Tento film jsem zhlédl ze dvou důvodů: 1) Pro mne stále populárnější Til Schwiger, 2) Po zhlédnutí filmu "Baader Meinhof Komplex" jsem hledal další film, ve kterém hraje Johanna Wokalek, protože si myslím, že jde o talentovanou herečku. Oba dva i v tomto filmu podali dobré výkony a především Johanna W. Film je o muži, který dostane tak silný životní impuls, díky němuž je odhodlán a schopen opustit svůj dosavadní životní styl, přestože jako smolař má dost vysoké ambice. Jeho sen o kvalitním zaměstnání s vysokým příjmem se pomalu rozplývá po setkání v psychiatrické léčebně s mladou dívkou, která byla až do své plnoletosti pod totální direktivou své matky. Tito dva lidé spolu zažívají menší "road movie", která je dokáže překvapivě sblížit. Je to film, který není nikterak náročný, ale citlivé lidi příjemně pohladí. PS: Musím také pochválit dobře zvolenou hudbu.(1.6.2010)

naboso je hodne prijemnej film, ale taky extremne plny klise. laska z blazince byla o neco opravdovejsi v princezne a bojovnikovi, tohle je slabej dovar. radi se tak k romantickym sladakum, ale v tehle kategorii ovsem obstoji naboso perfektne. nebylo by taky od veci, kdyby si naboso nechalo usit hudbu na miru, krome barefoot a titulkove pisne neprisla zadna zajimava a hlavne originalni.(23.4.2006)

[Barfuss] 80% ... Nestály, bohémsky muž sa zamiluje to ženy s mentálnym problémom, ktorej mama ju držala 19 rokov zatvorenú v byte a bez styku s vonkajším prostredím či inými ľuďmi. Bolo to krásne, aj nejaké tie slzy sa vyronili. Keby nebolo tých občasných nasilu "vtipných" scén, tak by bolo hodnotenie vyššie.(19.1.2017)

• dopita

Na můj vkus příliš kostrbaté. Příběh by ještě ušel, ale režie nestojí za řeč. Je to škoda, protože ve filmu je několik vpravdě kouzelných scének, bohužel je tam i hodně nezvládnutých pasáží, což film velmi výrazně brzdí. Til Schweiger mě v roli vyloženě nesedl, stejně tak do hněda laděnej obraz. Za zmínku ale stojí Leila (Johanna Wokaleková), jejíž naivita mě docela bavila.(4.7.2014)

Fascinovala mě Tillova fascinace teplejma barvama. Ten film vlastně není barevnej, ale žlutej. Beru však v potaz fakt, že my tady nehodnotíme teplotu barev, ale film a ten se hodnotí dobře. Děj je založen na skvěle napsaných postavách, hlavně Leilu nelze než nemilovat, prdelku jednu bláznivou, ani ne tak za její bezelestnou upřimnost (i když to taky), jako za její nádherné vyjádřeni pocitů v koupelně blázince, tenhle dialog měl v sobě srdce jako hrom. Film nepostrádá zábavné i dramatičtější momenty a s přehledem si dokáže udržet pozornost, ale ta nejpodstatnější velična je tlukoucí srdce, který jsem z filmu slyšel.(14.2.2015)

• Johanna Wokalek