La Maldición de la Llorona

The Curse Of The Crying Woman

Horor / Mysteriózní / Thriller

Mexiko, 1963, 74 min

Nádherný kúsok z Mexika.Stará kliatba,čarodejníctvo,bezchybná atmosféra.Asi jeden z najlepších filmov mexickej horrorovej klasiky.Všetky scény sú natočené v noci,perfektná strašidelná hmla,dookola akoby mŕtvi les.Je to presne tento druh filmu,ktorý sa vám zaryje hlboko pod kožu.Dementná Selma ma neskutočne studený a šialený pohľad,pohľad na ktorý sa nedá zabudnúť.Útok démonických psov na policajtov je tiež hodne desivý.Takže nakoniec,je to jednoduché,ale majstrovské dielo o hrôze.Muchas gracias,Mexico!(2.4.2009)

Parádní ukázka toho, jak má vypadat správný gotický horor. Tentokrát z Mexika a silně inspirovaný Maskou démona. Budiž důkazem už samotný začátek, kde uprostřed mrtvého lesa stojí Plačící žena se svými zabijáckými psy a hladově čeká na blížící se kočár. Po solidním masakru se přesouváme na starobylou usedlost, kam přijíždí mladá žena s mužem, aby navštívila svou podivnou tetu. Tady už to jde podle klasického mustru. Přivítá je zohavený sluha, z domu se ozývají strašidelné zvuky, teta si schovává ve sklepení mrtvolu a samozřejmě nesmí chybět rodinné prokletí. Snímek má pár masařek (nepřesné odrazy v zrcadlech, útočící netopýr a mrtvola zavěšená na provazech), ale ty, po přehlídce nádherného vizuálu a působivé atmosféry, brzy vyletí oknem. Skvělý kousek ze staré dobré školy.(18.5.2011)

Nádherný gotický příběh plný klasických propriet a úžasné atmosféry. Přiznaná silná inspirace Mariem Bavou potěší, stejně jako povedené masky v čele s plačící ženou. Více: http://blog.obitus.cz/2008/06/la-maldicin-de-la-llorona.html(28.6.2008)

Snímek kráčející jak ve stopách Hammeru, tak italských gotických horrorů. Jistě ho ale neovlivnily klasické snímky A.Margheritiho uváděné Karlosem80 vzniklé o rok později, ledaže by tvůrci viděli do budoucnosti. Žena s očima černějšíma než noc držící mohutné psy (ano, připomíná daleko krásnější B.Steelovou z Masky démona), mrtvý les znetvořených stromů, mlha, úplněk, táhlé vytí, kočár, koně se plaší... Dávné prokletí, které chce zlomit tajemná žena, jejíž neteř s manželem přijali pozvání, má být naplněno. Podzemní místnosti, chodby, pavučiny a probodnutá mrtvola v kole. Zatímco Amelie postupně zjišťuje, proč byla pozvána, její teta chystá vše na vzkříšení temnoty. Výborná šerosvitná kamera, úderná orchestrální hudba a konec inspirující se dozajista v Cormanově Zániku domu Usherů (1960). Ledacos by mohlo vzbudit úsměv - gumoví netopýři, psi, co místo, aby oběti trhali, je přátelsky olizují (to Fulci jinak ukázal prokousnutí hrdla), až příliš kašírované kulisy i poněkud odbytý model strašidelného domu. Jenže jako celek je tohle pravé ořechové pro milovníky starých gotických horrorů, co rádi drobné maličkosti přehlédnou.(26.7.2013)

Další z řady Mexických filmů o čarodějnici. tentokrát mi ale tak nakopal prdel že se nebojím říct že se jedné o nejlepší Mexický film. Za prvé atmosféra zámku je neuvěřitelná a nezadá si z žádným jiným filmem. Za druhé ta čarodějnice je kurňa strašidelná a konec je nezvykle akční. Jo film má pár zaškobrtnutí a efekty nejsou zrovna nejlepší ale i tak jsem se bavil a film se hodně povedl.(3.9.2014)