Dolina (festivalový název)

• Maďarsko

Dolina (Az érsek látogatása)

Dolina

Maďarsko / Rumunsko, 2007, 122 min

Zoltán Kamondi

Gábor Medvigy

Zoltán Kamondi
  • Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(3.9.2007)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce(28.6.2009)

leštiči nádraží, 'dámy' v růžových turbanech bavící se o tom, co mají muži rádi, podivné chování, kvůli tomu stojí za to se na film podívat. Nevím, jestli bych ho lépe pochopila, kdybych ho viděla podruhé.(13.8.2009)

Nedivím se takto rozporuplného hodnocení. Dolina přesně tím filmem, který se někomu líbí a někoho uvidíte odcházet uprostřed filmu. Nejasné výjevy, prapodivné chování obyvatel vesnice, obklopené horami odpadků, fantaskní svět - toto vše smíchané se zbytečně dlouho stopáží. Výsledek je film, který mi stéle čas od času proběhne myslí, i když jsem ho viděl pouze jednou na 42. ročníku MFFKV.(9.5.2009)

Člověk čeká podle anotace pořádnou kafkovštinu a místo toho dostane jenom prázdnou bublinu, která není ani dostatečně absurdní, a nefunguje ani jako varovné podobenství. Navíc s přemrštěnou stopáží. 50%(10.7.2007)

• - Film sa natáčal v lokalitách Turčianska Blatnica, Blatnická dolina, Gaderská dolina, Martin, Daňová a Kláštor pod Znievom. (dyfur)