Reklama

Reklama

Parťáka mu zabili před očima – a to se neodpouští. Detektiv Sykes chce dostat vrahy za každou cenu. Ti však patří k mimozemšťanům, kteří na Zemi získali před několika lety azyl. A dodnes jsou pro většinu lidí velkou neznámou... Seržant Matthew Sykes projíždí se svým parťákem Dougem losangeleskou čtvrť Lebkounů. Jsou to právě tři roky, co přistáli v roce 1991 v Los Angeles. Nejprve byli drženi v karanténě, ale nyní tu žijí spolu s původními obyvateli. Jejich loď přepravovala trestance. Lebkouni jsou geneticky upraveni tak, aby se snadno přizpůsobili jakémukoli prostředí. Mají dvě srdce a chtějí-li se opít, stačí jim kyselé mléko. Matt je nemá rád a nijak se tím netají. Právě když to s Dougem znovu probírá, dojde v blízkém obchodě k přepadení. Policisté vidí dva Lebkouny v dlouhých černých pláštích, kterak zastřelili majitele obchodu Cecila Portera. Matt jednoho lupiče zastřelí, dalšího pronásleduje. Doug je ale v přestřelce zabit. Matthew si za nového partnera překvapivě vybírá Lebkouna, prvního, který se stal detektivem. I když se jmenuje Samuel Francisco, začne mu říkat George. Tento Lebkoun je velice ukázněný a vždy slušný. S postupem vyšetřování se proto Mattův negativní postoj k "návštěvníkům" začne pomalu měnit… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

Zagros 

všechny recenze uživatele

To byl zase námět… víceméně jde o klasickou kriminálku, která je ozvláštněna jen tím, že jeden z detektivů je mimozemšťan a řeší se mimozemšťané, kteří jsou opět velmi podobní lidem a ničím nezaujmou. Vzpomínám si na pár vtípků, ale asi to nemá cenu vůbec sledovat a už vůbec ne se pouštět do dalších dílů a seriálu. Jsem překvapený, že vůbec došlo na pokračování tohoto nezajímavého filmového světa. Téměř jakákoli běžná kriminálka je lepší, stejně jako většina sci-fi filmů. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Mimozemšťané řádící mezi lidi jsou možná atraktivním námětem, ale natolik specifickým, že jen velice stěží dokážu brát podobné filmy vážně. Vypadá to, že Lelouchovo Ať žije život (1985) s neobvyklým filosofickým pojetím mimozemské invaze v několika vrstvách zůstává pro mě v tomto směru asi jediná opravdová výjimka. Lebkouni se bohužel berou na můj vkus až smrtelně vážně a tento dojem se u mě nenabouralo ani pravidelné hláškování policejního detektivka v podání Jamese Caana. Ten mě sice dokázal bavit, ale jinak z filmu mám dojem silně nevyužitého potenciálu. Scenáristicky jde ve výsledku o neskutečný bizár (slovy detektiva prostě "oh, shit!"), akční béčko se vším všudy se nevyhne v závěru strašným klišé a filmová 80. léta se tady projevují v tom nejhorším smyslu slova. Naštěstí to má krátkou stopáž a svižný akční spád, takže s vypnutím poloviny mozku jsem to zvládl a při dobré náladě to coby kuriózní žánrovou oddechovku na jedno zhlédnutí mohu částečně ocenit 2 hvězdičkami. 40% ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Nostalgickú spomienku zo základnej školy mi oživil film Bright. V oboch je policajná dvojica v zložení človek a ten iný. Tu je iným mimozemšťan. Najviac mi v pamäti utkvelo to, že sa lebkouni dokázali ožrať len z mlieka. Detektívka s čisto TV rozmerom napumpovaná princípami Mužov v čiernom (bez špeci serepetičiek a dôrazu na nadsázku). ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Neviem či to je chyba vo filme, alebo v preklade: Lebkouni pristáli v Los Angeles v roku 1991, ale počas filmu v Tv správach hlásili, že jeden bol pustený z karantény v roku 1988 (všetci boli dočasne v karanténe). Možno sa tvorcovia sami splietli, keďže film je z roku 1988 a niekto to chcel nadčasovo posunúť o tri roky, aby bol film akože aktuálny, alebo to je len mýlka v preklade, ale to sa mi nezdá takto preložiť rok. V tom čase sa často objavovali kadejaké banálne chyby vo filmoch, ktoré časom pri tvorbe boli odstranované, ale táto bije do očí. Film je zaujmavý a videl som ho už asi tretí možno štvrtý krát. Na tu dobu dosť dobré. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Ono je to spíš takové krimi s mutantem, který má koule v podpaží (a proto je to i takový upjatý mimoň), než sci-fi. A už vůbec ne akční sci-fi. V tom to bylo tehdy obrovské zklamání, ale nakonec stejně, ta atmosféra přítomnosti cizáků, kterou jsem si po letech vychutnal až u Districtu 9, měla něco do sebe, i když to bylo legrační, viz například z mléka ožralí emzáci. No, ha ha... ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • V úvodní scéně, kdy hlavní hrdnové projíždějí městem, míjejí kino, kde promítají fiktivní snímek Rambo 6. (dopita)
  • Jerry Goldsmith začal skládat ústřední motiv pro tento film, ale byl odmítnut. Nakonec ten samý motiv použil ve filmu Ruský dům (1990). [Zdroj: měsíčník Cinema 12/99] (Locksley)

Související novinky

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (více)

Reklama

Reklama