Reklama

Reklama

Parťáka mu zabili před očima – a to se neodpouští. Detektiv Sykes chce dostat vrahy za každou cenu. Ti však patří k mimozemšťanům, kteří na Zemi získali před několika lety azyl. A dodnes jsou pro většinu lidí velkou neznámou... Seržant Matthew Sykes projíždí se svým parťákem Dougem losangeleskou čtvrť Lebkounů. Jsou to právě tři roky, co přistáli v roce 1991 v Los Angeles. Nejprve byli drženi v karanténě, ale nyní tu žijí spolu s původními obyvateli. Jejich loď přepravovala trestance. Lebkouni jsou geneticky upraveni tak, aby se snadno přizpůsobili jakémukoli prostředí. Mají dvě srdce a chtějí-li se opít, stačí jim kyselé mléko. Matt je nemá rád a nijak se tím netají. Právě když to s Dougem znovu probírá, dojde v blízkém obchodě k přepadení. Policisté vidí dva Lebkouny v dlouhých černých pláštích, kterak zastřelili majitele obchodu Cecila Portera. Matt jednoho lupiče zastřelí, dalšího pronásleduje. Doug je ale v přestřelce zabit. Matthew si za nového partnera překvapivě vybírá Lebkouna, prvního, který se stal detektivem. I když se jmenuje Samuel Francisco, začne mu říkat George. Tento Lebkoun je velice ukázněný a vždy slušný. S postupem vyšetřování se proto Mattův negativní postoj k "návštěvníkům" začne pomalu měnit… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Caan hral teda v skvelých filmoch. Teda konkrétne tu sa ani nejedná o kvalitný film ale o skvele zahranú postavu práve Jamsom. James Caan ako drsňácky policajt Sykes dostáva za parťáka jedného z Lebkáčov, ktorý dostal meno San Francisco. Keď som tento film videl prvýkrát, tak som si povedal, že konečne niekoho napadlo sfilmovať, čo by sa asi stalo a ako by to asi mohlo prebiehať, keby na Zemi skutočne pristáli mimozemšťania a prišli by v mieri. Niečo podobné potom nasledovalo v Men in Black, ale to bola komédia. ()

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Ani při nejvyšší míře tolerance nemohu této naprosto stupidní slátanině dát ani špičku z hvězdičky. Na mozek naprosto nemohoucí scenárista zplodil něco, zač by se styděl i blboun nejapný. Odporný osmdesátkový look, hnusná hudba, režisér zádumčivě dloubající se v nose a herci zoufale se snažící o nějaké hraní tam, kde není absolutně co hrát. Výsledkem je trapné akční béčko s mimozemšťany, které Amerika zapojila do programu multikulturalismu. Film by se měl raději jmenovat Lobotomouni. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Budem ti hovoriť George.“ Neil Blomkamp nemôže mať s Districtom 9 čisté svedomie, určite ako decko videl Lebkáčov a v roku 2009 sa rozhodol nakrútiť niečo podobné, ale trikovo a maskérsky náročnejšie. Samotní Lebkáči (pardon, Návštevníci) skutočne nevyzerajú nijako extra komplikovane (rozpočet bol 16 miliónov). Sú to proste normálni chlapi a ženy, akurát majú holú lebku a namiesto vlasov podobné hnedé škvrny, aké sa vám vytvoria v šálke, v ktorej ste si zaliali čierny čaj. To, na čo nezostal rozpočet, však dostatočne zachránil scenárista, ktorý z nich urobil nakoniec prekvapivo celkom zaujímavé bytosti. Kyslé mlieko (resp. zakysanka, ehm???), morská voda, veľká sila a úplne zbytočné kopanie medzi nohy. Kto tento podozrivý fenomén pozná len zo seriálu a nasledujúcich televíznych snímok, bude možno prekvapený z toho, že film, ktorý stál na začiatku, je celkom vydarenou sci-fi buddy movie s presvedčivou ústrednou dvojkou (James Caan a Mandy Patinkin) a poriadnymi hláškami („V preklade to znamená Posratá hlava.“). Scenár ako taký je dosť veľké klišé a rozpočet bol ozaj dosť malý (prekvapivo produkovala Gale Anne Hurd, zvyknutá na stonásobne vyššie rozpočty), ale samotní Lebkáči veľa zachraňujú. Škoda, že sa z občasného vtipu (pozemšťanom v istej chvíli začala dochádzať fantázia a tak Lebkáčov začali pomenovávať VEĽMI zvláštnymi menami) neurobil poriadny running gag. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Ono je to spíš takové krimi s mutantem, který má koule v podpaží (a proto je to i takový upjatý mimoň), než sci-fi. A už vůbec ne akční sci-fi. V tom to bylo tehdy obrovské zklamání, ale nakonec stejně, ta atmosféra přítomnosti cizáků, kterou jsem si po letech vychutnal až u Districtu 9, měla něco do sebe, i když to bylo legrační, viz například z mléka ožralí emzáci. No, ha ha... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Myšlenkově nejzajímavější bad alien buddy (TAJEMNÉ ZLO, TEMNÝ ANDĚL, ZLOMEK SEKUNDY). Scénář skoro v každé scéně zkoumá rozdílnost mimozemšťanů a lidí a jejich vztahy, sbližování lidského a mimozemského poldy je náležitě vtipné, Caan a Patinkin jsou ale sympatická dvojka a má to fajn temnou atmosféru. Takže ani moc nevadí, že akce je málo a stejně jako režie je nevýrazná. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • V úvodní scéně, kdy hlavní hrdnové projíždějí městem, míjejí kino, kde promítají fiktivní snímek Rambo 6. (dopita)
  • Jerry Goldsmith začal skládat ústřední motiv pro tento film, ale byl odmítnut. Nakonec ten samý motiv použil ve filmu Ruský dům (1990). [Zdroj: měsíčník Cinema 12/99] (Locksley)

Reklama

Reklama