu hodně napoví, a dalšími nejen italskými gotickými filmy z konce 50 a počátku 60 let (napadá mě třeba známnější italský režisér Freda, který v tý době natočil dva další žánrové skvosty "L'orribile segreto del Dr. Hichcock" (62) a "Lo spettro" (63). Myslím si, že Mexická kinematografie v soutěži s Italskou v tomto období uspěla nadmíru. Mexický horor z této doby není široké veřejenosti ale i zdejším odborníkům na horor moc známý. Filmy tam v té době ale i hluboko předtím vznikaly docela v hojnosti, ale nebylo jich zřejmě tolik ve srovnání s jinými zeměmi. Bohužel, zde je až na malé výjimky téměř nikdo nezná. Nejznámější je tak patrně série béčkových filmů s wrestlingovým zápasníkem Santem,bojujícím ve více než padesáti filmech proti různým příšerám, dále pak alespoň zde na databázi známější "El, Vampiro" (57) "Misterios de ultratumba" (59) či "Night of the Bloody Apes" (69). Ostatní filmy (nebo filmy s méně jak pěti hodnoceními) stojí za znovuobjevení. Nakonec mi nezbývá nic jiného, než tento mexický klasický příběh komplikovaných pokrevních vztahů, tajemných vražd, nadpřirozeného zla a ďábelského tajemství prakticky všem bez rozdílu doporučit.(8.10.2010)

 • Bloody13
  ****

  Parádní ukázka toho, jak má vypadat správný gotický horor. Tentokrát z Mexika a silně inspirovaný Maskou démona. Budiž důkazem už samotný začátek, kde uprostřed mrtvého lesa stojí Plačící žena se svými zabijáckými psy a hladově čeká na blížící se kočár. Po solidním masakru se přesouváme na starobylou usedlost, kam přijíždí mladá žena s mužem, aby navštívila svou podivnou tetu. Tady už to jde podle klasického mustru. Přivítá je zohavený sluha, z domu se ozývají strašidelné zvuky, teta si schovává ve sklepení mrtvolu a samozřejmě nesmí chybět rodinné prokletí. Snímek má pár masařek (nepřesné odrazy v zrcadlech, útočící netopýr a mrtvola zavěšená na provazech), ale ty, po přehlídce nádherného vizuálu a působivé atmosféry, brzy vyletí oknem. Skvělý kousek ze staré dobré školy.(18.5.2011)

 • darkrobyk
  *****

  Snímek kráčející jak ve stopách Hammeru, tak italských gotických horrorů. Jistě ho ale neovlivnily klasické snímky A.Margheritiho uváděné Karlosem80 vzniklé o rok později, ledaže by tvůrci viděli do budoucnosti. Žena s očima černějšíma než noc držící mohutné psy (ano, připomíná daleko krásnější B.Steelovou z Masky démona), mrtvý les znetvořených stromů, mlha, úplněk, táhlé vytí, kočár, koně se plaší... Dávné prokletí, které chce zlomit tajemná žena, jejíž neteř s manželem přijali pozvání, má být naplněno. Podzemní místnosti, chodby, pavučiny a probodnutá mrtvola v kole. Zatímco Amelie postupně zjišťuje, proč byla pozvána, její teta chystá vše na vzkříšení temnoty. Výborná šerosvitná kamera, úderná orchestrální hudba a konec inspirující se dozajista v Cormanově Zániku domu Usherů (1960). Ledacos by mohlo vzbudit úsměv - gumoví netopýři, psi, co místo, aby oběti trhali, je přátelsky olizují (to Fulci jinak ukázal prokousnutí hrdla), až příliš kašírované kulisy i poněkud odbytý model strašidelného domu. Jenže jako celek je tohle pravé ořechové pro milovníky starých gotických horrorů, co rádi drobné maličkosti přehlédnou.(26.7.2013)

 • Mariin
  ****

  Mexické filmy jsou snad všechny zajímavé a tento černobílý gotický horor taktéž. Ze začátku to vypadalo na jasných pět, skvěle brakové se všemi klasickými atributy a vynikající hudbou, závěr mne trošičku zklamal hodně naivním (dlouhodobým) sesuvem prokletého domu. Ale rozhodně se v žánru jedná o nadprůměrné dílo se skvělou atmosférou, které může konkurovat např. i britským hammerovkám.(3.6.2011)

