Caan hral teda v skvelých filmoch. Teda konkrétne tu sa ani nejedná o kvalitný film ale o skvele zahranú postavu práve Jamsom. James Caan ako drsňácky policajt Sykes dostáva za parťáka jedného z Lebkáčov, ktorý dostal meno San Francisco. Keď som tento film videl prvýkrát, tak som si povedal, že konečne niekoho napadlo sfilmovať, čo by sa asi stalo a ako by to asi mohlo prebiehať, keby na Zemi skutočne pristáli mimozemšťania a prišli by v mieri. Niečo podobné potom nasledovalo v Men in Black, ale to bola komédia.(10.12.2012)

Odpočinkové sci-fi s jednoduchým kriminálním příběhem, ve kterém dva Lebkouni zabijí poldovy parťáka. Toho vcelku přesvědčivě hraje James Caan, mimo jiné rok před svojí životní rolí v MISERY. Za nového kolegu si vybere jednoho z řad lebkounů a po počátečních neshodách (ne až takových neshodách jaké měl Mel Gibson s Danny Glowerem ve SMRTONOSNÉ ZBRANI) se z nich stane klapající dvojka. Lebkouni coby mimozemšťané jsou vkusně promyšlenou rasou, co se usídlila na zemi. Samozřejmě jejich rasa není až tak podrobně probraná jako rasy ve STAR TREKU. Možná je to dobře, možná ne, ale dozvíme se i o nich hodně. Jsou dokonale přizpůsobiví a rychle se vše učí. Opijí se po mlíku a mají vlastní drogu, která měla být zapovězená pro život na zemi. Bohužel nakonec zůstalo jen u slibného námětu a potencionál zůstal nevyužití. Natočeno mi to přijde hodně lacině a nedotaženě. [1287. hodnocení, 50. komentář, 54%](6.2.2020)

• BoPo

Nostalgickú spomienku zo základnej školy mi oživil film Bright. V oboch je policajná dvojica v zložení človek a ten iný. Tu je iným mimozemšťan. Najviac mi v pamäti utkvelo to, že sa lebkouni dokázali ožrať len z mlieka. Detektívka s čisto TV rozmerom napumpovaná princípami Mužov v čiernom (bez špeci serepetičiek a dôrazu na nadsázku).(1.10.2019)

• Zagros

To byl zase námět… víceméně jde o klasickou kriminálku, která je ozvláštněna jen tím, že jeden z detektivů je mimozemšťan a řeší se mimozemšťané, kteří jsou opět velmi podobní lidem a ničím nezaujmou. Vzpomínám si na pár vtípků, ale asi to nemá cenu vůbec sledovat a už vůbec ne se pouštět do dalších dílů a seriálu. Jsem překvapený, že vůbec došlo na pokračování tohoto nezajímavého filmového světa. Téměř jakákoli běžná kriminálka je lepší, stejně jako většina sci-fi filmů.(17.4.2019)

• Snorlax

Ani při nejvyšší míře tolerance nemohu této naprosto stupidní slátanině dát ani špičku z hvězdičky. Na mozek naprosto nemohoucí scenárista zplodil něco, zač by se styděl i blboun nejapný. Odporný osmdesátkový look, hnusná hudba, režisér zádumčivě dloubající se v nose a herci zoufale se snažící o nějaké hraní tam, kde není absolutně co hrát. Výsledkem je trapné akční béčko s mimozemšťany, které Amerika zapojila do programu multikulturalismu. Film by se měl raději jmenovat Lobotomouni.(22.9.2020)

• James Caan

• - Jerry Goldsmith začal skládat ústřední motiv pro tento film, ale byl odmítnut. Nakonec ten samý motiv použil ve filmu Ruský dům (1990). [Zdroj: měsíčník Cinema 12/99] (Locksley)

• - V úvodní scéně, kdy hlavní hrdnové projíždějí městem, míjejí kino, kde promítají fiktivní snímek Rambo 6. (dopita)