Síla kraje Kangwon (festivalový název)

• Jižní Korea

The Power of Kangwon Province

Jižní Korea, 1998, 110 min

Sang-soo Hong

Yeong-cheol Kim

Film se z velké části odehrává v okolí Soraksan, Soraksan National Park, Kangwondo provincie (taky jsem ji navštívil). Hong svým druhým filmem opět svým osobitým stylem vypráví životní příběhy a nastavuje krásně zrcadlo Korejcům. Já prostě ten jeho styl mám strašně rád, protože z nich čiší realita. Jak navíc jeden z profesorů zmínil Sinsadong, tak ve mně trhlo, jo vzpomínky:-)(16.3.2014)

Uvoľnená náracia svojou otvorenosťou v úvode a závere evokuje náhodné stretnutie so známym, ktoré ho sme už dlho nevideli a s ktorým si zájdete na pohárik zaspomínať na staré časy. Prchavé a predsa nezabudnuteľné pozastavenie v jednom večeri, rozoberanie obyčajnosti a zároveň neopakoveteľnosti nádherných i smutných chvíľ bizarnosti zvanej ŽIVOT. Namiesto vtiahnutia do deja tradičnými prvkami výstavby príbehu s prísne kauzálnými väzbami, je nám ponúknutá epizódnosť v strohom formálnom podaní na režisérovu najobľúbenejšiu tému - vzťah medzi mužou a ženou. Situácia, z ktorej môže vzniknúť láska - či skutočná, alebo sebecká. Vzťah, ako stav, ktorý môže pretrvať, alebo naopak, razantne poukázať na samotu a odcudzenie.(29.10.2005)

• gibbon

Najmout armádu střihačů, dostali bychom hezký dokument o nejznámějším korejském národním parku Seoneunsan.(29.4.2006)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1998 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(20.5.2013)