 • Campbell
  ****

  Další z řady Mexických filmů o čarodějnici. tentokrát mi ale tak nakopal prdel že se nebojím říct že se jedné o nejlepší Mexický film. Za prvé atmosféra zámku je neuvěřitelná a nezadá si z žádným jiným filmem. Za druhé ta čarodějnice je kurňa strašidelná a konec je nezvykle akční. Jo film má pár zaškobrtnutí a efekty nejsou zrovna nejlepší ale i tak jsem se bavil a film se hodně povedl.(3.9.2014)

 • Karamanlis
  ****

  Málo známy klenot z mexických hororových dielní, ktorý bez váhania radím medzi najlepšie horory z obdobia 60. rokov čo som mal doteraz možnosť vidieť. Pozoruhodný je najmä výrazný hororový aspekt tohto filmu, umocnený dobre vystavanou atmosférou a na svoju dobu skvelými maskami. Počas scén, v ktorých hrá prím čarodejnica človeku aj dnes nabehnú zimomriavky, dokážem si preto predstaviť, ako intenzívne museli vplývať na dobové publikum z počiatku 60. rokov.(25.1.2019)

 • ARI50
  **

  Hodně zajímavé, chvílemi to dokázalo atmosférou celkem zapůsobit ale celkový dojem je skvělý a jednou vidět stačí.(8.2.2019)

 • peter12
  ****

  Ďalší z čiernobielych kvalitne natočených filmov. Tento príbeh je inšpirovaný M.Bavom, lebo začiatok sa dosť podobal na jeho vynikajúcu Maschera del demonio. Temnou krajinou sa hnal kočiar a takých podobných scén tu bolo viacero. Potom sme sa zoznámili so zohaveným sluhoma z domom, z ktorého išiel strach a tam prichádza neter s manželom a zisťujú, že tu nie je niečo s kostolným poriadkom. A je tu i všade prítomná kliatba. Veľmi sa mi páčili tie strašidelné kulisy a aj podzemné priestory. Masky boli na vysokej úrovni a tie čierno čierne oči tej ženy boli dosť posobivé a zároveň mrazivé. Hudba bola taká na akú som pri gotických hororoch zvyknutý. Aj s tými všelijakými zvukmi, nemôžem tomuto filmu nič vytknúť. Aj tá efektná hmla,ktorá sa plížila po tej temnej krajine bola silno atmosferická. Poslednej dobe sa mi dostalo do povedomia viacero veľmi kvalitných Mexických filmov z tohoto obdobia a začínam im prichádzať na chuť a teším sa na ďalšie stretnutie s touto krajinou.(18.5.2014)

 • Elfias Dóže
  ****

  Film, který na nic nečeká, už úvodní minuty totiž svou nesmlouvavostí předznamenávají vskutku děsuplné věci... Myslím, že "The Curse of the Crying Woman" by si neměl nechat ujít žádný nadšenec do gotických hororů. A dovolím si ještě jednu poznámku na okraj, to hororové Mexiko mě vážně začíná bavit...(1.3.2019)

 • corpsy
  ****

  Ak by mal byť nejaký snímok zapísaný do šlabikára gothic hororu, tento by bol medzi prvými. Výprava, masky, kamera. No čo už, sú dokonalé. Možno sa dalo ešte niečo spraviť so scenárom, hlavne v akčnejšom móde, aby sme občas nezývali, ale atmoška aj tak robí svoje.(15.5.2017)

 • gumli
  ****

  Nádherný kúsok z Mexika.Stará kliatba,čarodejníctvo,bezchybná atmosféra.Asi jeden z najlepších filmov mexickej horrorovej klasiky.Všetky scény sú natočené v noci,perfektná strašidelná hmla,dookola akoby mŕtvi les.Je to presne tento druh filmu,ktorý sa vám zaryje hlboko pod kožu.Dementná Selma ma neskutočne studený a šialený pohľad,pohľad na ktorý sa nedá zabudnúť.Útok démonických psov na policajtov je tiež hodne desivý.Takže nakoniec,je to jednoduché,ale majstrovské dielo o hrôze.Muchas gracias,Mexico!(2.4.2009)

 • Rodriguez
  ****

  "I.ročník filmového festivalu MiniKrváček 2012." Mexický večer plný napětí a hrůzy, kdy mráz běhá po zádech! 75%(23.4.2012)

 • pepino
  *****

  Mlha,starý kočár, temný dům, znetvořený sluha, zrcadla.....film navodí krásně ponurou atmosféru hned na začátku a drží ji (s menšíma výchylkama) po celou dobu. Nádhera. Super zážitek. Kdo miluje staré horrory ve stylu Universalu, bude se tetelit blahem (stejně jako já)(24.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace